1. 1.
    Maliye bakanı naci ağbal'ın zam yağmurunun sebeplerini açıklarken kullandığı ifade.

"Artan jeopolitik riskten dolayı..."

Hmm...demek ki jeopolitik riski bir vatandaş olarak ben arttırdım.
    Allah beni kahretsin şam'da namaz kılmak istedim, o yüzden jeopolitik risk arttı.

Yahu jeopolitik riski arttıran vatandaş mı ki bedelini vatandaş ödüyor?
    Jeopolitik riski kim artırdıysa bedelini de onlar ödesin.

Bilal gemilerini satıp ödesin, erkan hollanda daki şirketlerini satıp ödesin, bu milletin amına koyan mehmet cengiz ödesin.
    Yandaş müteahhitler ödesin.
    Ankara'yı parsel parsel satan melih gökçek'in oğlu osman gökçek ödesin.
    Diyarbakır'da barzani'ye kardeşim deyip megri megri diye anıranlar ödesin...

Kısacası jeopolitik riskin artma sebebi kimse o ödesin.
    Zaten kıt kanaat geçinen vatandaş değil.
    20 -1 ... tengir budun
  2. 2.
    Gören de ülkeyi bulunduğu yere yeni taşıdılar sanacak.
    5 ... flat head
  3. 3.
    --spoiler--

Zamların sebebi jeopolitik yolsuzluklar, Emine'nin 250 bin liralık çantası, kaçak Saray'ın 1.5-2 milyon liralık elektrik faturası.
    --spoiler--
    7 ... alkolik oldum
  4. 4.
    tatmin etmiş olan açıklamadır. tatmin olmayan fetocudur kandile hizmet ediyordur. referandumdan beri dilime dolandı bu laf yahu. bunların söylediğinin aksine en ufak bir şey söylüyorsan fetocusun kandile hizmet ediyorsun *

o değilde bu zamlardan bile memnun olan bir kitle var ki hakikatten hani çok ayıp bir söylem ancak hükümetten birileri arkalarına geçse gene sesleri çıkmayacak gibiler. bir ümidim bu vardı ceplerindeki para azalınca isyan ederler belki diyordum ama gene yok gene yok. koyun falan denildiğinde kızıyorlar ama sürü gibi hareket ediyorlar arkadaş. 2 gün önce burada zamların normal olduğu gerekli olduğu yazıldı. okurken midesi bulanıyor insanın adamlar yazmaktan utanmıyorlar..
    10 ... mel mel bakan gibson
  5. 5.
    oh oh bunu öğrendik ya nasıl mutlu olduk

hatta musmutlu olduk.

oysa bizde eşdost güzelleştirmek için hazine garantili fossuruktan ihaleler

yazlık kışlık saraylar, sözümona kavga edermiş gibi görünüp mersedes makam arabaları vs vs

neredeyse padişahların sadabad eğlencelerine geri döndükte, ondan oluyor tüm bunlar diyorduk.

şahsen ferahladım.
    3 ... timur cengiz hulagu
  6. 6.
    ulan ülkeyi yerinden alıp akdenizde daha sorunsuz bir yere taşısanız nakliye parası 15 yıldır çaldıklarınızın 1000'de 1'i bile etmez.
    2 ... exlamabin
  7. 7.
    deneme yanılma yöntemiyle devlet yönetme ve amerika'yı yeniden keşfetme tatları içeren bir beyanat.
    1 ... usualsuspects
  8. 8.
    Jeopolitik risk mi ?
    Gotumle guldum.
    Ne riski arkadas bu caldigim bana yetmez diyememek resmen bunu yiyenlerde vardir simdi.
    Jeopolitik risk savastan baska ne zaman insanlara dert oldu onuda anlamis degilim zaten milletin bi kismi bilgisiz jeopolitik diyince aaa ben bilmem ama soyleyen kimse iyi biliyor demek ki hatta oyumuda ona atarim der bak eminim derler.
    Millet saf salak ve dumduz inanan tiplerden kimse sorgulama ihtiyaci duymuyor inaniyor hemen ben daha anlatmayacagim aq bu millete fazla.
    1 ... endless pain
  9. 9.
    Bir açıklama.

Ben tatmin oldum. Hmm demek o yüzden. E peki fabrikalar niye satışa çıkarılıyor aynı zamanda?

Üretim yaparak bulunduğumuz konumda daha güçlü hale gelmemiz gerekmiyor mu?

Amaan neyse gılışdarın yüzünden hep.
    1 ... nickini vermek istemeyen uuser
  10. 10.
    Salak bir açıklama. Ötügene geri dönelim lan madem %40 zam ne amk.
    2 ... mchncl ngnr