bugün

bir umut sarıkaya tipi mutluluk kategorisine girecek mutluluğa haiz olmaktır.

orgazmik bir uykunun taa dibinden hortumla çekilircesine uyanıp, telaşla saati kontrol ettikten sonra 1 saat daha uyuyabileceğinizin farkına varıp o pamuk gibi uykunun tam dibine geri gömülmek tarifsizliğidir.
alarm kurulu değilse, kalkma zamanında kalkılamayacağı garanti olan uyuma biçimidir. kendimden biliyorum.
(bkz: abi başlık açmışsın o uyku gitmiş)
başlığı okurken bile bi hoş oldum.

Tanım : mutluluğun tarifidir.
cennetten bi andır. erken kaltığını fark edince, o sıcak o yumuşak yatağa dönmek tarifsiz bir mutluluktur.
Uyanma saati: 8:54
Alarm saati: 8:59 bile olsa geri yatılır.
aylardır ayarlayıp yatağa atmak istediğiniz kız karşıdan yüzünde ufacık bir utangaçlık hali ve tatlı bir tebessümle size doğru gelir.

içinizdeki kıpırdanma ve heyecan hali kan dolaşımınızın hızlanmasına ve en uç nooktadaki kılcal damarların bulunduğu yerde bir hareketlenme yaşanmasına neden olur. kız konuşma mesafesine geldiğinde dudağından dökülen o anlamsız cümle;
"yaa tuna bişi sorcam çok pardon mert'e gravat aldım hediye sence beenirmii?"

ve akabinde zamansız kalkan deyyusun ışık hızıyla yatması.

hepsi bu.
kabustan uyanıp gerçek olmadığı için dua etmek gibidir.
(bkz: sabah ereksiyonu)
bir dahaki uyanışımın kesinlikle zamanından çok sonra olacağı anlamına gelir. hep öyle olmuştur...
ayrı bir tat veren durum. keza (bkz: herseyimerakedenkiz) ın yorumuna katılmamakta içten değil. (bkz: şimdi kimse kimseyi kandırmasın) geç kalkacağın aşikar. bazıları fantezi olsun diye bilerek erken vakte alarm kurup kalkarlar. sonrada "aa daha erken yaa, yatayım en iyisi bari" derler.
Bu durumda tekrar dalip uyumak baldan tatli, uyuyamayip kivranmak zakkumdan acidir.
her sabah yaşadığım duygudur. kurarım alarmı alarmdan önce kalkarım, alarmı kurmayınca geç kalkarım, sokayım böyle işe.
bunun gibi bir rahatlama yoktur. bu yüzdendir ki hafta sonları alarm erkene kurulur ve uyanılır, sonra da oh be denip tekrar yatılır. bu da bir tür mutluluk stratejisidir.
(bkz: küçük şeylerden mutlu olmak)
(bkz: 5 dk daha yatayım derken işe geç kalanlar)
eğer kalkman gereken zamandan 15 dakka önce kalkıp bi daha yatarsan sonuçların gerçekten feci olacağı eylem.
Kişide unuttuğu bir parayı bulma duygusu yaratan insansı haldir.
büyük mutluluk hissi verir. önünde bir kaç saat daha varsa baldan tatlı uyursun.
mükemmel bir duygudur. bunun birde tatil günü işe gideceğim diye uyanıp, haftasonu olduğunu hatırladıktan sonraki versiyonu vardır, eşsizdir.
daha kötüsü için
(bkz: zamanından önce geldiğini farkedip geri yatmak)
O mutluluk gerçek mutluluktur .
o nasıl bir hazdır,anlatılmaz.

mesela bugün 8:28'de uyandım, acayip mutlu oldum. sonra 2 dakika daha uyudum, 8:30'da kalktım. çok mutluyum.
coca cola kapağından çıkan beleş fanta gibidir.
saatimi her sabah bir saat erkene kurdurtan duygu.
güncel Önemli Başlıklar