bugün

(bkz: a brief history of time)
1988 yılı Stephen kitabı, ilkokuldayken okumuştum, 96 da yeniden düzenlenmiş, dur bakalım bidaha aydınlanalım.
Bugüne kadar okuduğum kitaplar arasında en keyiflisidir.
Evet şüphesiz ki lookin in de edindiği kitaptır.

"Kitap okumayı severim." diyor,
"ne seversin." diyorum, şiir, hikaye, masal anlatıyor,

lütfen biraz daha bilim. Bilgisiz romantikler olduğumuzdan birbirimize düştük. Öğrenmeden düzelmeyeceğiz.
görsel
hafta başı itibariyle metroda-izbanda yolculuk esnasında okuduğum kitaptır. güncellenmiş 96 baskısı mevcut. okuduktan sonra isteyen olursa takas yapabilceğim kitaplar karşılığında gönderebilirim. izmir içi elden teslim.
Evrenin varlığı ve oluşumuna ilgi duyan herkesi tatmin edecek bir kitap.

Evet muhtemelen bazı paragrafları, hatta bazen çoğunu, sonuç odaklı okuyacaksınız. Yani olay örgüsünü çözemek için gerekli donanıma sahip olmadığınızdan, neden olduğunu anlamakta zorlanacakfakat ne olduğunu öğreneceksiniz.

Bu noktada eleştiride bulunmak da kimsenin haddine olmasa gerek. Normal şartlarda Hawking ile bu konular üzerine sohbet edemeyeceğimizi hesaba katarsak, elinden geldiğince basit bir dille ortaya koymuş eseri.
güzel kitaptır, hafif bilginizle bile kavrayabileceğiniz türden ele alınmış, anlaşılır, okunması gereken bir kitap.
hawking her ne kadar bilale anlatır gibi anlatmaya çalışmış olsa da ülke genelinde pozitif bilimlere uzak bilaller olduğumuz için okurken zorlanılan bir kitap. ben de aynı durumdayım. Çoğu yerini iki kez hatta üç kez okudum. bazı kısımları netten açtım araştırdım. görsel karşılıklarına baktım.

Evrenin oluşumu, geçmişi, bugünü ve geleceğine dair insanlığın anlama ve açıklama mücadelesini gözler önüne seriyor.

mutlaka okunması gereken kitaplar arasına alırım. temel bilimlerden uzaklaşmamak lazım. *
güncel Önemli Başlıklar