bugün

17 kasım öncesine.
29 ekim 1923.
13 kasım 2020.
coronanın henüz olmadığı zamanlara.
2005 nisanı. aydan emin değilim ama 2005 başı ya da ortaları işte. tek bir basit hatayı düzeltip sonraki 16 seneyi tümüyle değiştirebilirim. yapın lan şunu allahsız bilimadamları.
2007-2010 arası herhangi bir yıl olabilir. çıtırdık o zamanlar tabi, hayat güzeldi.
kral tv izlerken favori şarkılarım için köksaldığım anlara,
cine5'te cedric'i sabırsızlıkla beklediğim anlara,
Hayatın daha iyi olduğu zamanlara
Ve herşeyin daha güzel olduğu o anlara...
2001 ak parti ve reccep tayip erdoyanın olmadığı zamanlara.
5 saat öncesine ve eve gitmek isterdim. hava biraz serindi gece 1.5 ay kadar sonra ilk defa doğru düzgün uyuyorduk ki sabah ezanı okundu.
bir orospu çocuğunun rahime düşmesini engellemek için babasının çükünü sıkı sıkı tutar ve o işe mani olurdum.
1982 yılına dönmek isterdim. Bizim eve televizyon alınmıştı. Renkli. Mahalledeki ilk renkli televizyon.
MÖ 2 - 3 . YY çünkü Metehan o dönemde yaşıyordu . Eğer tam olarak hangi yıl derseniz MÖ 209 .
1998-1999 yılına gitmek isterim, yer önemli değil. Liseye başlayalı 1 yıl olmuş, babam hayatta, ailecek birlikteyiz. Şimdi herşey eksik...
620.
Dunyada bir ana sahit olmak istesem kesinlikle fransiz ihtilalini gormek isterdim cunku medeni toplumlarin fikren ilham kaynagi fransiz ihtilalidir, cumhuriyetin ilan edilisinin bile.

Kendi hayatimda ise bir tek cocukluguma bazen gitmek istiyorum.
4 Haziran 1992 Perşembe gününe.
anneciğimin sağ olduğu yıllara... 8 yaşında kaybettim doyamadım o'na. o'nsuz geçen 40 küsür yıl boyunca yaram kapanmadı...
80 li yılların sonu 90 lı yılların başı.
hayattaki en değerli varlığım olan köpeğimin evimize ilk geldiği ve neşe kattığı o güne dönmeyi çok isterdim. ve en değerlim olan biriciğim, dedeciğimin de bize eşlik ettiği, gülüp, eğlendiğimiz o neşeli anları tekrar yaşamak için her şeyden vazgeçebilirdim sanırım.
koşulsuz sevgiyi, sadakati, doğruyu, yanlışı, her şeyi ama her şeyi sizinle öğrendim ve bu paha biçilemez güzellikte bir şans.
Malum kişinin dağda tanrı ile konuştuğu melek ile sohbet ettiği iddia edilen yer ve zamana elimde kamerayla giderdim. Malum kamera icat edilince mucizeler durdu.
17 - 18. yaşıma denk gelecek şekilde 1998-1999 yılına gitmek isterdim. o tarihte gitmek istediğim yerde almanya veya amerika colorado olurdu.

ama olayı böyle ele almamak gerekiyor herhalde. o zaman 2017 yılının kasım ayına şu anki bilgilerimle geri dönmek isterdim. çok şey değiştirirdim.
coronanın olmadığı zamanlara.
2017 yılına.
Silahı elime alır ve dedemin nenemle evleneceği zamana giderdim. Ve dedemi acımadan, kafasından headshot vururdum.
Ağaca çıkıyodum, kol duvarında oturan diğer çocuklar dalga geçrdi. Ne bileyim eğleniyorum o sıra. O zamana dönebiliriz.
güncel Önemli Başlıklar