bugün

ortaokul ve lisede okuyanların msn de ve facebookta yazdıklarının anlaşılamaması hadisesidir.
örnek vermek gerekirse:

xD Mjx ßeßi$şhm xD
ya jnm çhoqq güselsinn
coqMu qoMiq
K3ssSsssSSSSSSSSSSSSSSS :D
a$hKtan nefRed eddıRdNıssh yHaa
7. sınıf öğrencilerinin facebooktaki fotoğraf yorumlarından aynen alınmıştır. (bkz: kayıp jenerasyon)
gittikçe kötüye giden bu dil bozulmasında, konuşulan ve yazılan şeyleri kavrayamamaktır. kim olsa anlayamaz ki, o nasıl bir konuşma ve yazma şeklidir yahu?..
tanım: insanı kimi zaman kızdıran kimi zaman da üzen hadise.

ayriyetten;
(bkz: s yerine sh yazmak)
(bkz: c yerine ch yazmak)
(bkz: swh kullanma meraki)

içimizde de var bu zamane gençliğinden.
(bkz: emo dili ve edebiyatı)
anlamıyor olmaktan gurur duyduğum dil.
kitap kapağı açmamış zavallı gençlerimizin içinde bulundukları hazin durum.
beni üzüyor olması iyice yaşlandığımın mı belirtisi acaba dedirten hadise.
Türkçe'nin içine sıçılan msn agzıdır. yazdıkarı yazıları irili ufaklı ya da araya değişik harf koyarak anlatırlar. *
* aL ite damLa kızım özentiLik yapma demedimmi :S nSe sPrsin knKa o kafandki şapkayıda bNmi aLmıştım neee :D
*yha dadlımm çhoq shekersin yine bayılıoumm bitiorum sana boncuqum bnm [xD] * *
(bkz: anlamyck bişhey yk pepeem)
s harfini özellikle ş okumak. şımarıklık dizboyu.

ölşem ölşem ölşem...
insanın kendisini bu dünyanın dışından gibi hissetmesi olayı. eskiden büyüklerimiz "biz bu zamane gençliğini anlayamıyoruz" derdi ki ciddi jenerasyon farkı vardı bu lafı söyleyen kişilerle aramızda. sizden sadece on beş sene önce doğmuş bir kişinin dediklerin anlamamak ise durumun vehametini gösteriyor.
(bkz: zamane gençliğinin dinini anlıyamamak) *
q,w,x harfleri sıklıkla kullanılmakta ve türkçe'nin içine edilmektedir.
hayır anlayamıyorum böyle yaptığınızda dahamı havalı oluyorsunuz?
nedense bütün olalar zamane gençliğinin başına patlar. amca zamane gençliği değil onlar emo onlar.

(bkz: şimdiki gençlik harika)
93'lü kuzenimin saç kesimimi gördükten sonra emo olmuşsun demesiyle kötü mü iyi mi anlayamadığım bu terimin açıklamasını onun ağzından yeterli bulmadıktan sonra internette araştırmam sonucu alakayı kuramayıp rahatladığım lügatıma bir kelime de 16 yaşındaki kuzenimden eklendiği için mutlu olduğum*durum.
güncel Önemli Başlıklar