1. ?.
  trafik kazası olarak gözükse de çok vahim durum. hangi yılda kaç yaşında olduğu belli değildir. yaşı belki belli olabilir. zaman boşluğuna düşebilir insan.
  1 ... kolibalili
 2. ?.
  - ücretleri topla oğlum.

  evet arkadan vermeyen kalmasın.

  + ulan zaten kaçak bindik. istediğim tarihe gitmeden atlayım.

  atlama efekti.

  - hooop atlayan oldu.

  bırak boşver ya zaten atladığı tarihte elektrik bile yoktu. gebersin it.
  3 ... karniyarik desen jack
 3. ?.
  yolculuk eğer geçmişe doğru gidiliyorsa, örneğin 2009 yılındayız ve 2000 yılına gidiyoruz. yolculuğun %33.34 lük bölümünü tamamladığımızda araçtan atlarsak yolun tamamlanan üçte birinin ardından 2006 yılında olacağız. ve bu yılda biz henüz yolculuk için bavul hazırlıyoruz. bu durumda pek bir şey kaybetmiyoruz. falat aynı gelecek bizi bekliyorsa eğer, ömrümüz 3 yıllık periyotlarla kendisini tekrarlar sürekli. bu da akıllara 50 first dates filmini getirir. romantik adamım engel olamıyorum böyle anılara.

  veya farz-ı misal 2009'dan 2018'e giderken ilk üçüncü dilimde atlarsak 2012'düşeriz. bu da yolculuğu tamamlayıp geri geldiğimiz tarihe tekabul ediyors yine hiçbir şey değilmez. ola ki yolculuğu tamamlayıp geri dönen araçtan atlayan biz ulu yazarlarının 2012'deki cenaze törenine yetişirsek sevdiklerimizi ve posta gazetesi manşetlerini mutlu ederiz. arada yapmak lazım böyle kaçamaklar.
  3 ... reanarchy
 4. 1.
  (bkz: zamane gençliği)
  1 ... adinisenkoy
 5. 2.
  zaman yolculuğu teorik olarak bile objeyi alıp bütün halinde bir zaman tüneli boyunca götürüp bir yere bırakmak şeklinde olmayacağından**, başka bir zamana düşeceğini ummak saçmalıktır.

  zaman yolculuğu objeyi tanecikler* halinde bir yerde yok edip başka bir yer ve zamanda aynı modelden yaratmak olacağından; bu işlem esnasından araçtan atlayabilmek vucudunun yarısı var yarısı yokken atlamak manasına gelmektedir ki biraz kasar. ama diyelim ki yaptınız. bu durumda vucudunuzun bir kısmı burda kalacak bir kısmı hedeflenen zamana gidecektir. zaman makinasının tanecikleri transfer etme sırasının ayaktan başa ya da baştan ayağa şeklinde olduğunu varsayarsak belden aşağınız bir yerde, yukarınız başka bir yerde kalacaktır. Ancak bu iyimser bi ihtimaldir. Makinanın tanecik* cinslerine göre transfer etme sırası varsa kemikleriniz bir yerde geri kalanınız başka bir yerde kalabilir. ama bu varsayım aynı zamanda kemikleriniz olmadan makineyi terkedebilmenizi doğrulatmak zorundadır. ya da makina transfer sralamasını iyonlara göre yaparsa 2 tarafta da birer madde yığını kalacaktır***
  yalnız bu teoriye göre bir zaman makinasının çalışması için gidilebilecek zamanlara zaman makinaları en azından istasyonları kurulmalıdır.
  2 ... sweety todd
 6. 3.
  zaman yolculuğunu araba yolculuğu gibi birşey olduğunu tasavvur eden yazarın açabileceği başlık. zaman seyyahlığının zaman alacak bir hadise olduğunu düşünerek bu arada filmlerden görüp kafasında şekillendirdiği araçtan atlamayı planlamıştır. insan bilmediği şeyi zihninin elverdiği kadar anlamlandırabilir. 100 yıl önce uçmaktan bahsedilse vatandaş uçak yerine kuş kanatları hayal ederdi. günümüz insanıda zaman yolculuğunun bir araçla yapılacağını hayal etmekte besbelli.

  (bkz: zeki mürende bizi görecekmi)
  ... gnchkkc
 7. 4.
  Zamanda yolculuk * şuan fizik kanunlarına göre imkansız olduğu için imkanı olmayan eylemdir.

  Tek yolu kara deliğin tam sınırında bulunmaktırki orda yerçekimi yüzünden zaman kavramı kalmaz fakat zaten öldükten sonra bir anlamıda kalmaz.
  ... heavensent
 8. 5.
  yeni şafak'lara yelken açmak için yapılmış bir harekettir.
  ... de sade ft baudelaire
 9. 6.
  yıllar sonra yolculuk arkadaşlarına rastlama durumunu doğuracak olan durum.
  ... felis is back bitch
 10. 7.
  (bkz: araftaki bir otostopçunun galaksi rehberi)
  ... olursemkantinegelmeistemem