bugün

zaman yönetimi adı altında verilen eğitim ile birtakım cevaplar bulabileceğimiz yönetim şeklidir.
1- zaman sizi yönetir
2- zamana yön verebilirsin
3- zamana yön verenin çizdiği sınırlarda oynarsın ancak
cevabı "adamın götünden şırıngayla kan alınarak yönetilir" olan soru.

(bkz: askerlik)
zaman planlama yaparak yönetilir. Haftalık ve aylık plan çizelgesi çıkarılır, öyleki planladığınız bir hafta geçtiğinde önemli bir aksilik olursa aylık planı tekrar gözden geçirmek kolay olur. Planlama yapılmadan zaman yönetilemez, iddia ediyorum ki zaman sizi yönetir. *
işletme dersi konusudur.
'paramız, bilgimiz, fiziksel özelliklerimiz farklı olsada, hepimizin günde 24 saati vardır. zaman hepimiz için eşit ve adildir' der hoca.
zaman, gereksiz olan her şeyin hayatınızdan çıkarılması ile yönetilir. kolunuzda saat taşımak, zamanı yönetmek değildir. saat bizi şartlandıran, sürekli olarak bir yerlere geç kalıyoruz hissi veren ve bizi bitmek bilmeyen bir telaşa sürükleyen yararlı olduğu derecede zararlı bir araçtır. bir insan ne denli çok saatine bakıyorsa, hayatta o denli çok kaybetmiş demektir. bu yüzden olabildiğince uzak durun saatlerden. saat takmayın.
nerden yönetildiğine cevap olarak (bkz: usa)
(bkz: donie darko)
(bkz: cevabı bulunamayan sorular)
ogrenci calisma teknikleri serisinden cikan kitap. plan yapin, gunluk planiniza uyun vb asla yapilamayacak seyleri anlatir..
güncel Önemli Başlıklar