bugün

Geçmişe. 2006'ya kadar ki herhangi bir sürece gidip sabitlerdim. Hayatın tadı bir başkaydı be o zamanlar. Gün geçtikçe aroması kaybolan sakız gibi oluyor. O nedenle gelecek beni cezbetmiyor.
Tabiki loto sonuçlarını öğrenmek için geleceğe giderim. Para bittikçe tekrarlarım.
5 Kasım 1605.
Geçmişe. Zamana aidiyet duygusu ile alakalı tercihim.
Ciddi manada Geçmişinden pişman olanlar, bugün aynı hataları işlemeyenlerdir. Şimdiyi korkusuzca yaşayanlar, geleceğin bilinmezlik macerasına ihtiyaç duymayanlardır. Dem bu demdir, dem bu dem.
hala geçmişe gidebileceğini sanan çomarlar olduğunu gösteren soru. geçmiş geçmiştir geçtiği gün bitmiştir.

geleceğe gitmek teorik olarak basit, ışık hızına yaklaş, zamanı hızlandır, hop gelecektesin. geçmişe gitmek için ne yapacaksın? hızını eksiye mi düşüreceksin primat oğlu primat?
geçmişi sikeyim. sanırım anlatabildim.
bikaç ay önce olsa gelecek derdim şuan geçmişe gitmek istiyorum sanırım.
hiç tereddüt etmeden geçmişe giderdim. ilerledikçe insanlıkta geriliyoruz çünkü.
Makina benim degil mi amk. Gecmise de gelecege de giderdim. Neden kendimi sınırlıyorum ki?
görsel
elbette geçmişe.

zira hayat denilen şey yıllar ilerledikçe boka sarmaktadır.
geleceği görünce başımın göğe ermeyeceğini düşünerek geçmişe gidip çocukluk anılarımı yad ederim.

peki ya sen?

sen de geleceğe gidecekmiş gibi bir tip var.
Zaman makinası olunca düşürüm.
bi almanak alıp geçmişe tabiki.
Geçmişe giderim tabii. Geleceğe gidip niye öleyim? Beyin bedava.
Hayatı doşarıdan izleyen bir göz olarak gideceksem geleceğe gitmek isterdim. Gelecekte insanoğlu olarak sınırlarımızı be kadar zorlayabiliyoruz, ne gibi gelişmeler oluyor görmek isterdim.

Kendim olarak gideceksem geçmişe gitmek isterdim. Hatalarımı düzeltirdim, ukde kalanları giderirdim, güzellikleri tekrar yaşardım. Kendim olarak asla geleceğe gitmek istemezdim. Herşeyi çok güzel yapan hayatın bilinmezliklerle dolu olması zaten. Hayatıma anlamını yitirtmezdim...
geleceğe. geçmişi zaten biliyorum. yapmam gereken her şeyi zaten yaptım, elimden geleni.
geleceğe gitsem başıma gelecek tüm felaketleri önceden gördüğüm için bugünün tadını çıkaramazdım.

geçmişe gitsem bayram öncesi ortalığın tozunu alan annem gibi dur şurayı da düzelteyim dur burayı da düzelteyim derken manyakların hası olur çıkardım.

zaman makineniz sizin, akıl sağlığım benim olsun.
geçmişe gitmek isterdim. En azından aynı hataları yapmamak için.
Tek kullanım hakkımız varsa yanıma baya zengin olabileceğim kadar bilgi (piyango, borsa, bitcoin vs) alır minumum şekilde geçmişe giderdim 6 ay 1 yıl gölgelerde yaşayıp zengin olurdum. ilk geçmişe gittiğim tarih geldiğinde de ortaya çıkıp paraları bir güzel ezerdim.

Kullanım hakkında sıkıntı yoksa da geçmiş senin gelecek benim gezerdim.
zaman makinasını geçmişe veya geleceğe gitmek için değil de bulunduğum konumu anında değiştirmek için kullanırdım. sonuçta asıl yaşadığın, dahil oldugun zaman dilimi "şimdi"dir.
kesinlikle 2 sene önceye giderdim. mutlu olduğum zamanlar. evet.
geçmişe gitmek isterdim. iyi forumlar.
geçmişi değiştirmek sıkıntılı olabilir.

en iyisi geleceğe gitmek.