1. 1.
  fetusistlerin sahibi oldugu bir gazete yalan haber vermez, zira onlarin kendi dogrulari vardir ve onlardan olmayanlar insan degildir.

  bir de gaza gelmissiniz diyor ya! gelicez tabi ne sandin? sizlere mi birakicaz bu ülkeyi?

  (bkz: cumhuriyetci gencligin gaza gelmesi)
  (bkz: ha gayret az kaldi)
  9 -6 ... lionheart
 2. 2.
  (bkz: ey delikanli!)
  cumhuriyet gazetesi okumam, ama hadi kabul ettim ben cumhuriyet gazetesi gencligiyim. sen de cikip soylesene; ben cumhuriyet gencligiyim diye! ama bizim basimizdakiler gibi soyleme haa...

  (bkz: biz sizden daha cumhuriyetciyiz)
  (bkz: biz sizden daha laigiz)
  (bkz: zorla kafir yapar adami bunlar)*

  tanim: cumhuriyetci gencligin bilmedigi yalan haberlerdir, fetusist gencligin bildikleri yalan haberlerdir. okuyan bilir.
  6 -6 ... lionheart
 3. 3.
  (bkz: fethullah hoca efendi çok hasta)
  4 -3 ... ernest everhard
 4. 4.
  en buyuk yalanlari fethullah gulen'in abd'de saglik nedenleriyle bulundugudur. simdi hasta olabilir ama 10 yildir orada. pennsylvania'daki ciftligi hosuna gitti sanirim.
  3 -3 ... isla morada
 5. 5.
  (bkz: genç yobazlar rahatsız)*
  2 -4 ... hortlak
 6. 6.
  bildiğiniz gibi ergenekon soruşturması çerçevesinde demokrasi sancağını elinden düşürmeyen zaman gazetesi ve değerli demokrasi aşkıyla yanan muhabirleri, aynı soruşturmada göz altına alınan nusret senem'in bilgisayar harddisklerini yakmaya çalışırken yakalandığı bas bas yazmışlar.

  27 Mart 2008; http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=669661

  Biz haberin bağlantısını vermemize rağmen gene de alıntılar yapalım:

  "Ergenekon soruşturması kapsamında önceki gün gözaltına alınan işçi Partisi (iP) Genel Sekreteri Nusret Senem'in avukatlık bürosunda yapılan aramada, bilgisayar hard diskinin yakıldığı ortaya çıktı.Hard diskin yakılarak delillerin karartılmaya çalışıldığı belirlenirken, polis, hard diski kurtarmaya çalışıyor...Yapılacak incelemede, söz konusu CD'nin yakılmaya çalışılan hard disk ya da aramalarda ele geçirilen 6 bilgisayarla herhangi bir bağlantısının bulunup bulunmadığı aranacak."

  ve tarihler 28 Mart 2008'i gösterdiğinde yani ertesi gün, ankara barosu başkanı aracılığıyla bir açıklama yapıyor:

  http://www.ankarabarosu.o...etailhtml&DataID=2060

  Açıklamada Nusret Senem'in ev ve ofisinin aranmasındaki aşamalar anlatılıyor. isterseniz burada sözü başkan'a bırakalım:

  "Avukat Nusret Senem'in bürosunda yapılan arama, Avukatlık Yasası'nın 58.maddesi hükmü gereğince Cumhuriyet Savcısı denetiminde ve Baromuz tarafından görevlendirilen iki Baro temsilcisi avukatın katılımı ile yapılmış, aramada Nusret Senem’in avukatı Mehmet Cengiz'de hazır bulunmuştur."

  Ama işte vurucu darbe:

  "Arama öncesinde veya sırasında avukat Nusret Senem'in bürosundaki bilgisayarların hard disklerini yaktığı/yakarken yakalandığı yönündeki bilgiler gerçek dışıdır. Kaldı ki, arama sırasında avukat Nusret Senem bürosunda olmamakla, hard diskleri yakması veya yakarken yakalanması fiilen ve maddeten mümkün değildir. Düzenlenen işyeri arama ve geçici olarak el koyma tutanağında da böyle bir bilgi yer almamaktadır"

  devam ediyoruz:

  "Düzenlenen işyeri arama ve geçici olarak el koyma tutanağında yer alan bilgilere göre, avukat Nusret Senem'in bürosunda el konulan hard disklerdeki bilgiler kopyalanmış ve kopyalanan bu bilgiler avukat Nusret Senem’in vekili Mehmet Cengiz'e verilmiştir."

  ve açıklama şu şekilde bitiyor:

  "Halen gözaltında olmakla, kimi basın organlarında yer alan, gerçeğe, haber ve basın etiği ile sorumluluğuna aykırı bulunan bütün bu hususları kamuoyuna açıklamak ve kendi kişiliğiyle mesleki kariyerini korumak imkanına sahip olmayan Baromuz üyesi Nusret Senem'in en temel insan haklarından olan lekelenmeme hakkını meslek örgütü olarak korumak görevi Baromuza ait olmakla, bu basın açıklamasının yapılması ve kamuoyunun doğru biçimde bilgilendirilmesi zorunlu olmuştur."

  Ee ne oldu şimdi. Süper demokrasi ve hukuk inancına sahip F tipi tabilotta basılan Zaman gazetesi ne yapcak dersiniz. Yarın yeni yalanlarla buluşmak üzere, yayınımıza şimdilik ara veriyoruz.
  4 -3 ... ernest everhard
 7. 7.
  yer gene bilinmeyen bir zaman(!), tarih ise 12 Mart 2008. Bir savcının açıklamalarını okuyoruz zaman'dan. Haberin başlığı ise şu şekilde:

  "Başsavcı'dan cesur çıkış: Danıştay'ın kararı etkilemez" http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=663773

  Fakat bu sefer haberimize yalanlama başka bir yerden gelmiyor direkt olarak haberi okuyoruz sadece:

  "Danıştay 8. Dairesinin kararının, Baydar ile ilgili yasal süreci etkilemeyeceğini belirten Tosun, ''Danıştayın aldığı kararla ilgili süreç ayrı, Anayasa Mahkemesi süreci ayrı, bize yapılan şikayetleri içeren süreç ayrıdır. Hepsini bir değerlendirmek yanlış olur. Ancak, bizim yasal kararımızda Danıştay tarafından verilen karar etkili olabilir'' diye konuştu"

  eee, şimdi haber nerede, başlık nerede sayın seyirciler. Yarın yeni yalanlarla buluşmak üzere, yayınımıza şimdilik ara veriyoruz.
  4 -3 ... ernest everhard
 8. 8.
  çamur attım izi kalmış mıdır acaba mantıgıyla yapılan haberlerdir çoğunluğu..

  sayfa düzenleri tarafımdan beğenilmektedir ama ancak o kadar alıp okumam bile..

  eşşeğe altın semer vurmuşlar, gene eşşek.. *
  5 -2 ... endrin
 9. 9.
  (bkz: entryleri tersten girmek)

  ps: *.
  3 ... achtung
 10. 10.
  sadece yalan haber yapmakla kalmayan, yalanlara ortak olan fethullahçıların öten borusudur.

  http://www.zaman.com.tr/h...oordinatlari-dogru-ciktib

  not: 30 bin bayii satışı olan ama 700 bin tirajı olan bir gaste başka nasıl açıklanabilir ki?
  -3 ... kizkaciran damat