1. 1.
    zaman insana iki şey öğretir!..istediğin şeyi kazanmak uğruna emek vermeyi...emek verdiğin şey seninle yetinmiyorsa, ondan vazgeçmeyi!

alıntı.
    7 -2 ... helikopter
  2. 2.
    insanlara kolay kolay güvenmemeyi de öğretir.
    7 ... cimbomlu yazar
  3. 3.
    tek gerçek, zamandır. geçen sene dedem öldüğü zaman cenazesine gidememiştim, o da zaten son gördüğümde bana ''sen kimsin?'' demişti. vazgeçtim zaman ölmektir. ayrıca geçen hafta on beş senedir konuşmadığım babaanemle konuştum. zaman pek konuşkan değildir. galiba zaman değil de bizler bir şeyler öğreniyoruz. yoksa akrep ve yelkovan hep birbirini kovalıyor önemli olan onlar birbirini kovalarken bizim neler yaptığımızdır. ayrıca zaman elli dakika durmadan ders anlatan öğretmendir tabii çocuğun aklı dışardaki ağacın dalındaki kuşlardaysa zaman anlamsızdır.
    8 ... bedreddin
  4. 4.
    Beklemeye değmez.
    8 ... isim bulamayan yazar
  5. 5.
    hiçbir başarı tam mutluluk vermez.

yeni dertler getirir, elde edince daha değersiz, önemsiz görünür. olmak istediğin şey olursun, başka şey olmak istersin.

aslında bunu frp öğretti ama zaman onayladı.
    5 ... gemideninmem
  6. 6.
    üryan geldim, üryan giderim'i öğretiyor hayat size bir süre sonra arkadaşlar.

ne yapsak boş, üryan geldik, üryan gideceğiz. ha bugün, ha yarın.

her anın kıymetini bilmek gerekli.
    13 ... canabar
  7. 7.
    yaşama devam ettiren anlamların,değerlerin bir bir döküldüğünü ve boşa çıktığını görmek. Bunu da adil olmayan bedeller vererek öğrenmek.

Kalan sonuç ise yürümek için yeterli gelmiyor.
    5 ... solus auctor petrus
  8. 8.
    Insanlar gelir geçer,izlediklerin,okudukların seninle kalır.
    7 ... kitsune youkai
  9. 9.
    Anlık duygularla iyi de olsa kötü de olsa .. asla karar verme.
    6 ... sonhayalbukucu
  10. 10.
    Her şey zamansız bir ölüm kadar soğuk olacak.
    Sen üşüdüğünde durursan zaman seni yutacak.
    Peki siz ölmeyi biliyor musunuz?
    2 ... demir kelebekler