1. 1.
  Yuh ya ucuzlar diye 1 ay önce 2099 liraya almadığım xioami MI6 3000 lira olmuş.

  Michelin primaci lastik 180 liradan 350 liraya çıkmış.

  3 yıl önce taksitle 1300 liraya aldığım telefonum hala şuan 1700 lira.
  2 ... kapadok
 2. 2.
  kriz yok enflasyon yalan.

  kimdi o mal çocuğu enflasyon tek haneli diyen?
  ... lan senin de nickinin de amk
 3. 3.
  Bunlar daha hiç bi şey. Üreticiler maliyet artışlarını daha yansıtmadılar. ÜFE %25 TÜFE %15. Bu aradaki %10 fark sonbaharda götümüze kaçacak tabi kurun 6.80'lere varmasının getireceği ek külfetle birlikte. Alttan alta ötv'den karşılanıp duran benzin zamları var daha.

  Ohh şurama da ko, burama da ko. Bu arada bir buçuk litre fanta 4.25 mi olur amk.
  2 ... asuregibisurat
 4. 4.
  Yeme yedi lira zam gelmiş. Pazartesi beş lira daha zam gelecekmiş.

  Tamam biz evlerde boynumuzda heybe yem yemiyoruz ama tüm inekler tavuklar maalesef yem yiyor; yani süt, peynir, tereyağı, et, her şeye zam demek.
  4 ... asuregibisurat
 5. 5.
  Yemin çuvalı 80 tl oldu
  Sondaj borusu kışın metresi 55 tl iken şu an 75 tl
  Haziranda Çuvalı 43 tl olan nitrat şu an 60 küsur tl
  Elektrik zamnlandı
  Falan filan bir bana zam gelmemiş çalışmayacağım bundan böyle ahajsajajajsjd.
  1 ... meruem
 6. 6.
  türkiye'deki her şey.
  1 ... merveyitavla11
 7. 7.
  son bir iki gundur yasanan tl deger kaybinin etkisi henuz gorulmedi sanirim. o yuzden benden tavsiye ihtiyaciniz olan ozellikle ithal (ithal olmayan urun varmis gibi) urunleri alabiliyorsaniz alin. bu protein tozu olur, macbook olur her neyse.
  ... peder
 8. 8.
  3 temmuz 2018 tarihinde hepsiburada internet sitesinden aldığım 168 li prima premium care 4 numara bebek bezi 104.98 liradan


  zam gelen ürünler  29 ağustos 2018 tarihi itibariyle 134.90 lira olmuştur. Yani yaklaşık yüzde 30 zam gelmiştir 2 ay içerisinde.
  1 ... kapadok
 9. 9.
  zam gelen ürünler
  Uykusuz dergisinin kağıda gelen zam sonrası serzenişi.
  Matbaa ve yayın kuruluşlarını yakından takip etmemle şuan yayınevlerinin çoğunluğu kağıda gelen büyük zamlarla bırlıkte basım yapmıyor. Yanlış anlaşılmasın ellerinde kağıt olmadığı için değil daha çok kağıda tekrardan zam geleceğini düşündüğü için stokçuluk yapıyorlar.
  Yurtdışından ithal edilen kağıt ise son haftalarda yaşanan döviz kuru dalgalanmalarında büyük sıkıntılara sebep oluyor. Kağıt maliyetleri bir anda artıyor, 1 ton kağıdın fiyatı saat başı değişebiliyor. Şu an 1 ton kağıdın toptancı maliyeti 800 dolar. Hem doların artması hem de gelen zamlar maalesef sektörleri etkiliyor dolayasıyla vatandaşı doğrudan etkiliyor.
  4 ... keynesyengiller
 10. 10.
  her şeydir.
  maaş zammı ve ikramiye gibi avutma yöntemleriyle 1 birimlik getirinin, dudak uçuklatan fiyatlarla 4 birimlik götürü ile geri alınmasına hayat pahalılığı denir.
  yalnız bu aralar tek geçerim ki sudur. adamı geberten sıcaklar uzadıkça içme suyuna olan talebin artmasına paralel olarak artıyor.
  1 -1 ... nardaninciler