bugün

insanın içini acıtan acı bir gerçek daha. bir düşünsenize, o kadar emek verip günlerinizi harcıyarak güzide bir internet platformu kuracaksınız sonra oraya sizden sonra gelenler sizi hiç siklemeyecek, üstüne üstlük en nefret edilen üye olacaksınız. cidden pes. ayıp yahu. insanda biraz şefkat, biraz verilen alınterine, emeğe karşı saygı olur yahu.

zall adlı adminin nick altına baktığımızda zaten ona karşı tutulan sert tavır hemen dikkat çekiyor. arada ufak tefek yalakalık yapan yazarlar çıkıyor ama genel anlamda zall'a karşı tutulan olumsuz bir tavır var. burası sonuçta bir internet platformu, kim ne yazarsa yazsın asıl düşüncesi mi değil mi bilemiyoruz. fakat katıldığım zirvelerden, tanıştığım yazar arkadaşlardan dinlediğim bu iğrenç, kepaze yorumlar beni çok sinirlendirdi.

özellikle kendisini çok üstün gören bazı yazarlar zall'ın tipini beğenmemişler ve kendisinin uludağ sözlük'ü temsil edemiyeceğini söylüyorlar. neymiş efendim çok çağdışı bir görünümü varmış zall kardeşimizin, çok kıro gözüküyormuş, konuşma becerisi yokmuş cart curt. bakın açık açık söylüyorum, bunlar sözlük yazarlarının tertiplediği zirvelerde konuşulan olaylar. yalan yok. Ekmek yediği yere kurşun atanlar,gün gelir ekmek yediği yerden kurşunu yerler diye bir anonim sözümüz var. umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

bir diğer hususta zall bebişimin sözlük içerisindeki durumu. malumunuz arkadaşımız sözlükte pek entry girmiyor. es kaza bir tespit yaptığında hemen altına ayarı yiyor zall. bu durum benim de canımı sıkmış olsada sonuçta o buranın sahibi. ama gönül istiyor ki herkese ayar veren, vurucu ve karizmatik tanımlar girmesi. olmuyorsa olmuyor. herkes benim gibi vurucu tanımlar yapamaz tabiki. zall kardeşimizi de bu ayar yiyen tarzıyla seviyoruz. daha doğrusu ben seviyorum sadece. siz beğenmiyorsunuz zall'ın bu uslubunu. bir çoğunuz onun bu tarzını loserca, zavallıca ve ezikce görüyorsunuz ve bir çırpıda ismail kardeşimizin hakkını yiyorsunuz. yolda görseniz götünü yalayacağınız zall kardeşimizin arkasından böyle ahlaksızca konuşmak bir insana yakışmıyor. onu iyisiyle kötüsüyüle kabul etmeniz gerekiyor.

kim ne derse desin zall bebişim sözlüğün sahibidir beyler. ona karşı bu yakışıksız tutumu düzeltmenizi talep ediyorum. en azından emeğe saygı yahu.

enjoy herkese.
kendisi söylemiştir, sözlük benim değil yazarlarındır diye. kendisi de bizler gibi yazardır. entryleri eleştirilebilir tabii ki.

düzen: en nefret edilen olması saçmalıktır.

(bkz: zall ın yazar olması)
insanların doğasında vardır kendinden üst rütbedekileri eleştirmek, yermek. bundan ileri gelmektedir.

öte yandan; hayatta üst rütbelere gelebilmek zor değildir, orada kalabilmek zordur. orada kalabilmek için eleştirileri ve yermeleri kaldırabilmek, yanlış yönde olanları gözardı edebilmekten geçer.

zall'ın doğru yönde hareket ettiği kanısındayım, böyle devam etmelidir. bu kadar yersiz yeren ve eleştirenlerin, başkasının belki de umrunda olmadığı konuda başkasının avukatlığını üstlenenler arasında...

bravo zall...

ama hiç bir şey şunu değiştiremez;
(bkz: pururramcı)
kısmen doğru önermedir. en nefret edilendir diyemem ama pek sevildiği de söylenemez. bence en önemli sebep kendisinin sözlükle az ilgileniyor olmasıdır. mesela ekşi sözlük'te ssg hemen her hafta en çok yazan yazarlar listesine giriyor. bunun haricinde ssg güzel de yazıyor hani. yine hemen her hafta haftanın en beğenilen entryleri listesinde kendisine ait entryler görebiliyorsunuz zall ise bambaşka bir yerde (#8385040). klon yapmışınız da bu yönleri de klonlayın hacı.