bugün

ittihat ve terakki'ye laf edince cahil olarak yaftalanmak onur verici bişeydir. ittihat terakki'den nefret edecek kadar tarih ve ekonomi kitabı okuma fırsatım oldu. her konuda cahil olabilirim. Ok. Ama o konu cahil olduğum konulardan biri değil. Cehalet mutluluk verir. O konu sinirli olduğum konulardan biri.
6. nesilim, ilk defa zall ın az önce girdiği bir entrye denk geliyorum.

kime göre neye göredir?
kendini bu konuda söz sahibi görüp, bunu açıkça belirten yazar beyanıdır.
zall a bir insan neden bok atar? bence zall ı çekemediği için. zall ı çok sevdiğimden hayranı olduğumdan söylemiyorum bunu kesinlikle. bu bir gerçek. bir şeyleri başarmış, büyük işler yapmış kişiler hep bazı çekemezlerce çekiştirilir bu dünyanın kuralı. atatürk ü de bir sürü boş ağızlı çekiştirmiyor mu? rte'yi? ne bileyim işyerindeki patronu? öğretmeni?
ittihatçıların terhis ettiği ordu yüzünden kazanılamayan savaş kavramını unutmamak lazım. Osmanlı'nın bırakırsak isyan eder diye arap yarımadasına göndermediği adamı da ittihatçılar serbest bırakmıştır. Pek bildiğim söylenemez ama konu genel hatları ile böyle. Kalkıp da adama cahil demeye ne hacet?
görsel
Şaşırtmamıştır.
cahil kısmına katıldığım canlı kısmına katılmadığım iddiadır.
her insan cahildir. dünya da her insan biraz olsun cahildir. zall ı seviyoruz. kendisi bana göre alimdir. evet.
yakında çözeceği sorundur.

(bkz: başlık silinmesi)
doğrudur. zira geçen 23 nisanı 25inde kutladı. o da gelişmelerden duyuru yapacaktı ayıp olmasın diye. koyu akpli fikrimce.
4.5 g hakkında yazdığı entryleri okuyunca açık seçik fark edilen gerçektir. Zatı muhtereme göre Kotamız 1.5 saniye de bitecekti. Bir de bilişim sektöründe sosyal medya sahibi bir adam bu.
cahil değildir. sadece cebini doldurma peşindedir. ne şiş yansın, ne de kebap mantığındadır.
hala eksilere boğuyorum seni. bişey değişmedi.
Silik gelince hemen coss ekşi sözlük...
Burhan kuzu bunun yanında melaike amk. Şamil tayyar filan helal olsun iyi adamlar aslında. Melih Gökçek de harbi.
dış görünüşü nedeniyle insaların aşağılanmasından hazzetmesem de, doğru olduğunu düşündüğüm tespit.

üzgünüm zall bizımla deyılsın.
doğru bir önermedir. ve zall tutarsız bir insandır. twitter'da, olay tv'deki programlarda şirketlerin ve devlet kurumlarının düzgün, adaletli yönetilmeleri gerektiğinden bahsedip durur ama bu dediğini kendisi sitesi olan uludağ sözlük'te yapmaz bir türlü.

o da tıpkı siyasiler gibi boyundan büyük laflar eder ama hiçbirini uygulamaz. devlet kurumlarındaki adaletsizlikten yakınır ama adaletsizliğin tillahı kendi sitesinde yapaılırken hiçbir aksiyon hiçbir önlem almaz. aklına bile gelmez. liyakatsizlikten yakınır ama yetki verdiği elemanların ortaokul bebesinden farksız tipler olduğunu göremez nedense.

o yüzden ismail'in söylediği sözler güzel, tatlı ve doğru olsa bile ciddiye alınmamalıdır. ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz diye boşuna söylememişler.
Cahil olduğunu düşünmüyorum.
Lakin küçük esnaf kafasına sahip olduğu halde, uluslararası sermaye ile ortaklık kurmuş liberaller gibi davranması komik duruyor.
Entrylerinden bakilirsa yuksek iq ya sahip biri. Ve kendini gelsitirmis bilgili birine benziyor. Yanlis onerme.