bugün

yetim kalıcak.
büyük ihtimalle salca'ya kalacaktır.
bi bok olmaz.
şimdi zengin ve sosyetelerde şöyle bir durum vardır;

babaları öldü mü, mal bunlara kalır. bunlar da doğal olarak paylaşamazlar. ancak zengin oldukları için de prestij açısından satılık ilanı falan koyamazlar. şehirlerde büyük emlakçılar olur ya, hani şu çok büyük iş yapanlar. onlara el altından bize alıcı bul derler, çünkü anlaşamazlar. ve o kadar kişiye kalan malın da bir hayrı olmaz adam akıllı, hepsi bu yüzden kendi payına koşar. sonunda o emlak tekelcisi; iş yaptığı adamlara orayı pazarlar, aralarından birisi de alır. ancak baya da düşük fiyata olur bu satışlar bilinenin aksine. çünkü çoğu kazanç gelmiyor, ben payımı alayım kurtulayım kafasında olduğu için düşük fiyata bırakırlar böyle malları. demem o ki;

zall'ın mirasçıları da böyle el altından değerinin alt fiyatına birilerine satabilirler. hani allah yine zall'a uzun ömürler versin de, ola ki vermezse ucuza kapatırız diyorum. *
ben burda yarına küsmüşüm yürüyorum yolda zallana zallana.
bence kuzey uludağ sözlük ve güney uludağ sözlük diye 2'ye ayrılık uludağ sözlük.
zall ölmez sözlük bölünmez.
zall 'ın oğlu ball* yönetimi devralacaktır.
sözlük hisselerinin karma durumuna göre yazarlara pay edilmesiyle adaletin sağlanacağı durumdur.
bu kadar basit.
zall'ın oğlu sözlükten gelen paraları karı kızla yiyecektir ve 3 ayda sözlüğü batıracaktır.
Üye alımı duracak, refah bir yaşam süreceğiz.
hiç şüphesiz; ulusözlük şapelinde yapılacak seçim sonucu sözlük yeni ruhani liderine kavuşacaktır.

şapelin sobasından beyaz duman çıkarsa ve çanlar çalınırsa bu yeni zall'ın seçildiği, siyah duman çıkarsa sonuç alınamadığı anlamına geliyor.
kahküllü hatun başa geçecektir.
Nicklerimizin önüne "yetim" sıfatı gelecek.
Csdeki botlar gibi dolanıcaz ortada.
karhaneyi bir başkası işletecektir.
biraz düşününce beynimi kemirmeye başlayan sorun.
zall eski tasarımı geri getirmeden ölmemelidir.
Zall'a en yakın imamına verilecektir.
tabiki de milletin iradesine başvurulacaktır.
Şuna bir bak bakalım ölecek burun var mı amk!

görsel
En az üç çocuk yaparsa kurtuluruz. Yapmazsa mülteci yazar kıvamına erişerek başka sözlük kapılarında dibimiz tutar.

Ulu sözlük biterse ben harakiri yaparak sözlük hayatımı bitiririm be, istemiyom başka sözlük.

Allah gecinden versin. Amin!
ISte o zaman sözlük de bitecek.
Mezarlıklar müdürlüğüne devredilecek.