1. 1.
  Sözlüğün vahim ve nahoş gidişatının farkına vararak, aslolanın sözlüğün, nüfus çoğunluğu değil, erdemli, milli, manevi, kutsal değerlere sahip olan çoğunluğun var olmasıyla ilerlenebileceğini, gelişebileceğini düşünüp, yapılmış olan troll müsveddeleri soykırımı eyleminden ötürü edilen teşekkürdür.

  Yetmez ama umut verici, dalları yeşertici hoş bir gelişmedir.

  Önemli olan, bundan sonraki süreçtir. Gerekli denetimlerin, önlemlerin alınmasıyla, yazar olma vasfına haiz, format, kural bilen, sözlüğü sahiplenen, emek ve Zaman harcayarak sözlüğe değer katan yazarları korumak, yazma isteklerini körüklemek, sözlüğü her geçen gün daha da anlamlı, keyifli ve vazgeçilmez kılacaktır.

  Sözlük büyük bir ailedir. Birbirimizi, gerçek hayatta tanımasak da, entrylerle, yorumlarla, bakış açılarıyla, birbirimizi tanıyıp, ister istemez duygusal bağlar kurarız. Sevdiğimiz, vizyonuna hayran olduğumuz, kaleminin gücüne şapka çıkardığımız, okumaktan keyif aldığımız iyi yazarlar ya da tam tersi, bizi hayattan soğutan, tiksindiren, sözlüğü alı baba' nin çiftliği sanan insan müsveddelerini tanırız.

  Düşünün ki, burası büyük bir aile, zall, bu ailenin babası, modlar da, bu ailenin büyük abla ve abileri olsun.
  Aile olma kavramının içi, bu denli hunharca boşaltılırken, tüm milli ve manevi değerler yok edilirken, kız kardeşine salt bu ailede olduğu için, " o..ospu" diyen, annesinin memesinden tahrik olan, ablasıyla sevişen, küçük kardeşine sakso çektiren, babasının acı sütü gibi rezil bir kavramı yücelten ve bunlarla eğlenen aile üyelerini, sadece seyreden, cezalandırmayan, tepki vermeyen bir baba ya da anne ya da ailenin büyükleri ablalar ve abilerin olması, ailenin çözülmesine, vahim bir hal olmasına neden olacak en büyük unsurlardır.
  Aile bütünlüğünü, saygınlığını, itibarını korumak erdemli insan davranışıdır, maharet aile kurmak değil, o aileyi hem iç hem dış olumsuz unsurlardan korumak ve saygınlığını sürdürebilmektir.

  Burası ne bir üniversite amfisi ne de bir milli kütüphane tarzı bir yerdir, sözlük, bilginin, keyifle harmanlanıp, yorum katılarak verildiği, anlamlı ve insanı geliştiren bir platformdur.
  Tabii ki eğleneceğiz, tabii ki bir entryi okurken belki sandalyeden düşeceğiz ama eğlenmek başka, mide bulantısı ayrı kavramlardır.

  Bir süre yazmama kararı alan, ben de dahil tüm yazar arkadaşlarımın, eminim ki tek sorunları budur. Yazmama kararı alan yazarlar, sözlüğe zarar vermek değil, aksine sözlüğü sahiplenme kavramına , gidişata dur denmesinin gerekliliğine inanan, yazar olmanın salt kalem sallamaktan ibaret olmadığına inanan insanlardır.
  Yazmama kararına dahil olmayıp, mücadelesini, sözlükte yazarak devam ettiren güzel insanlar da vardır elbette.
  Bu, bir seçimdir, her insan, mücadelesini farklı kulvarlarda sürdürür.
  Gitmek ya da kalmak değildir mühim olan, ortak noktamız, bu gidişattan son derece rahatsız olmamızdır.
  Bu, böyle biline!

  Yıllardır sözlüğe, keyifle emek veren bir yazar olarak, bu gelişmeyi sevinçle karşılıyor, devamını diliyorum.
  Kadın yazar arkadaşlarım adına, " o..rospu" gibi rezil bir kavramla yaftalanmadan, istediğimiz her saatte sözlükte olup, yazıp, çizeceğimiz kalitede bir sözlük olmamızı diliyorum.
  23 -11 ... zeytinyagli dolma kalem
 2. 2.
  Yalakalık içeren mektup. Kimseye görevini yapıyor diye teşekkür etmeyiz. Geç bile kaldılar. Evet.
  6 -6 ... oytunkaran
 3. 3.
  Bir mektuptur.
  Teşekkür etmenin yalakalıp sayılmadığı, insani davranışların anlam kazandığı nice sözlüklere...
  Olumsuzluğun karşısında duruş sergileyip, olumlu gelişmelerde de, takdir etmeyi bilen, aydın insan olmak önemli bir meziyettir.
  7 -3 ... zeytinyagli dolma kalem
 4. 4.
  Adamın para kazandığı yeri ondan daha fazla sahiplenmek neyin kafası?
  Kontrollü trollük yaptırıp yine kontrollü şekilde siliyorlar işte.
  Sonra eleştirince küsüyorsunuz.
  5 -6 ... rakivebalik
 5. 5.
  Görevini yapan arkadaşları şahsen her zaman ve zeminde tebrik etmişimdir. Herkesin bakış açısı aynı olacak diye bir kaide yok. Fakat bazı yazarların bu kadar kayıtsız kalmasını anlamak cidden zor. Sanal bile olsa insan yaşadığı yeri çirkinleştirenlere karşı öff bile diyemiyorsa bence kendini sorgulasın. Herşey lay lay lom değil bu hayatta. Biz (kendi adıma) sahiplendiğimiz yeri terk edip gitmeyiz. Kaçmak bizim kitabımızda yazmaz.
  1 ... gazeloglu
 6. 6.
  yetmez ama evet.

  yine de teşekkürler.
  3 ... noxeca