1. .
  (bkz: küçük iskender)'in kasvetli cümlelerindendir..bi boka yaramamış olmak mealindedir.. kötü bir durumdur.. (bkz: anlatsana lan anlatsana)diyenlere bu asker ne diyecek merak konusudur..
  3 ... rasko
 2. .
  (bkz: zenci mahallesinde solaryumcu olmak)
  (bkz: kutuplarda buz satmak)
  (bkz: daha gider bu)
  2 ... eru
 3. .
  bunların bide komando tugayında aşçı, çaycı,tuvaletçi olarak görev yapıpta evlerine mektup yazarken "anne herşey burada çok zor, her gün çatışmaya giriyoruz, mermiler kafamızın üstünden geçiyor ama en zoru helikopterden helikoptere atlarken havada şarjör değiştirmek " diyen modelleri vardır.
  5 ... komandost
 4. .
  özellikle normal bir atış eğitimi esnasında evlerine telefon edip arkadan mermi sesleri gelince "anne çatışma başladı beni çağırıyolar" diye ayak yapanları bizzat tespit edilmiştir
  2 ... komandost
 5. .
  otlarını* tuvalete tıkıp üzerine sifon çekecek asker olmaktır.
  ayrıca çeşitli avrupa filmlerinde işlenmiştir.
  ... üye ol!
 6. .
  şu anda ölü olmak demek olabilir.öyle değilse (bkz: ibnelik belirtileri) arasında sayılacak bir nevi davranış biçimi olabilir.Tamam Truvali Akhilleus akıllara gelebilir ama o istisna bi ibneydi.
  2 -1 ... hayyam
 7. .
  eger ok kullanılan dönemde askersen ve bu sekilde dönüyosan koca savastan,elindeki kılıcla harakiri yap baride millet bi bok sansın dedigim asker.
  ... karpuzkabugu
 8. .
  o asker, hakkında yazacak hem çok şey olup, hemde hiç bir şey yazmaya gerek olmayan askerdir...
  yok abi konuşsam bir türlü sussam bir türlü olmuyor yaa...
  kardeşim hadi mutfakçısın, ahçısın,tuvaletçisin tamam da onbinlerce yüzbinlerce yere düşen oktan birini alıp ta hiç mi merak edip atmadın?,ordu zafer kutladığında da mı gaza gelip ,alıp havaya bi tane sıkmadın?...seni allahın belası seni rezil kepaze ,ahmak demezler mi?
  hayır merak ediyorum açıklamasını ne dedi..ne yaptı..çıldırıcam

  aylar sonra gelen edit: hala bi açıklama yapmadı bu şerefsiz. aklım onda kaldı.
  1 ... internettin
 9. .
  kahrol düşman al sana bomba diyen zeki müren'in askerliğinden daha kötü bir askerliği olan askerdir.
  ... markasiz
 10. .
  okçu birliği dışındaki herhangi bir birlikten olması muhtemel askerdir. zira okçu birliğinde ise ok atmaması mümkün değildir; çünkü okçular savaş alanında süvariler ya da piyadelerden önce görevlerini icra etmeye başlarlar.
  1 ... caesaraug