bugün

ankara sanayi odası başkanı. 12 ekim günü, yani ermeni soykırımını reddetmenin suç sayıldığı yasanın oylanacağı gün fransaya gidecek. hem de yasa kabul edilirse suçu işleyen ilk kişi olmak için.

(bkz: fransa ya gidip hepiniz topsunuz demek)
(bkz: fransa ya gidip dalgayi sallayip kacmak)

zafer çağlayanın konuyla ilgili açıklamaları;

http://www.e-aso.org.tr/n...rler/asobasinbulteni.html
bu tür çıkışlara ihtiyacımızın olduğunu bize hatırlatan vatansever...
sanayi ve ticaret bakanı olması beklenen ankara sanayi odası başkanı.1957 muş doğumlu olup gazi üniv. makina mühendisliği(admma) bölümü mezunudur.aynı zamanda tobb başkanvekilliği yapmıştır.
23.dönem ankara milletvekili.

(bkz: adalet ve kalkınma partisi)
bugün cnr'a gelip standları hızlı hızlı dolaşıp sonra da giden bakan. yarım saat falan kaldığı cnr'da en fazla sigarayla savaşanlar derneği'nin standında vakit geçirdi. malum, mustafa aydın ona eşlik ediyordu.
akp hükümeti'nde bakan olunca ortama çabuk uyum sağlayan şahıs.

tayyipçiğime hemen ayak uydurmuş kendisi, kendisi rakamları dans ettirip, rakamlar iyi görününce "bizim başarımız" artık rakamlarda dans etmeye takat kalmayıp yorgun bitap düşerse yani takke düşüp kel görünürse, rakamlar kötü durumu ortaya koyarsa da "suçlu biz değiliz başkası" diyen şahıs.

biliyorsnuz tayyipçiğim enflasyonun kağıt üzerinde düşüş göstermesinden gurur duyar, enerji fiyatları, iletişim fiyatları, zart fiyatları, zurt fiyatları artarken enflasyon %8 çıkar ülkemde böyle gariptir. neyse efendim, şimdi artık enflasyon kağıt üstünde de düşük çıkamayınca zafer abim oradan seslendi; "enflasyonun yükselmesinin sebebi, merkez bankası'dır." neymiş, mali disiplini uygulamamışlar. durmuş yılmaz allah'ı var dürüst adam, ama siz adamı dürüst olduğu için değil, eşi türbanlı diye o makama atadınız. şimdi kendi atadığınız adamı beğenmiyorsunuz.

bir de kendi hedefleri çerçevesinde merkez bankası'na pislik atma olayı yok mu hastası oldum. "bağımsız merkez bankası diyorlar, alın size bağımsızlık, enflasyonu dizginleyemiyorlar" breh breh breh, merkez bankası'nın bağımsızlığını da sorguluyor ankara'nın seymeni. enflasyon düşükken "ben yaptım" enflasyon yüksekken, "o yaptı abi vallahi billahi o yaptı"

geçmişte yediğiniz hurmalar, bugün başladı bir yerleri tırmalamaya. bu devran biter, keser döner sap döner nasıl olsa...
(#3441212)
Tersanelerde hayatını kaybeden her işçi için canından can koptuğunu açıklayan, çok canlı olduğunu düşündüğüm bakan. Halk üzülür canından can kopar, canından can kopmasına engel olsunlar diye de devlet vardır, seçimler de bundan olur, canından can kopanlar bunları engelle diye seni seçer, sen de milletin canından can kopmasın diye gerekli önlemleri alırsın, denetlersin, hizmet etmek için maaş alırsın, her fırsatta ben yapmadım miki yaptı demezsin, dememen gerekir.
tuzla tersanesindeki ölümler hakkında "iç ve dış provokasyona dikkat" şeklinde açıklamalar yapmış bakanımızdır. umur talu'ya yazdığı mektupta da "benim 'iç ve dış provokasyona dikkat' sözlerim gemi inşa sanayisinin ulaştığı noktadan rahatsız olan kesimlerin bu sektörün yok edilmesi ve tersanelerin kapatılması amaçlı çabalarına karşı duyarlı olunmasını sağlamaya dönüktür." demiş!
zaten güzel yurdumda "provokasyon" kelimesini kullanmayan bir tek akp kalmıştı... o da kullandı, tam oldu...
bu "provokasyon" kelimesi bir garip... her kalıba uyuyor efendim. ben tdk görevlisi olsam "provokasyon" kelimesi karşısına şöyle yazardım:
"çeşitli siyasi görüşten insanların 'birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bu günlerde çenenizi kapayın, kesin tıraşı!' manasında kullandıkları kelime.
örnek: 'hrant dink'in öldürülmesi türkleri kötü göstermek için tezgahlanmış bir prokasyondur.'
'sivas katliamı, dinsizlerin provokasyonudur'"

provokasyondur azizim, provokasyon... hep israil, abd vesair odaklar öldürmüştür o işçileri.
şimdi bir de öss sorusu sormak gerekiyor herkese. zafer çağlayan tuzla tersanesi hakkında umur talu'ya yazdığı mektupta demiş ki: (1) gemi inşa sanayisinin hızlı gelişiminde, iş güvenliğinde yetersizlikler ortaya çıkmış; işgücünde yeterli eğitim sağlanamamış, nitelikli işgücü oluşturulamamış, sonucunda istenmeyen ve bizleri çok üzen iş kazaları meydana gelmiştir.
(2) hayatını kaybeden her can, bizim canımızdır, canımdan kopan parçadır. (3) 10 yıla yakın işçilik yapmış, ardından 27 yıl sanayicilik yapmış biri olarak şunun altını çizerek söylüyorum; işyeri sahibi, mutlaka işçisinin sağlık ve güvenliğiyle ilgili tedbirleri almak zorundadır. (4) hem kanuni zorunluluk hem de vicdani sorumluluktur.

bu paragraftaki hangi cümle siyasetçi kıvırması niteliği taşır?

a) 1
b) 2
c) 3
d) 4
e) hepsi
(bkz: elektrikten vergi alinmasin onerisi)
akp'nin ankara büyükşehir belediye başkan adayı olması muhtemel kişi.
Makine Mühendisi ve Sanayici;
Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitirmiş, sanayici olarak çalışmış,
1987'de Ankara Sanayi Odası'na Oda Meclisi Üyesi oldu. 1989'da Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi, 1991'de Başkanvekili ve 1995'de Yönetim Kurulu Başkanı olarak, 2007'ye kadar bu görevini sürdürdü. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde üç dönem Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. TOBB Ekonomi Teknoloji Üniversitesi ile Türkiye Ekonomi Araştırma Vakfı'nın Mütevelli Heyet Üyesi oldu.
60. Hükümet'te Sanayi ve Ticaret Bakanı olarak atandı.
ingilizce bilen Çağlayan, evli ve iki çocuk babası bakanımızdır.
son gunlerde otomobillerde otvlerin dusmesi vesilesiyle millet otomobil almaya baslayinca kendisine ek gelir olsun diye stand up a soyunmus bakan.

bu arkadasa gore, millet "suru psikolojisi" ile otomobil aliyor ve eger "gerekli ortam yaratilirsa" insanlarin para harcayacagini cunku turk halkinda para oldugunu savunuyor. evet, sirtimi kasiyip gazimi cikarirsa benim icin gerekli ortami yaratir bende cilginlar gibi alisveris yaparim.

bitmedi bu kadar degil, insanlarda para oldugunu, otomobil almaya cuvalla gittiklerini soyluyor. simdi normal sartlarda bu kadar yuksek otv vergisi alan bir memlekette otv dusunce - alinmayinca siz ne dusunursunuz? ben sahsen devletin otv'sizde yuruyebilecegini dusunurum, demekki otv dusuk olunca da bu devlet yuruyor. peki sayin bakanimiz ne dusunur? otv nin dusmesinin, millette para oldugunu ortaya cikardigini soyler.

basbakandan ve kemal unakitan'dan sonra, ucuncu geyigimizi de bulduk, hayirlisi olsun.
eski bir ülkücü olarak konuşabilen akp bakanıdır.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25069104/
insanliktan nasibini almamis, ekonomik durumu kendi seviyesinde olmayanlari gereksiz insan olarak goren, icinde nasil bir yaratik besledigi merak konusu olan bakan. ama sadece bakan.
(bkz: uzayda yaşamıyorsun değil mi)
22 ay içinde 650 bin km' ye yaklaşmış dünya çevresinin 15 katı uçmuş.
az önce şeffaf oda da bir sözüne şahit olmamla birlikte beni gülmekten krize sokan bakan.

" amerikada ki zencilere türkiye yi sorsanız recep tayyip erdoğan mı? derler" demiştir

ve aklıma recep tayyip erdoğan ile zenciler arasındaki ilişkinin boyutu ne sorunsalını getirmiştir. *
şeffaf odayı talk showa çevirmiş zat. ne dese gülesim geliyor o kadar komik ki. amerikadaki zenciler - rte ilişkisi de ayrıca beni benden aldı. ne diyelim yeni bombalarını bekliyoruz.
amerika da zencilere türkiye yi sorduğumuzda akıllarına ilk olarak recep tayyip erdoğan geliyormuş, öyle diyor zafer çağlayan.
(bkz: özel hayatın gizliliği ihlali)
anamıza musallat olan akp'li vekil veya bakanlardan en yenisi. gerçi şimdilik kamyoncuların peşinde ama tedbirli olmakta fayda var.

niyet beyanı için tıklayınız.
eski bir ülkücü olduğunu ve kürt kökenli olduğunu bunun için mersinden aday gösterildiğini söyledi.
eskiden ülkücüymüşsün kardeşim şimdi nesin onu söyler misin?
eskinin bozkurtu, ülkücüsü, şimdinin akp'lisidir, sanmıyorum ki borusu fazla ötsün ve gündemde kalsın.
ligin son 3 haftasında mersine gelip takımın başarısını sahiplenen şahıs,ulan bu güne kadar nerdeydin 3-5 kuruş para verdin havaya girdin biz sensiz de şampiyon olurduk;yine de sağolasın sayende önümüzü kesen olmadı hakkımızla aldık kupayı.
oy verirken kaşeyi zarfa basan ve yeni zarf isteyen bakandır.

bakalım kılıçdaroğlu'nun insani durumunu ti'ye alanlar bu duruma ne tepki verecek?

haydi görelim şakirtleri.