1. 1.
    sosyal medyada bolca bulunur bu tiplerden. zabıtanın işini yaparak seyyar satıcılara kanunlar gereği müdahale edişine tepki gösterir, üst seviyede ajitasyon yaparak prim kasarlar.

aslında kendilerince haklılar tabi, olaya mantık çerçevesinde değil de duygusal olarak yaklaştıkları için. vay efendim zabıta ekmek parası kazanan kadının tezgahına el koymuş, yok efendim zabıta traktörle meyve sebze satan adama ceza kesmiş falan.

tabi tüm olup bitene bu çerçeveden bakınca direkt olarak kendilerini haklı görmeleri gayet normal, lakin bu satıcılardan aldığınız ürünün hiçbir şekilde garantisi yok.

aldığınız ürün bozuk, arızalı çıkarsa karşınızda muhatap alacağınız kimseyi bulmanız imkansız. bulsanız bile haklı çıkma ihtimaliniz yok denecek kadar az.

üstelik vergi de vermiyorlar bu tür satış yapanlar. oldu amına koyim, benim maaşımdan vergi kesilsin vs. vs. vs giderler denilerek kesintiye uğrasın, seyyar satıcılar da sattığı üründen kazandığı parayı direkt cebe indirsin, bizim prim sevenler de üzerlerinden bolca prim kassın.

sikerler öyle işi kamil, sikerler. hem üzülmeyin seyyar satıcılık yapanların geneli ek iş olarak yapıyorlar bu işi. çoğu senden benden daha rahat yaşıyor. vergi, kira, stopaj, belediye, işgaliye, ruhsat gibi masrafları olmadığı için bu tür işlere yöneliyorlar.

bazı s*kikler ise kaldırım işgal eden market, cafe vs.vs.vs gibi iş yerleri ile kıyaslıyor seyyar satıcıları. o bahsettiğin iş yerlerinin tümü belediyeye işgaliye ödüyor koduğum. yok öyle üç kuruşa beş köfte.

lan hem, zabıta seyyar satıcılara müdahale etmese bu kez de, "belediye işini yapmıyor, her yer seyyar satıcı dolu" diye götünüzü yırtarsınız siz.
    2 -8 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
  2. 2.
    Zabıtanın işini yapmamasına göz yuman iki yüzlü yazar beyanıdır.
    Bugüne kadar kaç polise "şu Mercedes kaldırıma park etmiş" diye şikayette bulundun?
    Ya da kaç tane zabıtaya "şu Cafe kendi sınırından fazla yere masa kurmuş" diye şikayette bulundun?

Güçlü olana göz yumup kendi emeği ile topladığı ürünü satıp günlük parasını çıkartacak kadar iş yapana baskı kurmak ne kadar adil?

Edit: yazara göre bu cafeler VS. belediyeye işgaliye ödüyormuş. Boğazdaki bir çok restoranın kaçak yapılaşma ve ruhsatsız olduğunu bilmeyen yazar beyanı.
    6 -2 ... alfa laval
  3. 3.
    madem işini yapacak kaçak sigara satanlara göz yummasın ondan tabi artık paramı alır karton karton sigaramı allah bilir . gider adamın iki kolu kopmus onun pecetesini alıyor gözleri hep garibanı görüyor bu zabıtaların.
    altlarındaki arabanın mazotuna yazık be her gün masrafdan başka bir şey değil .

çözüm önerisi olarak da zabıta kaldırılsın zabıta olarak çalışan bütün bünyedekiler bekçi yapılsın okulların önlerine parkları dolaşsınlar .
    2 -2 ... yousef007
  4. 4.
    durumu masaya yatırmak yerine sizin duyarlılığınız üzerinden sizi vurmaya çalışarak aklınca kendini aklamaya çalışır.

neymiş, bugüne kadar kaç kez "şu mercedes kaldırıma park etmiş" diyerek şikayette bulunmuşum. adam o kadar emin ki benim duyarsız bir vatandaş olduğumdan kesin bir dille beni duyarsız olmakla itham edip kendinin zabıtanın görevini yapmasını engellemeye çalışmasının normal karşılanmasını istiyor.

cafer al sana bez. g*tünü silersin!
    1 -3 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
  5. 5.
    zabıtanın işi karaborsacılık rantçılık ise haklı bir söylemdir. bırakın adamlar işini yapsın.
    1 -1 ... rootz
  6. 6.
    Kaçakcı veya hırsız olma olasılığı yüksek tipdir.
    1 -1 ... hzpikachu