1. 1.
  son 1 haftadır adliyenin önünde yatan ve bir taraftanda torpil bulma telaşı içinde bulunan guruptur.
  4 ... amigo38
 2. 2.
  Biri de benimdir. Klavyeden geçip mulakatta kalıyorum. Beceremediğimden mi yoksa beğenilmediğimden mi bilmiyorum. Yaşımdan dolayı zaten bu sene son.
  Tanım da istersen , memurluk başvurusu yapan herhangi bir guruptur.
  2 ... lebejola
 3. 3.
  kendilerine zulmedenlerdir.
  hakimler o uyuz egosu çekilir mi lan hiç.
  2 -1 ... nietzsche zirladiginda
 4. 4.
  burda umdugunu bulamayanlar infaz koruma olmak isteyecek daha sonra.
  2 ... mrdean
 5. 5.
  20 günde nasıl 90 kelimeye ulaşılır, sorusuna cevap arayanlardır.
  1 ... zimanstayn
 6. 6.
  zabıt katibi olamadım (bkz: noktanin sabiti) oldum. *
  5 ... noktanin sabiti
 7. 7.
  keyhero.com da hesap açıp, çalışmaya başlamıştır bile.
  ... yuvarla gitsin
 8. 8.
  geçen seneye kadar aklımın ucundan bile geçmeyen bir meslektir.* uygulama sınavına girildiğinde eliniz ayağınız kesilir kalp atışlarınızdan ne yazdığınızı bilemezsiniz. ilk tecrübemden sonra uygulamanın kolay olduğunu gördüğüm meslektir.* fakat sözlüye gelindiğinde apışılıp kalınır. size önce evli mi bekar mı olduğunuzu sorarlar sonra annenin babanın mesleğini sonra neden bu mesleği yapmak istediğinizi fakat ne kadar kıvırırsanız kıvırın size lap diye cevabı yapıştırırlar "devlet güvencesinde olduğun için" değil mi diye. yani pek tatmin olmazlar. neyse sorulara geçerler tarihten sorarlar hukuksal terim bile sorabilirler ki bana sormuşlardı adını bile hatırlamıyorum, sonra mahkemelerle ilgili soru sorarlar teşekkürler diyip gönderirler. kendini en çaresiz hissettiğin anlardan biridir çıkışta tanımadığın kişiler etrafına doluşur ne sordular diye meraklı gözlerle bakarlar siz söylersiniz onlar tartışırlar falan birden bir kalabalık oluşur etrafınızda herkes iyi niyetli gibi gözükür ama tabi ki kendilerini düşünürler. yalnız taaa bilmemnerenin hörekesinden gelenleri de görürsünüz listede umutsuzluğa kapılırsınız torpili yoksa adam niye oradan kalkıp buraya gelsindir dimi. sonuç olarak yüzlerce kişinin içinden seçilebilme olasılığı umutlarınızı kaybetmenize neden olabilir. yarın başvuruları son. olmak isteyenlere sözlüye kafa yorup bir önceki mulakata giren çıkanları takibe almanızı tavsiye ederim.
  2 ... siyah tutkusu
 9. 9.
  olamadık diye üzülmemelidirler.

  zira, pek yakında evkafta memur alımına gidilecek olup isteyen imam hatip lisesi ve ilahiyat fakültesi mezunu din kardeşlerimizin, cuma namazını müteakip fatih külliyesi'nde tertip edilen mülakata iştirakleri zaruridir.
  ... liberalisticcommunist
 10. 10.
  mülakat sürecini hayatlarının odak noktalarına koymamaları gereken kişilerdir. kazandıktan sonra kalem içinde diğer katip ve müdürlerle fiziki alan hakimiyeti, hakim ve savcıyla iyi geçinebilme sanatı daha zorludur.

  edit:zabıt katibi değilim fakat iş gereği sık sık adliyeye girip çıkıyorum, tabiri caizse yalamadan hakim ve savcılarla kanka moduna girmiş katip arkadaşlar var ki kendilerini takdir ediyorum.
  1 ... centurion