bugün

msnde, facebookta ve bilumum net aleminde z harfi yerine s harfi yazan kız tipidir.örneğin "kızım" yerine "kısım" yazarlar. "güzel" yerine "güsel" yazarlar. genelde bayan arkadaşlarımız yaparlar dedik burda ama erkek versiyonları da yok değil.
(bkz: z harfi yerine s kullanmak)
neden qız olarak yasılmısch baschlıq tam chözemedim..zanki msn'den qız qaldırmaya chalısan abaza erqeqleri görmedik hiç , "aschqıııımm" yazarqen!
(bkz: c yerine j kullanan erkek modeli) kadar sinir bozucudur. insanın bagırası gelir 'janım' değil 'canım' diye..
(bkz: z yerine s yazan kis modeli)
sadece mesajlaşma anında bunu yaptıklarını sandığım kızlardır.

şatomdan inip halka karıştığım anlarda, bu kızların günlük yaşamlarında da böyle konuştuklarını fark ettim. hani amiyane tabirle çemçük ağızlı diyorlar ya aynısı lan. gelebilir miyis, oturabilir miyis gibi. sonra diyaloğa girdim bunlarla, garip espriler böyle, muhabbetler... anlamadım "ne?" dedim. kibarımdır.. "ssst erenköy" dedi, güldüler. halbuki ben hiç erenköy'e gitmemiştim. arkalarından baktım umarsızca. tampon da güzeldi. seslendim esmer garsona, iki tane kaşarlı tozt diye. ayran da vereyim mi abi? dedi. içeris dedim. gülüştük. kızlar çoktan uzaklaşmıştı..
türkçeyi bozan yeni nesil bir yaşam formudur. bu haraket; genelde msn ve ya benzeri programları yoğun olarak kullandıklarına delalettir. eleştirenlerin de zaman zaman istemeden yaptığı davranış biçimidir. archytct üzülerek itiraf eder.
şirinlik yapmaya çalışan kızdır. komiktir.
keristir. aman ben ne dedim.. allahtan erkeğim!
yazdıkları okunmayan çıldırtan insanlardır. hele de mesaj yazdıkları zaman kahrolurum. nasıl bir türkçedir o. 2dk daha beklerim hızlı cevap verme mantıklı cevap ver bana dedirtirler.
(bkz: güzel yerine güssel yazmak) *
bi de c yerine j yazan (bkz: janım) modelleri vardır ki onlar için başlık bile açılmamalı, kavanoza koyup buzdolabında saklanmalı.
mis gibi "ş" varken s yerine dolar isareti kullanmaktan pek farkı yoktur. *
ikinci entrysinde z harfi yerine s kullanmak bakınızı verildiği halde hala saçma bir şekilde üzerine gidilen kız.
herkes yazması gerekirken ısrarla herkez yazanlarla aynı kefeye koyulması gereken kıs * modeli .
v varken w yazan kızın ablası, iyi yerine iiii yazan erkeğin bacısıdır.
çok iyi anlaşır bunlar.
bide k yerine q yazan modeller var kız erkek farketmez hepsinin imha edilmesi gerekir.
(bkz: komiq)
gusel diyen kizdir.*
sinir bozandır. hadi ..ik yerine zik dese neyse...
klavyesindeki z harfi çalışmayan kızdır.
şirinlik muskası olan kızdır. (bkz: pabucumun şirinlik muskası)
herkes yerine herkeş deme ihtimali yüksek olan kızdır. yada cok cokh filan .
kendince yazdığı mesajlarda yada msn de gönderdiği iletilerde şirin olma kaygısı taşıyan kızdır.
(bkz: kıymetlimis)
(bkz: efendimiss) golluma özenmiştir.
traji-komik bir türk genci kişilik sendromudur.