bugün

sanal alemle değil, eğitim sistemi ile alakalıdır. bir sistem 500 kere değişirse, sınav sistemi 400 kere değişirse, suç sanal alemde değil, ülkeyi yönetenlerdedir.

z kuşağı akp'ye karşı cephe alınca, son günlerde gençlere saldıran, kuduz gibi salya akıtan başlıkların olması da, tesadüf olmasa gerek.

istediğiniz kadar debelenin. gidicisiniz. gençlerden size zırnık oy çıkmaz, çıkmayacak.
doğuştan salak olmamızı kaldiramayanlar var galiba.
Çalışmanın ineklik ve enayilik sayıldığın ülkede olağan durumdur. Herkes emek vermeden köşeyi dönme peşinde, herkes az para, az zaman verip çok şey bekliyor bu yıllardır böyle. E haliyle sonuç bu.
gerizekalı ekşicilerin sırf erdoğana sallıyor bir kesimi diye sürekli övmeleri bunlardan biri. olum bu nesil tam bir ezikler topluluğu. hiçbirinde özgüven yok. diyoruz diyoruz anlatamıyoruz. mal hepsi mal.
Bütün z kuşağa haksızlık yapmamak gerekir.

Ama büyük çoğunluğu sosyal medya ile uğraşmaktan, ego kasmaktan kendi rollerinin dışına çıkmaktan ders çalışmaya kendini geliştirmeye fırsat bulamadı.
Tiktoku biraksalarda başarılı olurlardi.
teknoloji tiktok , instagram, youtube. birde şimdi üniversite kazanmak eskiye göre daha kolay üniversite çok. kazanamıyorsa bir yerler sıkıntı büyük.
Akıllı telefonların payı büyük.
Çalışmamaktır. Sorulara baktım kolaydı cumhuriyet edebiyatı yoktu zaten geriye başka konu kalmıyor. Mat 1 de mat 2 kolay coğrafyanın tarihin ikisine de baktım ikiside kolay. Sözel ve eşit ağırlıkçılar bu sınava zor demesinler lütfen.
Sosyal medyada soru cevaplarken,yandaki kıza nasıl yürürüm derken bi nesil boka gitti yine bak.
Lan olum para kazanın sonra hep seks lan hep seks.
sabah akşam seks yapıp, uyuşturucu partilerine katılmaları.
son 18 yılın bir ürünüdür.
Kuşak ile alakası olmayan mevzu.

Sorun eğitim sisteminin senelerdir yerle bir edilmiş olmasıdır.
1-okullarda mantığa değil de ezbere dayalı eğitim
2-kitap okumamak.
son 4 yılın en zor sınavıydı ama abartıldığı kadar da değilmiş baktım.
türkçe soruları o kadar zor değildi.sadece okuduğunu anlamak gerekiyor.