bugün

genelleme yapan yazarın daha mal olması durumudur. hala bir kuşağı kalıba sokma derdindesiniz amk.
Dün 12. Sınıfa giden sağlık lisesi stajiyerlerine çok basit, oran orantı ile yapılacak ilaç dozu hesaplamasını anlatayım dedim ama olmadı.
Ne oran biliyor ne orantı hatta toplama çıkarma yapamadılar.

Nasıl üzüldüğümü anlatamam. Eğitimin bu kadar kötü hale gelmiş olmasına mı üzüleyim, bu çocukların bunun farkında olmaksızın ve hatta umursamaksızın yaşamalarına mı...
(bkz: screen generation)

Mallık ta kuşaklar birbirini aratmaz.
(bkz: onikinci nesil yazarların genel özellikleri)
X kuşağının gençlikte ne gibi mallıklar yaptığını kendilerinden dinliyorum da Z kuşağına haksız yere yükleniyorlar. Tiktok gibi uygulamalar olsaydı o zamanlarda x kuşağının ergenlik dönemindeki hâliyle şimdikiler arasında pek bir farkın olmadığını rahatlıkla görebilirdik. Her kuşağın belli dönemlerinde mallıkları olur. Z kuşağı içerisinde pırlanta gibi insanlar da var. Boş beleş genellemelerden sıyrılın artık ve şu kabak tadı vermiş kuşak meselesini bırakın.
z kuşağı araştırıyor , dünyadan daha haberdarlar doğru kararları verebilecek insanlar olduğuna inanıyorum her insan gibi z kuşağında da farklı karakteristik özelliklere sahip olanlar var akıllısı var aptalı var.

tiktok gibi kerimcan cemalcan gibileri takip edenler aptal bence.
(bkz: #45127193)
Gençler tarih öncesi matematik formüllerini bilmezlerse yarın bir gün hastaneye yattığında 175 mg ilacı, saatte 7 ml infüzyon dozunu ayarlayamazlar biz de geberir gideriz.
Unutmayın! ilaç uygulama işlemlerini fen lisesi bitirmiş doktorlar yapmıyor. Bu diğer tayfa yapıyor.
tiktok olmasaydı hepten bu mal damgasını yemeyecektik. allah belasını versin şu fenomenlik akımının da, söz konusu akımın icra edildiği sosyal ağların da.

not: 1998'liyim.
%40'ı zeki %60'ı aptal olan insanlar.
En azından diğer kuşaklar gibi bu oran %70 %30 bandına düşmüyor.

Zekiler full zeki değil onların da aptal olanları var. Aptallar full aptal değil onların da zeki olanları var. Şunu unutmayın kötülük ayrı bir zeka gerektirir. Sırf biliyor sırf zeki okuyor düşünüyor diye birisine hemen saygı duruşuna geçmeyin. Unutmayın ki insan sadece düşünce us odaklı değildir. insanın bir de duyguları davranışları vardır ve bunları genelde kendisi kullanır. Kendisinde olan zekayı ise ister iyiliğe ister kötülüğe isterse de nabza göre şerbet vererek adamına göre muamele uygulayarak kullanır. Z kuşağından bir genç bildirdi.
Bir Z kuşağı bireyi olarak söylüyorum , evet çoğumuz malız.
hadi diyelim ki mallar ama en azından teknolojiye adapte tipler... teknolojinin içine doğmuşlar ve pek çok şeyden iyi anlıyorlar... bu bile onları eleştirenlerden en azından bir konuda çok iyi olduklarını gösterir.. ve bu da hiç küçümsenecek bir şey değildir.
mal falan değillerdir. aralarında oldukça cevval efrat mevcuttur. vasıfsız, ilkesiz ve basiretsiz bir yönetim biçiminin uyguladığı eğitim sisteminin kurbanı olmuşlardır fakat buna rağmen kendilerini türlü mecralardan veyahut mecmualardan geliştirme çabası içerisine girişmişlerdir. bu çocukları eleştirirken biraz daha kapsamlı düşünün ve onlara yapılan haksızlıkları değerlendirin. sığırlık yapıp da, adamın canını sıkmayın!
teknolojiyi geliştiren y kuşağına, ilk kullanan abi ve ablalarına saygı duymaları peşinden gitmeleri gerekir. fazla uçmayın aplası.
Aksine hepsi uyanık, zehir gibi. Bizim kuşak maldı.