bugün

Genellemedir işte.

Çocuklar zehir gibi. Kendilerine güveniyorlar. Yoksulluk çekmediler , sokakta salça ekmek yemediler , sobalı evde büyümediler diye küçümsemeyin.

Biz büyüdük de noldu , biz içindeki duyguları bastırılmış nesiliz. Onlar özgürler , ağlamak istediklerinde ağlıyorlar, gitmek istediklerinde gidiyorlar, kendilerini her yerde gösteriyorlar, elalem ne der kaygıları yok en sevdiğim yanı da bu.
Yani cesurlar.
Şımarık değil, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’dür.
Y kuşağı olarak z kuşağı gözlemim Bomboş, şımarık, zır cahil olanların yanında teknolojide başarılı, teknolojinin imkanlarıyla daha bilgili, bilinçli olanları da var. Y’ye göre Daha özgür daha isyankar daha cesur. Biz mesela aile ve toplum tarafından daha ezim ezim ezildik büzüm büzüm büzüldük ve hiç şımartılmadık. Zamanı geldiğinde sandıkta demokrasi dersi vereceklerini umuyor ve bekliyorum.
instagram ve tiktok beyinlerini yıkamış zombi gibi dolaşıyorlar. hiç birşeyi beğenmiyorlar tatmin olmuyorlar.
z kuşağı akıllarını başına almazsa

önlerinde uzun yıllar var ve bunu

yobaz kuşağın sıçtığını temizlemekle

geçireceğini unutmasın.
kuşaklar arası sallamak da güzel oluyor he. ben y yim, x lerden hazzetmiyorum hayatlarıızı kaydırmış boktan bir nesildir. onların çocukları z ler. eski şirketimde yöneticim vardı. diyordu ki
--spoiler--
kızım ne isterse yaparım, ne isterse.
--spoiler--

o zaman bekarım 30 yaşında bile değilim. şimdi dünya güzeli bir kızım var ve yoluna seremeyeceğim çok az şey var. ama ne isterse yapacağımı söylemem. sınırlarını bilsin isterim ki hayalkırıklığına uğramasın, ben de sınırlarda dolaşmak zorunda kalmayayım.

küreselleşme sürecindeki büyümede, kucağında hiç hak etmedikleri koltuk ve imkanları bulanların çocukları z kuşağı. O yüzden ben çekinceli yaklaşıyorum ne yalan söyleyeyim. ama esas olay kuşaklara bağlı kalmadan daha medeni ve insani temellere dayalı bir toplum yapısı inşa edebilmek bence. devlet dairelerinde burnundan kıl aldırmayan gıcık memur tipi yerine genç, ılımlı ve yapıcı arkadaşlarla iletişim kurabilmek güzel. ezelden beri korktuğumuz polis gücünde gencecik kardeşlerimi görmek güzel, onların da bir kısmı z ve artarak gelecekler. ya da ben y yim ama benim kuşakta olup x gibi takılan veya teknoloji özürlü dünyadan bihaber tip de fazla. özetle, insan olun yeter.
siyasetten bağımsız olarak şımarık ve mallar amk. niye her boku siyasete çekmek zorundasınız sanki? z kuşağı = politika mı. basbayağı mallar. bunu ayıkmak için bi kaç gün twitter'da takılmanız yeter de artar. yok ben takıldım mal değiller diyorsan sen de malsın amk.
Z kuşağını y kuşağı büyüttü, y kuşağını x kuşağı. Yani bugün z kuşağında bir sorun varsa bunun öncül sorumluları kendileri değil onlara terbiye aşılayamamış x ve y kuşaklarıdır.