1. 1.
  Ankara-Etimesgut'ta bulunan eğitim ve tümen konutanlığı.. dünyanın en büyük ikinci tümen komutanlığı olduğu söylenir. askerlik açısından insanların kafasında ankara'da olmasından dolayı kolay bir askerlik olduğu fikri oluşur. ancak gidildiğinde anlaşılmaktadır ki işler hiç de öyle değildir..
  1 ... mejo
 2. 2.
  Ankara'nın Etimesgut ilçesindeki devasa tümen. Çamuru meşhurdur, bi de selam vermekten sağ el kas yapar. Zira burası bir nevi galaksidir. Her yer yıldız kaynar selam vererek sağ el güçlenir. Dolayısıyla başka yöntemlere gerek yoktur.
  3 ... mechinan
 3. 3.
  eskişehir yolundan giderken gözünüze çarpan yüzlerce tankın öylece hareketsiz durmakta olduğu mekan.tankçıların yuvası gibi hakkında söylentilerin dolaştığı kışlanın,şehrin gelecekte büyüyerek koca arazinin etrafından dolanarak yayıldığında akıbetinin ne olacağını şimdiden merak edyorum...

  (bkz: tank sesiyle uyanmak)
  2 ... reignofchaos
 4. 4.
  Gayet kısa olan askerliğimi zor bitirdiğim, ömürden ömür götüren askeri ilçe.*
  Yıldızlar geçidinin çokça yaşandığı ve bu duruma çözüm olarak, kolunu selam verirken alçıya aldırmak isteyen süper zeki kişilerin ortada cirit attığı tank galerisi.* *
  1 ... pinki floyki
 5. 5.
  Kantininde aranan her şeyin bulunduğu sabah sporunun ağır olduğu yemekleri oldukça iyi olduğu askeri birlik.
  1 ... elm sokagi tabelasi
 6. 6.
  önünde sıkça trafik kazaları yaşanan birlik.
  1 ... elnino1907
 7. 7.
  kısa dönem er olarak askerlik yapacağım tümen komutanlığı(imiş). vardır bir hayırsever arkadaş elbet yardım elini uzatacak...
  1 ... anarkh
 8. 8.
  haftaya bugün yani 25 şubat'ta acemi birliğimi tamamlamak üzere katılacağım askeri birlik. acemiliği aynı yer olan arkadaşımdan aldığım duyumlara göre meslekçi vatandaşların sadece yatmakla zaman geçirdiği, herhangi bir vasfı bulunmayan insanların ise spor adı altında amına koyulduğu birliktir. dağıtım yerleri ise genelde ülkenin batı kısmı olup son 2 ayınız kala dış görev adı altında doğuda ustalıkları tamamladıkları ana birlik. herşeyden geçtim de 3 tane iğne olayı çok canımı sıkıyor be sözlük. * *

  uzun süre sonra gelen edit: arkadaşlar gittim gördüm ve izindeyim şuanda. şunu belirtmek isterim ki sizden bir önceki tertip bile size herşeyi yaptırabilir, gücenmeyin. eğitimi ve sporu ağırdır ama zevklidir. tank kullanırsınız ayrıca. uzman çavuşlardan tutun en rütbeli personelle bire bir diyalog halinde olursanız, ne kadar iyi insanlar olduğunu anlayacaksınız. ilk girişteki karışıklık ve telefon sıkıntısı dışında gitmek için ayılıp bayılınacak bir yer hiç değildir. keyfini çıkarın.

  aylar sonra gelen 2.edit: değerli yazar arkadaşlarım acemi birliğimi burada tamamlayıp 95. zırhlı tugay komutanlığı yardımcılığı hayrabolu-tekirdağ'da bulunan askeriyeye katılmak için izne geldim. yemin törenine kadar geçen süreyi epeyce güzel anlatmışım yukarıda ama yemin töreninden sonra berbat bir hal almaya başlıyor askerliğiniz. gerçi adı askerlik olan ama özünde düpedüz amelelik olan görevleri yapmaya hazır olun. pistler bölgesinde lastik boyamaktan tutun da çevrede görünen tüm otların yolumuna kadar ağzınıza bir güzel sıçılır. ayrıca denetleme denen kabusu da yaşarsınız. havası çok pistir. sıcağı çok sıcak soğuğu çok soğuk. çölden farkı yoktur zannımca, takdir edersiniz ki çölde hiç bulunmadım. * kurtulduğuma çok pis sevinmekle birlikte gidenlere allah'tan sabır diliyorum.

  seneler sonra gelen edit: içimden sadece ankara ankara güzel ankara demek geliyor içimden. keşke orda kalabilseydim... dertlendim sözlük.
  2 ... burdaherseyvarmi
 9. 9.
  titrerler heybetinden mavi gökler, şu yerler.
  bize şanlı, kahraman zırhlı birlikler derler.
  yürüyen birer dağız, coşkun seliz, tufanız.
  kükreyen aslanlarız, deviz, ateşiz, kanız.

  bir yıldırım hızıyla saldırırız düşmana.
  vatan mukaddes yurdum, tanrı şahittir ona.

  uzanamaz biz varken düşmanın namert kolu.
  savaş için kalbimiz şevk dolu, iman dolu.
  açtıkça tanklar ateş, sanki gürlüyor gökler.
  var ol milletin gücü, aslan zırhlı birlikler.

  bir yıldırım hızıyla saldırırız düşmana.
  vatan mukaddes yurdum, tanrı şahittir ona.

  diye bir marşı vardır, güzeldir, hoştu...
  2 ... kingodisco
 10. 10.
  buraya asteğmen adayı olarak kurslar taburuna düşen arkadaşlara entry'mi güncelleyerek rehberlik yapmaya devam edeceğim, ancak kısa bir özet yapacak olursam "zor, çok zor" demek gerekiyor.
  1 -1 ... beyler sakin