bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  yurdumda pek dinibütün geçinen kesim tarafından inatla gözardı edilen durumdur. doğru yola sevk etme güdüsü altında zibilyon tane kendi ile çelişme, inancının detaylarınca faka basma durumu yaşanır. güya yaradana nefer kazandırmaya hazırlanan coşkulu zat-ı muhteremin egosu yüksele yüksele olympos'a tırmanır ve zeus'a arkadan değdirir. oysa ki alelade bir kul kimdir ki esas efendisi dururken her halukarda kendiyle eşit herhangi bir kulun iç dünyası veyahut manevi görevlerini yerine getirip getirmemesi hakkında hüküm verecek ve onu henüz idrakinin bile tam olmadığı ezoterik kurallar bütününe göre yargılamada kendini yetkin hissedecek? eğer öyle hissediyorsa bir kere bu kendi dimağını inancının özünden üstün tutma refleksi gösterdiği anlamına gelir ki zaten kendisi henüz doğru yolu bulamamış durumda olduğu aşikardır. neye taptığını bilmeden, kapitalizmin güdülediği bi çıkar ve yaranma hissiyle yapılan bir takım obsesif ritüellerin adamıdır. öyleyse zaten kimin ne yapması gerektiği hakkında söz sahibi olamayacak denli düşük bir level'de oynamaktadır. ama iddiası büyük olması dolayısıyla da bu cehaletle şirklerin de en büyüğünü işlemektedir.

  yani, eğer ortada bir zındık varsa ve dinibütün olduğunu iddia eden kişi onu parmakla gösterip aha zındık derse, hadi onu geçtim ; kendi kendine evet bu bir zındık, diye bir yargıya varsa dahi, bu onun daha büyük bir zındıklık yapmış olduğu anlamına gelir ki uhreviyatta hükmü direkt geçersiz sayılır.

  işte bu yüzdendir ki inançlar toplumsal yaşama çekidüzen vermede bir çıkış noktası olamaz, sırf kendi ehemmiyetlerini ve felsefi olarak bütünlüklerini sağlayabilmek için. evet.
  5 -4 ... stalin diyen balalayka
 2. ?.
  osmanlıdan gelip entry girmek
  dün muhteşem yüzyıl izlemek böyle bişey olsa gerek.
  1 ... sonsuzakadargalatasaray
 3. ?.
  Musluman olmayip musluman gibi davranan kisiye zindik denir. Bu bilginin esliginde eger bir kisi musluman gorunumundeyse inanmiyor da olsa ben inanmiyorum demedigi surece zindik yada kafir gibi sifatlar yuklenemez, bu gibi eylemlerin musluman olan icin buyuk gunah oldugunu soyleyenler oldugu gibi dinden cikaracagini da soyleyenler vardir. Bu anlamda dogru bir tespittir.
  1 ... kotubocek
 4. 1.
  yıl olmuş 2013 hala kendini başkasının inancının kadısı zannedenlerin var olmasından dolayı üzerinde tepindiğim tespittir.
  ... stalin diyen balalayka
kapat