1. 1.
  Habertürk'te Öteki Gündem programına konuk olan Hidayet Şefkatli Tuksal'ın, programda islam ve Hurafeler konusu hakkında konuşurken Hz. Yusuf ile Züleyha arasında geçen konuyu örnek verdiği an ortamın gerilmesine neden olan tespitidir.

  --spoiler--
  Tuksal, toplumun Züleyha'yı iyi gösterdiğini halbuki Kur'an-ı Kerim'de Züleyha'nın ahlaksız bir kadın olarak anlatıldığını söyledi. Tuksal, "Züleyha benim için azgın bir kadındır." dedi.
  --spoiler--

  http://www.ensonhaber.com...-kadindir-2013-09-16.html
  1 -1 ... kartalbey
 2. 2.
  Sadece aşıktı züleyha. Orada sınanan yusuftu. Ki başarılı da olmuştu. Züleyha yalnızca güzel bir kadındı. Yusuf bir erkekten fazlası.

  Not: Allah muhafaza başlık başa kalırsa bayağı garip olacak.
  10 -1 ... yusufun zuleyhasi
 3. 3.
  züleyha insandı yusuf peygamber.
  2 -3 ... vigilante8
 4. 4.
  hikayelerin anlattığı züleyha ile kuranın anlattığı züleyha arasında ki açık farkı göstermiştir. bu tespiti duyunca şaşırdım ama çok doğru söylüyor hidayet hanım. Züleyha evli olduğu halde yusufa zorla sahip olmak isteyen biri. şimdi buna aşık maşuk nutku çekmeye ne gerek var.

  ha bide bu başlıkta yusufun zuleyhasi olmak var ki. durum fena gerçekten.
  3 ... zubuzaretta
 5. 5.
  otobüste yarım saat tacize uğramasını gerektirir.
  2 ... coremax
 6. 6.
  bir kul için "züleyha benim için azgın bir kadındır." denebilirse de Allah'a ve dinin gereklerine olan inanç neticesinde ya o insanla bir araya gelinip helallik istenecek ya da gıybet edilmeyecek.
  heleki bu kul allah'ın kulu ve elçisi Yusuf'un züleyhası ise.

  çemkiri dışında bir yeti olan düşünebilmek yetisi var ise düşünülecek bunlar tabii.
  ... no 5
 7. 7.
  cahil söylemidir. ulan tamam züleyha yapmış bir hata, aşkının kölesi olmuş ancak bu aşk o kadar büyümüş o kadar büyümüş ki Allah aşkına dönüşmüş ve Allah bu sevgiye karşın o kuluna bir ömür daha hediye etmiştir. şimdi öncesinde hata yapan sonradan Allah katında mertebesi yükselen bir insan hakkında böyle konuşmak ancak trollük ve gündeme gelme çabasıdır.
  1 ... rhett butler
 8. 8.
  Zuleyha herhalde peygamber sinavi olan zuleyha. Ulan agzimi bozmayayim sabah sabah diyorum ama; bu kadin yusuf peygambere sinav olarak gonderilmis. Dunyevi ask ile ilahi ayirip ayiramayacagi bir nevi iradesi sorgulanmis. Ne olacakti zuleyha mazbut bir kadin olacakti da allah yusuf'u kolayindan mi peygamberlik sinavina sokacakti? Bu adamlar cidden delirmis. Bin yil once olmus bitmis seyi sorguluyoruz adi altinda allahin yaptigi sinavi da sorguluyor, farkinda degiller.
  2 ... kirazcicekleri
 9. 9.
  (bkz: züleyha nın azgın bir kadın olması/#21315690) ilaveten;

  yusuf baştan aşağı iffet olduktan sonra,
  züleyha baştan aşağı afet olsa ne yazar...
  3 ... yusufun zuleyhasi