1. 1.
  yıllar yıllar önce yanlış hatırlamıyorsam uğur dündar'ın programında konu yaptığı kişiydi.

  bir raslantı sonucu tekrar karşılaştığım konu.

  mamak piyade tugayında askerliğini yapan bir tanıdık var, ziyaaretine gideceğim dikimevinden keçikıran dolmuşuna bindim.

  bir süre sonra yanına oturduğum kadın elinde telefonla konuşmaya başladı, "enişte çok önemli bir kadınmış, ateşlere giriyor fakat yanmıyormuş, internette bilgileri var bak incele istersen...yok yok enişte gidip bir göreyim dedim bütün gelenler iyi olup öyle gidiyormuş..."

  önce rüyasını anlayıyor falan sandım, kahve falları aklıma geldi. öyle değilmiş. mesele daha karmaşıkmış.

  sonra tugayın karşısına geldik, son durak olması münaseebtiyle inecektirk, yanımda oturan 30-32 yaşlarındaki iyi giyimli kısa boylu metafizik bayan şöföre "zöhre ana" nerede diye sordu

  "tam şurada" diye duvarında kocaman bir atatürk posteri ve hz ali posteri olan binayı işaret etti. onunla birlikte dolmuştan bir kaç ziyaretçi daha aynı istikamete yönelmişti.

  sorun neydi, çözüm bulabildiler mi bilmiyorum ancak kompozisyon oldukça ilginç geldi.
  #11152369 :)
 2. 2.
  bir kaç gün önce CHPye katılan din bezirganı...
  #13633217 :)
 3. 3.
  dahtus arkadaşın bahsettiği kişi Milliyet yazarı ismet Solak'tır. Zöhre Ana ile ilgili kitap yazmış ve Zöhre Ana'da gördüğü kerametleri gözleriyle görüp kitabını oluşturmuştur.
  insanları başı açık olarak nefis adı altında değerlendiriseniz, karşınızdaki kişi her gördüğünüz kadına askıntı olduğunuzu zanneder.
  Nefis , karşınızdakinin açık olması değil, sizin içinizden geçen psikolojik ruh durumunuzun kötüye gittiğini gösterir.

  Çünkü Allah, kadını ve erkeği eşit yaratmıştır, insanın eşi dışındaki herkes de kardeşidir bu gözle bakmak gerekir. en azından Alevi inancı bunu gerektirir. Büyük ululardan Hacı Bektaşi Veli derki: Eline, diline, beline sahip ol. bu kelime HAK evliyasının kelamıdır. Hafife almamak gerekir.

  Reenkarnasyon dediğiniz şey, sadece evliyalarda olur. Bir gider bin dönerler. Ölmezler yani. düşününki Hz. Muhammed Mustafa ölmüş olsaydı O'nun ışığı bu dünyada kararmış olsaydı hiç kimse hac denen ziyareti yapmazdı.

  din bezirganları, hiç bir kerameti olmadığı halde orda burda dini kullanıp dolaşanlardır. Oysa HAk evliyaları yani Zöhre Ana gibi gelenler, ışık ve kerametleriyle insanları peşinden sürüklerler.
  #13689897 :)
 4. 4.
  zöhre ana hiçbir şekilde din, dil ve ırk ayrımı gözetmeyen, bütün insanlığa bir nazardan bakan, mustafa kemal'in yoluna ve devrimlerine gönülden bağlı bir kişidir. 1982 den bu yana karşılığında hiçbir talebi olmaksızın kendisine gelen insanların her türlü derdine deva olmaya çalışmaktadır.aynı zamanda ehlibeyt yolunun güzelliklerini her daim dile getirmektedir. bilime ve eğitime çok önem vermekte olup öğrencilere burs vermektedir. dernek binasında herkesin gidip yararlanabileceği aş evi düğün salonu toplantı salonu kermes vb. bulunmakta ve cenaze hizmetleri olmak üzere toplum için birçok olanak sağlamaktadır (http://www.zohreana.com/hizmet-binamiz ). türkiye üzerinde saymakla tükenmeyecek emekler veren zöhre ana hakkında bunlara rağmen kendisini tam olarak tanımayan veya tanımak istemeyen bazı çevrelerce haksız eleştirilere maruz kalmaktadır.

  http://www.zohreana.com/
  http://www.zohreanaforum.com/
  #13744895 :)
 5. 5.
  Zöhre Ana 1982 yılından buna Muhammed-Ali yolunun;

  Unutulmuş, unutturulmuş gerçeklerin insanlara aktarıp yola ışık tutmakta ehlibeyit cemlerini yürütüp, inanç ve ibadetlerimizi anlatmakta , insana ’’iNSAN’’ olarak yaklaşıp herhangi bir ayırım yapmadan ihtiyacı olanlara maddi ve manevi anlamda yardım elini uzatmakta sanatsal etkinliklere destek vermekte ve her daim muhtacın, inanın yanında olmaktadır.

  Linkte ki bu kitapçık, Zöhre Ana'nın öncülüğünde 1982 yılından beri sürdürülmekte olan sosyal ve sanatsal etkinliklerle ilgili binlerce bilgi, fotoğraf ve belge yer aldığı geniş arşivimizden sadece küçük bir derleme olup etkinliklerimizle ilgili daha geniş çalışmalara yer vereceğimiz çalışmalarımız devam etmektedir.

  http://www . zohreana. com/tanitim/
  #13753280 :)
 6. 6.
  tipik din bezirganıdır fazlası değil..işi ticarete dökmüştür..yobazlardan zerre farkı yoktur.
  #18752063 :)
 7. 7.
  21.yüzyılda toplumun önündeki en büyük yol göstericidir. Toplumu tek çatı altında toplaması, dil din ırk mezhep ayrımı yapmaması, okuyan gençlere burslar vermesi, hizmet binasında inanç ve ibadetle toplumu yoğurması birilerinin zoruna gidiyor olsa da 30 yıldır bu durum böyle devam ediyor.

  Zöhre Ana Haktan gelen bir Evliyadır. Keramet sahibidir. Kapısı herkese açıktır...

  Oku sen dervişim biter mi sesin, Kâinat Muhammed Mustafa pirim
  Kerbela ilinde Zöhre Ana yerin, Baktım ki postunda o da Ali’ymiş.

  Alevilik tarihinin bilinmeyen yönlerini öğrenmek isteyenleri öneriyoruz. Gerçekleri öğrenmenin tam zamanı.

  http://www.zohreanaforum.com
  http://www.zohreana.com
  http://zohreana.web.tv
  #19083577 :)
 8. 8.
  kafadan uyduran ve asıl önemlisi taraftar bulan kişi.

  zöhre ana öyle diyormuş diye hiç bir kanıt belge bilgi sunmadan kanıtlı bilgili belgeli şeyleri inkar ediyorlar.

  tövbe haşa hz. Ali'nin bu zaman ki suretiymiş. yahu hindu'yum budistim reenkarnasyona inanıyorum dese anlarım ama aleviliği neden bulaştırıyorlar.
  #21843950 :)
 9. 9.
  anamızdır, nur yüzüne hasret kaldığımızdır, özlenendir.
  #24873758 :)
 10. 10.
  chp rozetini kemal kılıçdaroğlu beyefendiden almış ve törenle, imanlılarıyla birlikte partiye üye olmuştur. artık politikacılar da bu manevi halk önderiyle iyi geçinmek zorundadır.
  #24958579 :)
 11. 11.
  fethullah gülen cemaati, cübbeli ahmet hoca cemaati vs. gibi cemaatlerin alevi versiyonudur.

  bu din tüccarı sahtekar kadın o işi o kadar iyi biliyor ki yalnız aleviliği sömrümekle kalmıyor alevilerin atatürk sevgisini bildiği için atatürkçülüğü de sömürüyor akıl ve mantık dışı zırvalarla beyinsiz insanları yönlendiriyor ve onalrın paralarını çalıyor.

  bu sahtekara inanan insanlar için çok rahat gerizekalı tanımını yapabiliriz.
  #26045231 :)
 12. 12.
  Kendi uydurduğu sözde islam tarihini yaymaya çalışan ve sözde evliya olduğunu iddia eden ilginç kişilik.

  Geçen sene bulgaristan'a gelip alevi köylerini gezmiş, gittiği tekke ve türbelerdeki medfun şahsiyetlerin kendisi olduğunu falan iddia etmiş... Mesela bir türbeye girince, burada yatan kişi benim, öldükten sonra tekrar doğdum falan demiş. 1400'lerde yaşayan demir baba'nın tekkesine girince de bu kişi aslında hz.hüseyin'dir falan demiş.

  Kadın uçmuş anlayacağınız.
  #29037544 :)
 13. 13.
  kendisinin Allah ile konuşan kerametler gösteren bir evliya olduğunu iddia eden alevi şeysi. çok ta cahil takipçisi var. şaka gibi türkiyem  #34994721 :)
 14. 14.
  zöhre ana ne cemaat lideridir ne tarikatçıdır ki konuya vakıf olmadığınız ve iftira attığınız buradan bile anlaşılıyor. insanların aklıyla alay etmek, bilim dışı olduklarını söylemek için ne gibi delilleriniz var söyler misiniz? zöhre ana, toplumu sadece alevi bektaşi inancı ve ibadetleri noktasında yetiştirmiyor aynı zamanda sosyal ve kültürel olarak insanların gelişmesini sağlamak için faaliyetler de yürütüyor. mesela üniversitede okuyan onlarca gence karşılıksız burs veriyor ve onların doktor, mühendis, öğretmen olmalarına destek veriyor. saz, semah, tiyatro başta olmak üzere daha bir çok alanda zöhre ana cemevinde kurslar verilmektedir. bunun neresi kötü? güneşe sırtını dönen ancak kendi gölgesini görür. gölgeden, karanlıktan, yobazlıktan beslenenler güneşi balçıkla sıvamak isterler ama nafile. yol odur ki doğru vara, göz odur ki hak'kı göre, er odur alçakta dura, yüceden bakan göz değil !
  saygı bizden olsun...
  #35003477 :)
 15. 15.
  ateistvaiz kardeş kimden duyduysan duyduklarına inanma. bu ziyarette ben de vardım. 24 yıldır zöhre ana'yı seven,sayan biriyim. kerbela, necef, iran, kufe, selanik, makedonya, suriye ve türkiyedeki onlarca türbemizi yüzlerce canımızla ziyaret ettik ama bugüne kadar zöhre ana'dan böyle bir şey duymadık. çamur at izi kalsın mantığı ile geçmişte yüce pirlerimize yaptıklarını şimdi de bu yüzyılda gelen ehlibeyt evliyasına yapıyorlar. zöhre ana, yalan üzerine kurulan emevi tarihini alt üst ettiği için , menfaatlerini kaybedeceklerini düşünenler tarafından karalama kampanyalarına maruz kalıyor. ama nafile, nafile nafile... bunu herkes böyle bilsin. her ağacın kurdu kendi içinden çıkar. geçmişte ehlibeyte , pir sultan abdal'a yılanlık yapan nefsini yezit yapmış hınzırlar, kufe'de şahı merdan soyunu güce, paraya, toprağa, kadına, şaraba satan alçak araplar gibi bugünün insanları da bilmeden, görmeden, sadece kulaktan dolma, yalan,iftira dolu bilgilerle hareket ediyorlar. ehlibeyte taş atan kendine atar, ehlibeyte hainlik yapan kendi geleceğine hainlik yapar...
  #35003649 :)