bugün

hatun - kezban

tartışmasız.
(bkz: 2012-2013 2 sınıf türkçe dersi yıllık plânı).
(bkz: killi dul) ve (bkz: ağda) birbirinden zıt iki kelime.. killi dul, bunu bir kelime kabul ediyorum...
Sen ve ben.
400-500 tane filan vardır. https://nedirara.com/k/Tü...eki-Zıt-Anlamlı-Kelimeler
erkek-kadın
en zıt anlamlısı budur.
Sanılanın aksine renklerin zıttı olmaz. Ayrıca gece gündüz de zıt değildir. Aydınlık ve karanlık zıttır.
Ak parti = bolluk, zenginlik, refah

Gibi kelimelerdir.
chp ve akp, ki hiç gerek yok.
Bu konu bende derin yaradır.
Yıl 1992, Ilkokulda öğretmenimiz ara sıra bilgi yarışması yapardı. Ben de hep ikinci olurdum ve Gülnur diye bir kız hep birinci olurdu. Allah var kız deli gibi ders çalışır ben ise mahallede top peşinde koşardım.
Neyse birgün yine bilgi yarışması yaptı öğretmenimiz. Yarışmaya katılmak isteyenler tahtaya çıkar ve herkese tek tek soru sorulur, bilemeyen elenirdi. Elene elene yine Gülnur ile ben kaldım.Soru zıt anlamlı kelimelerden geldi. Gülnur'a pis kelimesinin zıt anlamlısını sordu, kız kitlendi, 10 dk düşündü, içim içimi yiyor biliyorum ama yarışma formatı gereği söyleyemiyorum. Çünkü o soru onun sorusu isterse 40 dk düşünsün. Öğretmen bana döndü senin kelimen kâr dedi. Hayatımda ilk defa kafamda boşluk hissettim. Hiç duymadım böyle bir kelime. ilkokul 3. Sınıfta bu kelimeyi duymuş olsam ticarete atılırdım. Düşünmek istiyorum ama hiçbir şey oluşmuyor kafamda. Kârsız dedim en son ama nafile zıt anlamlı kelime olmuyor. Gülnur 20-25 dk sonra temiz dedi ve yine kazandı. Benim içimde yine burukluk ama serde erkeklik var kafamı çantamın içine soktum kızıyorum kendime. Gülnur yine kalem hediyesini kazandı bana da mansiyon ödülü olarak öğretmenimiz tarafından arkadaşınızı alkışlayın sözü. Ah be hocam kâr sorulur mu hiç?
O günden beridir kâr zarar ilişkisini hep gözetirim.
o kadar biliyorsunuz da,
sik'in ereksiyon halinin zıttı nedir. bi de bunu açıklayın.