bugün

(bkz: hrant dink) *
umursamıyordur.
insanların üzerindeki giysiler ile değerlendirilemeyeceğini öğrenemeyen asalakları da kızdırmayı seviyordur.
düşman çatlatan insandır.
(bkz: biri bana mı seslendi)
yırtık ayakkabı ile evde gezen insandan daha mantıklıdır. fakir ama mantıklıdır. biz türkler evde ayakkapla gezmiyoruz dostum. we love terlik!
Başkalarını sikine takmayan adamdır, benden bu kadar adamıdır, napayım gideyim apartmandan ayakkabımı çalayım adamıdır, helal olsun denilecek insandır.**
eger ayakkabı vans ya da conversese sorun etmemesi gereken insandır cunku bu ayakkabılar sokak kültüru ayakkabılarıdır, ve modası eski giymektir. Ama tabi siz bi kaykaycı olup miaminin dar sokaklarında yaşamadıgınız ıcın burda yadırganabılırsınız.
camii den ayakkabı çalma potansiyeline sahip insandır.
asgari ücretle 12 saat çalışan babanın muhtemelen 4 çocuğundan biridir. ağabeylerinden kendisine miras kalan lacivert ceketi ve gri pantolonu şerefle giyme sırası kendi gelmiş, arkadaşlarının okulda hamburger yeyip kola içtiği ortamda, babasından aldığı 2tl harçlıkla okulda karnını doyurmaya çalışan ve benim gibi bundan gurur duyan en asil duyguların insanıdır.
moda diye tırtık pırtık pantolona, t-shirte para verip alan insanların olduğu bir dünyada yaşayan, geçim sıkıntısı çeken insandır.

moda saçmalığına para bayılanların dışında, imkanı olan hiç kimse yırtık ayakkabılarla ya da giysilerle dolaşmak istemez.

ha, bir de dilenciler giyiyor tabii ama onlara hiç değinmiyorum. o ayrı bir sosyolojik araştırma konusu.
herkes tarafından hor görülen, alçakça bakışlara mağruz kalan insan. sıkıntısının ne olduğunu bilmeden, eline geçen paranın nereye gittiğini bilmeden ön yargıda bulunur alçak insanlar. kendisi marka giyiyorda ne oluyor? adam yine adam değil. güzel bir sözle entry'me nokta koyuyorum.

ne adamlar gördüm üstlerinde elbise yok.
ne elbiseler gördüm içlerinde adam yok.
özgüveninin alnından öpülecek insandır.

adı ahmet mutlu ise taşşak geçilecektir.
adı cengiz abazoğlu ise akım yarattı denecektir.

diyen her kimse de müsait bir zamanda beyni sikilecisedir.
yırtık ayakkabı ile gezdiğini görüp gücün var da sağlamını alıp hediye etmiyorsan insanlığının sorgulanacağı durumdur.

Yenisini alamazsan evde mutlaka ayağına bir kere sokmadığın ayakkabın mutlaka vardır. Onu ver bari.
kesin evli ve çocukları olan bir insandır. babadır özetle. evlatları için yaşar.