bugün

mevsimden ziyade anlam bakımından içini coşkuyla dolduran, çocuklar gibi kıpır kıpır eden dönemdir.

misal ben, yılın en çok bu zamanlarını severim. yılın bitimine az bir zaman kala. sanki bir işin bitimine az kaldığını gördüğünde duyduğun sevinç gibi. yokuş aşşa gitmek gibi. kaydıraktan kaymak gibi. neyse sustum.
yaz tabiki de.
Sevgililerin ortalıkta insan çatlatırcasına el ele gezemediği, kafalarını değdirip aşk sözcükleri fısıldayamadığı, birbirlerinin gözlerinin içine bakıp gülümseyemediği aylar.

yani kış ayları.
sonbahar. yaprak dökümü...
Eğer kar yağmışsa Yılbaşıyla ocak ayının ilk haftası arasındaki Zaman dilimidir. Kar yoksa sıkıcıdır.
aralık ve mayıs.
Tabiki de eylül ekim kasım yani sonbahardır.
Hüzün, özlem, melankoli, neşe, yağmur, rengarenk yerde çarşaf çarşaf yapraklar, sanat doludur. En güzel yağlı boya çalışma eserleri de bu donemi kapsayan çizimlere tekabül eder renkler harikuladedir.
Yaz diyeni hiç Sevemem sinsi gibi hepsi. Sonbahar awesome.
Dünyaya geldiğim ay olan mayıs..
Susanoglunda geçen her gün yılın en sevilen dönemidir. ^^
vizelerden sonraki bi hafta tatil donemi. asigim. bombos oluyon boyle oh biraz da burda bos bos yatiyim falan.
Sonbahardır. Muazzam bir renk cümbüşü doğaya hakimdir. Kahve ve tonları, çam yeşili, deniz mavisi çok yakışırlar birbirlerine.
Temmuzzz.
(Kedileri saymiyoruz)
Kış ayları. Yaz aylarını seven adam engellidir.
Ilkbahar donemidir. Neden mi, bikere hersey yeniden filizlenir o zaman... Icini garip bir heycan kaplar insanin tipki arefe gecesi bayram heycani gibi hayaller kurariz. Ilk bahar guzeldir.
kış varken kar varken, arabayı kaplayan karlar varken. Hatur hutur kar sesi varken kış ayını sevmemek nankörlüktür.
yaz ve kış. diğer dönemler sakat.
vergilerin olmadığı, vergi dilimine girilmeyen dönemler. verginin uzak olduğu zamanlar. yılbaşıları da pek sevmiyorum direkt zam demek.

benim gibi 62 yaşında olunca, bahar geldi hanımlar açılır, içim kıpırdar, sabahlar olmaz diye düşünmüyorsunuz tabi.
ilkbahar ve sonbahar.
sevdiğinizle geçirilen her dönemdir.
Ağustos ve Eylül. hafif bir esinti olur.
güncel Önemli Başlıklar