bugün

güdülme konusunda çoban arayan ve aradıkları çobanı yılmaz özdil olarak gören koyun sürüsüdür.

şimdi yılmaz özdil okuyanlara mal dedigimizde kızıyor bazı şahıslar. ulan ben size niye kızmayım bre koyun sürüsü. adam her yazısında iktidara cila yapıyor, konu star haber olunca bir tane iktidarın kusurlarını gösteren haber yapamıyor.

niye yapamıyor ?

çünkü koyun sürüsünü gütmesini iyi biliyor. şimdi çıkıp star ana haberde erdoganın gemicigini gösterse gemicigine olmadık laflar etse %47 izler mi ? asla izlemez. ee yılmazcık da bunu biliyor ona göre hareket ediyor. gazetede burjuvanın suyuna gidiyor, tv'de türk halkının. et fiyatları hariç bir tane iktidarı eleştiren haberini görmedim ya şu adamın. ulan ana haber yayın yönetmenisin, en azından bir tane iktidarın foyasını ortaya çıkaran haber yayınla. ne bileyim her gün gazetene taşıdıklarını bir kerecik olsun tvye taşı.

ama nerde adam çobanlık yapmasını iyi biliyor diyecek bi'şey yok. nerde nasıl koyunları güdecegini iyi biliyor.
fikir ve vicdan özgürlüğü var isteyen istediğini okur ama adam harbiden kötü yazıyor.
(bkz: komik sürüsü)
komik önermedir. bunu akp'ye oy atan birisinin söylemesi ise traji komiktir.
kötü gazete olmasına ragmen cumhuriyet okuyan insanlarda mı koyun sürüsü oluyor.adamlar en az üniversite mezunu,çagdaş ve laik'tirler sen kimsin ki insanları sırf okudukları yada dinledikleri medya organlarına bakarak yargılıyorsun.
koyundan başka tür bir mala geçiş yapan sürüdür ayrıca.

abi adamlar ya okuma özürlüler ya da dedigimi anlamıyorlar. ben diyorum bu adam niye tv'de iktidarı eleştirmiyor mallar diyor kimse okumak istedigimiz yazarlara karışamaz.

(bkz: okuma özürlü olmak)
hiç okumayan sürüyle kıyaslandığında daha iyidir bu sürü. okumanın nesi kötü anlamadım ki. biri çıkar cemaat gazetesini okuyanlara sürü der, diğeri çıkar öbür taraftakilere aynı şeyi söyler. okuyun kardeşim siz bakmayın yaftalayanlara.
adam öyle doğru düzgün bir yazar ki; lafı gediğine koyarak, doğruları olduğu gibi yazarak muhatabını öyle uyuz ederek yazıyor ki. vallahi ne deseniz haklısınız.

tanım; %47 lik kömür sevdalısı zihniyetin "haklı" serzenişidir.
birilerinin satin alamadiklarini karalama kampanyasina inanmayanlardir.
okursun, seversin, görüşleri hoşuna gider ne bileyim babanın oğludur falan tamam eyvallah. ama arkadaş, facebookta bu adamın yazısını her gün aksatmadan paylaşan var. o derece ki adamın artık okumadan paylaştığını düşünmeye başladım. belki de para alıyordur kim bilir. koyun olduğunu sanmıyorum. umarım değildir, arkadaşız sonuçta.*
koyun sürüsü ve çoban arayanların yanlış adreste olduğu önermedir. zira şöyle bir şey vardır.

görsel
gizli gizli, ılık ılık, ılgıt ılgıt yılmaz özdil okuyan le çomar de anatolie beyanı.

çık güzelim çık ortaya çık...
Ateş olsa cürmü kadar yer yakamayacakların açtığı ossuruktan bir başlık daha.
Not: Lütfen sözlüğü gereksiz doğal gaz çıkışlarınızla kirletmeyiniz.
Sol görüşlüyüm ama yılmaz özdil okuyup gaza gelen ne de ne bileyim maldır ya.
Duyduk ki, koyunlar dile gelmiş, "koyun" yaftasını millete yapıştırma derdine girmiş dedirtir.

Lan olum, sen koyunsun, kabul et artık.
koyun olarak doğdun, koyun olarak öleceksin.
Aslan olamazsın çocuum debelenme! Lakin fıtratında yok!

Koyun ne yapar?
Başı yerde, ha babam de babam izler mi? Evet izler.

Hehh bak sen de halı motifi izliyorsun mütemadiyen.
Kıyamet kopuyor, çıtın çıkmıyor.
Mahalle yanıyor, saçını tarıyorsun.
Üç maymunu oynamaktan imanın gevredi.

Daha ne anlatayım, bilemiyorum ki...
Artık teslim ol, yorma kendini.
Sen koyunsun!
yılmaz özdil okumak koyun olmayı gerektirmez. yılmaz özdil dediğiniz adam düşündüğünü basit kelimelerle iyi ifade edebilen ve de bunu okuyucuya aktarabilmiş senelerin gazetecisidir.

yılmaz özdil okuyorum diye, bir embesil bana koyun diyecekse ve bizleri sürüye benzetecekse ne yapalım yani, sıfır eşittir sıfır.
çoluk çocuktur.
fetöye bir dönem sempati duyan tipler ile koyunluk seviyesi tıpatıp aynı olan tiplerdir. birçoğuna göre akp 12 yıldır seçim kaybediyor, gezi direniş, devlet halkı silahlandırıyor, erdoğan diktatör, berkin elvan ühühühüüüü, falan filan saçma sapan tiplerdir.
ensar tecavüzlerine sessiz kalan koyun sürüsü.