bugün

afganistan devlet başkanını ve türk askerlerinin ölümü üzerine yazılmış eleştiri yazısıdır.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20145204.asp
Karzai yi tanıtan yazıdır. Afganlara mı ağlasam? kendimize mi?
alıştığımız ucuz yazılarından biri.. afganistanda uluslararası barış gücünün bulunduğunu bilmiyorsa o işi yapmasın, biliyorsa uyanıklık yapmasın. sanki orada bi tek türk askeri var. haa unutmadan afganistana ilk askeri birlik dsp mhp hükümeti zamanında gönderilmişti. o dönem ekonomik krizimiz vardı mecburduk yollamaya. hey gidi yılmız özdil..
o karzai biz niyazi demesi herşeye rağmen saygısızlık.
karzai afganistan devlet başkanı değil, mübarek abd afganistan temsilcisi gibi.

abd nin adamı olması daha ne kadar açıkça anlatılabilir?

abd için savaşılması ve abd için askerlerimizin şehit olması nato ya dahil olmamızın tezahürü ama bu işi sadece natoya üye olmakla açıklayabilirmiyiz?

askerlerimiz kimler için şehit oldu, ailelerin canı kimler için yandı, çocuklar kimler için yetim kaldı birazcık düşünmek ve bu işe son vermek gerekli.

abd nin işgalci politika tarzına çanak tutuyoruz malesef, yardım ediyoruz, elimiz mahkum değil buna, biz kendi kendimize yetebilen 7 ülkeden biriydik dünyada, bunu bile tükettik, mahkum kaldık ABD ye ve onların işgalci politikası için şehit vermeye başladık.

özdilin yazısı ne kadar manidar.

kimler için şehit verdiğimizin, kimler için çocukların yetim kaldığının bir göstergesi.

lazım gelen kuru kuruya üzülmek değil, bunları her platformda dile getirmektir.
uyanık bir adamın uyanık bir yazısıdır. sadece köşe boş kalmasın diye yazıldığı kabak gibi ortada.
yaptığı uyanıklığa gelinceee. afganistan'a barış gücü askerlerini yollayan el akp olaydı da bu köşede cümbüşü görürdük. ama nedense yazıda neredeyse hiç değinmemiş oralara. neden acaba?
ama karzai'ye güzel giydirmiş. yazının en takdir edilecek yanı da bu zaten.
tabii yazının sonundaki edepsizlik ayrı mesele. değinmiyoruz.
cura yazısını sunay akın'dan çaktırarak yazmış, peki bunu kimden yürüttü acep? bu adamın uzun yazmaması, arak marak yapmaması lazım, her uzun yazısında bir sürü maddi hata oluyor. en iyi bildiği "iki kelime bi enter" modelinden şaşmasın.
doğruları söylediği bir başka yazısıdır. okumak lazım.
eleştiri yazısıdır.
güncel Önemli Başlıklar