bugün

--spoiler--
Kasımpaşa teknik direktörü Yılmaz Vural Radyospor'a konuştu. Özgür Sancar'la Haber Özel programına katılan Vural yine kendine has yorumlar yaptı.

Terim'in devam etmesi gerektiğini vurgulayan Vural, "Milli takıma seçilmeler belli grupların isteğiyle oluyor. Bana şovmen diyorlar ama Maradona'yı görmediler mi? illaki yabancı teknik adam diyorlar, ben de Alman vatandaşıyım." dedi.

FUTBOLU YÖNETENLERE KIRGINIZ

"Yerli teknik adam düşünülmüyor" bu konuda ne düşünüyorsunuz şeklindeki soruyu Yılmaz Vural şöyle cevaplandırdı: "Bu görevi yapacak yerli teknik direktörler var. En azından ben varım mesela. 25 yıldır bu ligde çalışıyorum. Eğitimim var. Yabancı dilim var. Bize verilen imkanlarla ne yaptığımız belli. Milli takıma çok futbolcu yetiştirdik. Ben kendimi aday görüyorum. Ama bir tane gazetede adımız geçmiyor. Demek ki bizim de yapmış olduğumuz bir hata var. Veya demek ki işin uzmanlık boyutuna bakılmıyor. O yüzden biz de tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok misali diye içimizden içimizden kırılıyoruz. Yani Türkiye'de futbolu yönetenlere içimizden içimizden kırılıyoruz.

MiLLi TAKIMA TALiBiM

Bu görev için yeteri kadar meziyeti barındırdığını vurgulayan Yılmaz Vural, "Yeteri kadar deneyim isteniyorsa tecrübeliyim, Avrupayı biliyorum, daha düne kadar bu ülkede pro lisansı olan sadece bendim. Pro lisansı biz sokaktan almadık. Dolayısıyla uzmanlıksa, eğitimse ben talibim, Yılmaz Vural olarak milli takıma talibim. Ancak yanlış anlaşılmasın Fatih Terim kesin olarak ayrılacaksa bu göreve talibim. Neden diyeceksiniz? Ne istiyorsunuz teknik adamdan? Söyleyin bana. Neler olmalı bir teknik direktörde. Türkiye'de 25 yıldır 20 takım çalıştırdım. Bu ülkeyi benden daha iyi tanıyan biri olabilir mi. iki tane akademi bitirmişliğim var. Burada bir uzmanlık olayı bulunuyor. Uzmanlığım var bu işi yapabilme gücüne sahip biriyim" ifadelerini kullandı.

YABANCI iSTENiYORSA ALMAN VATANDAŞIYIM

Milli takıma yabancı çalıştırıcı isteniyor sözleri üzerine ise Vural şöyle konuştu, "Yabancı istiyorlar, Alman da istiyorlar, ben aynı zamanda Alman vatandaşıyım. Başka kriterlere de uyuyorum. Geride kalan 25 yılda insan yıpranıyor. Ben salak mıyım milli takımın başına geçmeyeyim."
--spoiler--

kaynak: mynet

hahahaha. ya "illa yabancı isteniyorsa bende alman vatandaşıyım." demesi öldürdü beni.
(bkz: ali sami ile ebenin amına doğru)
(bkz: yilmaz vural takla atsana)
iki galibiyet aldı milli takıma talip oldu, iki galibiyet daha alırsa başbakanlığa talip olacak dedirten hadise.
2 maç üstüste kaybederse hem kovulur hem de intihar eder..hiç gerek yok o yüzden..insan sağlığı sözkonusu..
(bkz: istedim vermediler sen anadolu çocuğusun dediler)
kesinlikle başa gelmesi gereken hocadır.her gittiği takımda ayağa pas oynatmaya çalışıyor, para için değil yüreğiyle yönetiyor takımı ve beklentileri biliyor.
yüzsüzlük yapmaktan başka bir şey değildir.senin avrupada hangi başarın var veya hiç yurt dışı tecrüben olmuşmu ki sen öyle utanmadan ben layığım havasındasın.bu adam sakaryalılıktan istifa etsin.
ben size almanya milli teknik direktörü gibi taze ilk teknik adam milli takımdan gelecek isim verim; hakan şükür
madem türk olacak sanırım en başırılı kariyer sahibi şuanda bu adam zira türk teknik direktör getirilmeyeceğinin federasyon tarafından açıklanması güzel bir haber.
iyi bir antrenörün milli takımın başına geçmek istemesidir.
ego ile karizma arasındaki ince çizgide yürüdüğü pek görülemeyen ama başarısız çemkirmesi yapılamayan yılmaz hoca!nın talebidir.

emre'nin veya cek maçında kendini son dakikada attıran volkan'ın herhangi bir saçma kırmızısına ne tepki göstereceği kestirilemiyen bir adama ülkenin en büyük oyuncağını kimse teslim etmez...

iyidir, hoştur, zekidir, sistem bilendir, uygulamaya dökmekte de başarılı olandır hoca ama her maça 3 puan için çıktığı tam sezon gözükmemiştir. staj eksikliği yüzünden de işi zordur.

gelecek hocanın türk olmasını isteyenlerdenim...
Bir yerli teknik direktörün en doğal hakkıdır.
Yılmaz vural zamanında Fenerbahçeyi de istemişti.Ama hiçbir baba kızını vermedi bu delikanlıya...
Yılmaz vural' bir sözü çok güzel olmuştu:NTV'de yayınlanan spor aşkı programında...
Burcu esmersoy ve ercan taner'in sorusuna karşılık "ben futbolun gülen yüzüyüm."demiştir.
keşke futbolun içindeki herkesin böyle düşüncelere sahip olması...
ikinci bir fatih terim vakasına yol açmamak için milli takımdan uzak tutulmalı, talebi bir türlü geri çektirilmelidir.
güncel Önemli Başlıklar