bugün

cahilliktir. kendisi hakkındaki eksik bilgiden kaynaklıdır. ve yılmaz vural bugüne bakıldığında bir espri konusu olmuştur. yazık.

bu adam daum'la aynı hocalık kursunda okudu. ve daum ikinci olurken, birinci olarak mezun olan yılmaz vural'dı. dahası, bu adamın bitirmediği teknik direktörlük okulu neredeyse yok. ve hepsinde oldukça başarılı bir puanla bitirmiştir. yılmaz hoca sanıldığı gibi bilgisiz ve kötü bir teknik adam değildir. sadece kendisine fırsat tanınmamıştır. küme düşme hattındaki takımlar ligin ikinci yarısında getiriyorlar kendisini, yemişler bir sürü puan farkını, hadi yılmaz hoca bizi ligde tut. hassiktirin derler adama. takım kümede kalamayınca yılmaz hoca o takımı küme düşürmüş kötü bir hoca olarak anılıyor. böyle mantığı zikerler afedersiniz.

şimdiye kadar milyon eurolara vasıfsız bir sürü teknik adam getirdi dört büyükler. bir çoğu da hüsran oldu. şahsen ben fenerbahçe'nin başına şu anki durumu göz önüne alarak gelmesini isterim yılmaz hocanın. ben takımda başarı yakalayacağına inanıyorum, ki başarısız olsa da takımı şu ankinden kötü duruma getiremez zaten.
aksine gayet iyidir de

böyle katakullili işleri beceremez.
fanatik olmayan bir galatasaraylı olarak ben de yılmaz hocayı severim. hakikaten adam hiç büyük takım çalıştırmadı ki neye göre başarısız diyorlar bu adama?
aslında kötü bir teknik adam değildir. geçmişte çalıştırdığı bir kulüp de yaptığı bir hata ilerisi için başına çok iş açmış şanssız bir teknik adamdır. şiddet yanlısı olduğu, takımındaki futbolcular üzerinde şiddet uyguladığı lanse edildi yıllarca bu olayın sonrasında. evet yönetimi altında bir çok kulüp lig düşmüştür. ama aynı zamanda bir o kadar da kulüp lige tutunmuştur. burada dikkat çeken husus şudur, bu kulüplerin bir çoğuna, sezonun bitmesine 1 - 2 ay kala geçmiştir.

futbolun içindeki realiteler, paradigmalar göze alındığında küme düşen takımların öyle abartılacak şekilde çok büyük başarısızlık olarak adlandırılması, kendisinin de bir çok röportajında dile getirdiği gibi "ulan gerçekten bu hocanın önü kesiliyor mu?" sorusunu sormama neden olmuştur. bundan bu şekilde bahsedilirken, henüz başına geçeli 2 ay bile olmamış küme düşecek gözü ile bakılan takımları kümede tutmasından hiç bahsedilmemesi de bunu kuvvetlendirmektedir. benim şahsi fikrime göre bir çok teknik adamdan daha iyi özelliklere sahip. örneğin; (bkz: aykut defansman)

malum takımlarımız başarı filan diyorlar ama durumları ortada. örneğin; fenevbahçe,

2016 - 2017 uefa avrupa lig şampiyonu parolası ile başladı, her sezon olduğu gibi, krasnodar' a elendi. ya kardeşim ne kaybedeceksin? zaten her sene hüsransın, bir şans ver bakalım bu adama bir dene, hala daha (bkz: aykut defansman) ı getirmeye çalışıyorlar. öyle çok uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. bu şahsın futbol anlayışı, dünya futbol tarihindeki yerini çoktan aldı. böyle bir futbol anlayışını, belarus liginde kalbur üstü 1 - 2 takımda ve italya seri c' deki takımlarda bulabilirsiniz. bu 10,5 kişi ile defans anlayışı fi tarihine karıştı artık. bana göre türk futbolundan da uzaklaştırılması gerekiyor.

aziz yıldıvım her konu da olduğu gibi bu konuda da yanlış bir karar verip (bkz: aykut defansman) ı getirecek gibi duruyor.

bırakın kardeşim artık bu işleri, şu yılmaz hoca çalışamayacak duruma gelmeden türk futboluna verebileceklerinin önünü açın. türk futbolunun ihtiyacı var böyle taknik adamlara.
güncel Önemli Başlıklar