bugün

1999 yilından beri eskisehir belediye baskanlığı yapan sol cenahın örnek ismi
sahsi görüşüm, cok daha büyük görevleri kaldırabilir ama malum yaşı ilerlemiş durumda.
eskişehir'in ve türkiye'nin hocasıdır. iyi ki varsınız hocam bu dönem de başkanlığınız devam edecek biliyoruz.
gittiğinde muhtemelen eskişehir boku yiyecektir. şuraya yazıyorum, bu adam gittiğinde yerine chpli biri gelse bile eskişehir eski güzel günlerini kaybeder. eskişehir'i eskişehir yapan adamdır. umarım bu seçimi de kazanır.
eskişehir'i ihya eden büyük vizyoner.

akp'den bile olsa oy verirdim kendisine. (eskişehir'de yaşasaydım tabi )
ulusal siyasi dinozor takımının kıdemli üyelerinden. yapıştı koltuğa kalkmıyor. hani gençlik sevdası falan. nerede? karşı tarafa bırakmıyorsan kendi tarafından birine bırak şu makamı. gelmişsin yüz elli yaşına hala başkan olacağım diye yırtınıyorsun. demokrasiymiş bırakın ya ne demokrasisi. demokrasi bunlara da araç. ne farkı var?
(bkz: yaşlı ünlüleri sol frame de görünce öldü sanmak)
imamoğlu hükümetinin çevre ve şehircilik bakanı olması muhtemel olan bşb başkanı.
Olursa eğer müthiş olur.
4 yıl sonra 85 yaşında çevre ve şehircilik bakanlığına layık görülen belediye başkanı.
geri kalmış bir anadolu taşrasını batı avrupa standartlarına çıkaran büyük başkan.
2019 DA YApıldığı anlaşılan villasını 2017 de yapılmış gibi gösterip imar affından yararlandığı iddia edilmekte. iddia doğru ise şayet yandı gülüm keten helva.
Yeniden adaylık başvurusu yapmış. Ya hu 86 yaşına gelmişsin, biraz dinlenin be abi. Nedir bu koltuk sevdası. Ne zaman birakacaksiniz koltuklarınızı, iktidarıyla muhalefetiyle nasıl zihniyet var sizlerde. Birazcık da kendinize vakit ayırın evinizde oturun ayaklarınızı uzatıp bir çay için ya.
Kendisini sever sayarım ama bu dönem de aday olması saçmalığın danışkası olur, 2029'a sağ salim kalırsa görevi devrettiğinde 92 yaşında olacak bu adam şaka gibi. *
2029da bu adamın devredeceğini sanan adamda var. Sizin ismet inönü kurultaya tekerlekli iskemleyle gitti. Asla bırakmaz. Yaşıyorsa 92 yasinda bile seçime girer çunki o bir chpli.
Merakım seçim propagandasını nasıl yapacak sarıgül gibi her yere değişim afişi mi asacak yoksa yoksa gencleri o kadar seviyorum ki temalı masallarmı anlatacak?
genç ve dinamik cehapeli aday.
Yaşlı kurt. 90 yaşına bld başkanı olarak girecek.
eskişehir'de bir dönem sona erdi. bu kez aday gösterilmemiştir. 2024 yerel seçimlerinde eskişehir chp adayı ayşe ünlüce olmuş.
O bir efsaneydi; öyle de kalacak.
25 SENELiK DÖNEMiN SONU.Eskişehir'i yöneten Yılmaz Büyükerşen aday gösterilmedi. şu an 87 yaşında.
chp yönetimi bu adama onursal bir makam vermezse, gitsin başını taşlara vursun.
Bahçeliye yaşı nedeniyle fosil bırak artık siyaseti diyen kimi CHPli nursel teyzelerin aday olsaydın yine keşke dediği 86 yaşındaki dededir şüphesiz.. Eskişehir'e katkıları unutulmaz unutulmamalı orası ayrı elbette.
Aday gösterilmemesi doğru karar.

86 yaş az değil.

Zirvede bırakmış oldu.

Örnek belediyecilik olarak anılacak.