bugün

--spoiler--
dünyanın pek çok ülkesinde bulunan madam tussaud müzesi’ nin türkiye’ deki ilk ve tek örneği olan eskişehir büyükşehir belediyesi ’ yılmaz büyükerşen balmumu heykeller müzesi ’ ismiyle eskişehir' de açılmıştır..
--spoiler--

gittim gördüm beğendim. yılmaz hoca'ya şu ana kadar hiç oy vermedim. yerel seçimlerde dahi mhp adayına oy verdim. ama bu müzeyi çok beğendim hoca'nın elini sıktım ve tebrik ettim. eline emeğine sağlık.
odunpazarı evleri çağdaş cam sanatları müzesi'nin altındadır. yılmaz büyükerşen harika bir iş çıkarmış, tebrik ediyorum buradan kendisini.
heykellerden bir kısmı;
mustafa kemal atatürk : görsel
görsel
görsel
aşık veysel : görsel
yunus emre : görsel
barış manço : görsel
albert einstein : görsel
türkiye de ilk dünyada sayılı müzelerden birisidir, eskişehir yine farkını ortaya koymuştur.

recep tayyip erdoğan ın heykeli de vardır: görsel

işin ilginci erdoğan ın heykelinin olduğu tek il eskişehir'dir, onu yapan eller erdoğan ın partisinden değil rakip partinin belediye başkanına aittir.

henüz bir üst düzey akp linin müzeye uğradığını duymadım(akp il başkanı da buna dahil), gidin de genel başkanınızın heykeli ile bir foto çektirin...
gidip gördüğüm ve oldukça başarısız bulduğum müzedir. derseniz ki hayatın madame tussaudlarda mı geçti hayır ama göz var nizam var
http://en.academic.ru/pic...ny_Depp_(Madame_Tussauds).JPG bir şuna bakın
birde şuna
http://fotogaleri.ntvmsnb...ssauds-1.html?position=35

bu müzeyi yere göğe koyamayanlar acaba iktidar partisinin icraatlarını övenlere her fırsatta hakaret ederken içine düştükleri durumun farkındalar mı acaba?
bu heykelleri kim yaparsa yapsın kötüdür x partisi de yapsa kötüdür y partisi de yapsa kötüdür babam dahi yapsa kötüdür.

yine büyükerşen her zaman ki çok güzel göz boyamıştır küçücük eskişehir de trafik tıkanırken bir tane köprü, tünel vs. yapma, kenar mahalleler çamur içindeyken her köşe başına heykel doldur,çeşmelerden çamur akarken suyu şişeye doldurup sat, şimdide vergilerimizle bu tuhaf altında isimleri yazmasa kim olduğunu anlayamayacağımız heykelleri yap helal olsun başkan.

ayrıca bkz (#11257332)
fevkalade bir projedir, muazzamdır. ancak il dışından gelenlerin dikkat etmesi gereken bir şey vardır. o da müzenin pazartesi günü tatil olduğudur.

--spoiler--
efendim sabahın köründe trene atlayıp plansızlıktan doğan bir plan yaparak bu müzeyi görmek için gittik eskişehre. rezalet bir yolculuğun ardından vardık sora sora bulduk müzeyi. çıkış kapısının önüne geldik. neyse giriş de yakındır diye heyecanla atılıyorduk ki temizlikçi bir abi "gençler müze kapalı" deyince kafadan aşağı kaynar sular döküldü. pazartesi tatilmiş. biz de tabii bu detaya hiç dikkat etmemiştik. özetle avcumuzu yalayıp geri döndük.

çok mutsuzum sözlük.
--spoiler--