bugün

Anlayamadığım, sanırım asla bunu yaşayamayacağım ama yaşayanları da saygıyla selamlayacağım durum. Tabi o kişiyle beraber olmadığınız koşulu ile bir kişiyi yıllar boyunca sevmek ve bunun gerektirdiği üzere onu beklemek fikrinden bahsediyorum. Ayrıca Umarım bir takıntıdan ötedir bu durum o kişiler için, yoksa yıllar boyunca kendilerine çok fazla yazık edecekler demektir.

Bu arada Bir insan Nasıl kalkıp birini sever ve bunu da yıllar boyunca sürdürür anlamış değilim, bu benim büyük bir eksikliğim sanırım. Duygu yoksunu muyum neyim..
Bir insanı gerçekten sevdiğinde artık hiçbir bağın kalmasa da düşman olmuyorsun bence. Düşman olamamak da bir çeşit sevgi biçimidir.
Sevgi denen şeyin illet bir şey olduğunu düşünsem de iyi ki var. Canım sevgi...
Arkadaşlar sevgi adlı bir sevgilim yok, yanlış anlamayın.
Tek taraflı olarak 20li yaşlarımın başında yediğim bok. Kesinlikle olumsuz izler bırakıyor. Seks hayatım bile sırf bu boktan hadise yüzünden geç başladı. 3-4 yılım heba oldu. En dolu dizgin yıllarım bir tane insanı düşünerek geçti. Çok büyük hata. Sakın bu hataya düşmeyin. Bir insanı seversiniz ama o sizi sevmiyordur. Oldurmaya calışmayın. Bir kez dene sonra yol ver. Neyse uzattım. Öyle işte.
Obsesif bir avel olduğunuzu gösterir.
Gidin tedavi olun, azıcık da kendinizi sevin insan düşmanına böyle eziyet etmez evved.
Ruhun zamanla ölümü ...
kişinin kendine yaptığı en büyük zulümlerden biri.
enayiliktir. taş gibi hatunlar varken niye böyle yapıyorlar anlamak güç.
aşk diyoruz sevgi diyoruz biz ona. fazla tarife gerek yok. kırıntısını bile yaşamamış insanların anlaması zor tabi.
kedi ve ulaşılamayan ciğer arasındaki diyalog işte.

kendisini yıllarca seven birini bulamayanların dramını izlediniz, teşekkürler ilginiz için.
Kendileri sevilmediği için başkalarına salça olup aynı kişi sevilir mi yıllarca yeeaaaa diyerek sevgisiz büyüdüklerini ve gerçek duyguları tadamayacak olan insanların teorileri ile dolu bir başlık. Sizi seveni sevin, üzeni üzün düzene uyun.
(bkz: yıllarca ayni kisiyle sevismek)
Evlenmışse sacma bir durumdur.
yaşanan şey sevgiyse öyle olması gerekiyor. hayal kırıklıkları hariç tabi.
eğer bu kişi eşinse dünyanın en güzel şeyidir. ancak platonikse büyük sıkıntı. insanın hayatı mahveder, psikolojisini bozar. inanmayın filmlerdeki, şiirlerdeki sulu romantizmleri. gesi bağlarında da dediği gibi halimden anlamaz ben o yari neyleyim.
bir platonik olarak beni harap etmiş bir davranış ben bile buna bir anlam veremiyorum. yatarken düşünüyorum uyandığımda düşünüyorum daha önce de olmuştu neden kimi sevsem benden nefret ediyor. evet çirkinim daha doğmadan her şeyim elimden alındı bu suratı ben mi seçtim. senden önce de yaşadım bunu sen ilk değilsin son da olmayacaksın.

ama bir gün beni sevecek birini bulduğumda bu sayfa kapanıp yeni bir sayfa açılacak işte o zaman ben güleceğim.
Aptallıktır ve pişmanlıktır.

3 yıl boyunca kişiliksiz ve vefasız birini platonik aşkla sevdim. Etrafımdaki herkes, bundan sana yar olmaz dedi, dinlemedim. Aşktan gözüm kör olmuştu.. Sonra aklım başıma gelince ve bir de gerçek yüzünü görünce, o kişiden anında soğudum. Ne kadar aptalmışım, bunu mu sevdim yıllarca dedim.. Sonra da aynen bir hedonist gibi takılmaya başladım. Tükürürüm aşkına, sevgisine.. Benden önemli mi bir kişi? Boşuna acı çekiyorsun. Hele platonik aşk, cehennem azabı gibi bir şey. Aptalca hissediyorsun ve sanki kullanılmışsın gibi düşünmeye başlıyorsun. Beni sallamayan birine değer vermek çok saçma geliyor artık. Kimseye de bağlanmamak gerek.. En iyisi. Tecrübe edenler için en azından.
sevgi degildir o saplantidir.

boyle arizali insanlari cok severim.
(bkz: Akp yi iktidarda tutan unsurlar)
Yorucu olabiliyor zaman zaman fakat karşılıklıysa tatlıdır, mutlu eder. Yorulduğunuza değer.
*Tekrar nasip olur inşallah.
Evlendi artık çok mutlu olsun .
bir gün sevmediğini farketsen de artış başkasını sevemediğini de fark edersin.
platonikse insanı tüketir. gidip konuşun, gerekirse ret yiyin gerçekten koymaz ama açılamazsanız bir ömür içinize dert olur.
Günümüz aşklarında mümkün olmayan durumdur.