bugün

eğer çocukluğuyla görüldüğü zaman arasında büyük fark varsa insanı daha da hayrete düşürür. her anlatılan anıya garip tavır sergiler.

-abi nasıl manavın elmalarını çalıyorduk ¿
-çocukluk işte
-hatırlıyon mu senle bi kere arka sokaktaki recepleri dövmüştük
-çocukluk işte
-hani tekerleklerini indiriyorduk arabaların
-çocukluk işte
-ya sen ne garip bir insan olmuşsun be
-abi askerden geldim, çalışmaya başladım yaza evleniyoruum sen ne yapıyorsun ¿
-şey... eee... benim askerlik tecilli.
karşıdan size doğru yaklaşırken kimdi biyerden tanıyorum ama nerden sorularını düşündüren sonradan da aaa x naber diye devam edecek muhabbete sebebiyet verecek olan olay.
misket oynadığınız günleri yad etmek için tekrar, bir yerlerden misket bulup oynamanızla sonuçlanacak eylemdir. ansızın o sivilceli surata bakarsınız. ve lan nerde o eski süt beyaz bebek yüzlü insan dersiniz. ben derim yani. yoktur ama. mecburen sivilceli surata bakarsınız. gözünüz bir yerden ısırır, ısırır... en sonunda heh! diyerek üzerine atlarsınız.
insanın anlık şok geçirerek kendini bir tuhaf hissetmesi ve birbirlerinin yüzüne bakarak ayyy ne kadar büyümüşsün denmesi sanki kendi hiç büyümemiş gibi.ama dünyanın en güzel mutluluklarından biridir.
feysbukta görüyorsanız:

"canmm çok ösledimm bi ara görüşelimmmm."

gibi salak saçma bi mesaj alabilirsiniz. demek olur ki o aptal ama her hafta yeni sevgilisi olan, okumayı üçüncü sınıfta sökmüş kız feleğin çemberinden geçmiş lakin evde kalmıştır. bir de durumunuz iyi yada en azından iyi bir eğitim kurumdaysanız yamanmaya çalışabilir. eski dost düşman olmaz tabi.

sokakta görüyorsanız:

"aaa! xciim ne kadar özledim geçen bizim y görmüş seni falan fişman fasa fiso..."

utanma beklemeyin bu insandan artık. yapışma ihtimali yüksektir. "hadi çay çorba içelim, sana bi yerden borcum vardı ısmarlayım" derse gidin. hiç acımayın hesabı geçirin. kaz gelecek yerden tavuğu esirgemeyecektir. ***

cepten arıyorsa:
"alo x, ben c geçen y den aldım telefonu"
kapatmanız önerilir. artık aşmış bir insanla karşı karşıyasınızdır. yanlış oldu galiba diyerek y ile olan ilişkinizi de bitirin.

ihtimallerle yaşamak kötü birşeydir. lakin tedbiri elden bırakmamak gerekir.
sen işini kış tut yaz çıkarsa ne ala

en önemlisi: çocukluk arkadaşınızın tanımadığınız birinden farkı yoktur. çünkü daha kişiliğiniz gelişmemişken tanışıyordunuz ve artık kişiliği oturmuş* bir insanla karşı karşıyasınızdır...
- Aaa serkan. Serkannnn senmisin olum.
+ Oha, tolgaa naber abicim. çok uzun zaman oldu lan.
- oha çok değişmişsin olum.
+ dur şimdi kaç yıl oldu, 15 vardır dimi?
- olum çok değişmişsin lan. çok uzamışsın, yakışıklı olmuşsun.
+ abi bırak şimdi bunları. Nasılsın keyifler nasıl. nerde çalışıyosun
- off kızlar ne laf atıyodur sana şimdi. atıyolar dimi serkan?
+ Ya bırak tolgacım şimdi, görüştüğün kimse var mı okuldan. olum bi buluşma ayarlayalım bak.
- serkan, ben de senle kantinde aynı şeyleri yedim, ben niye büyüyemedim.
+ abi kesin bi buluşma ayarlayalım. bize gelin floryadan ev aldım, mangal partisi yaparız.
- Ya bi sikir git ben niye küçük kaldım lan, iki katımsın şerefsiz. ne yedin söyle çabuk.
+ tolga dur abi yapma, immdda....!!!!
- söyle lan hımını mımını...
tuhaf bir durum, çocukken paylaşılacak bir çok şey varken aradan zaman geçince konuşulacak tek şey bulunamaması durumudur.
insanda şaşkınlık, hüzün, sevinci bir arada buluşturan deneyim. yılların bu kadar çabuk geçmesine şaşırır, geçmiş güzel günleri hüzünle hatırlar, sevilen birine rastladığınız için sevinirsiniz.
geçen rüyamda gördüm epeyce büyümüş kerata .
neler yaptığını sorunca "ne olsun bende evlendim, çocuğum var şimdi babaannesine bıraktım çıktım." cevabını alacağımız kuvvetle muhtemeldir. üstüne sizi evine kahve içmeyede davet edecektir.
oysaki biz hala okuyan ve hala ailesiyle yaşamakta olan çocukluk arkadaşlarıydık.
Oo kanka görüşelim deyip görüşmemektir.
yıllar sonra ilkokul arkadaşımı dışarıda görmüştüm o da beni gördü ama selamlaşmadık ve hiç konuşmadık. sadece birkaç saniye bakıştık. oysaki eskiden aynı sınıftaydık ve hep konuşurduk. insan kendisini tuhaf hissediyor. tuhaf ve biraz da üzgün hissediyorsun.
Geçenlerde yaşadığım bir olaydır. Çok garipti. Acaba o da yaptığımız saçma sapan şeyleri hatırlıyor mu diye düşündüm. inşallah hatırlamıyordur.
güncel Önemli Başlıklar