bugün

Yıldızları izlerken akıldan geçen ilginç düşünce ve hisleedir.

Bazen düşünüyorum lan tam tepemizde ne yapıyorlar, bizi görüyorlar mı, alev gibi yanarken fezânın soğukluğunda, yaşamayı hiç umursuyorlar mı..

Güzeller lan ama, sevgiliye hitab ederken bile kullanılabilmek, sevgiye tuz biber olmak güzeldir, bugüne kadar sevgilinize yıldız gözlüm demediyseniz muhakkak deyin, seviniyorlar.

Onlar bir alev topu olsa da dünyanın avizeleridir, gökyüzünün vazgeçilmezleridir, bizden binlerce ışık yılı uzakta bile olsalar, varlıkları insanı yalnızlığından arındırabilen bir güce sahip, çünkü, insan yıldızları izlerken hiç yalnızlığı hissetmiyor, ve sizi o koca kozmosun içine çağırıp düşünceler alemine götürüyor..
ancak koy gibi yerlerde yapabileceginiz eylem. sehir merkezlerinde yildizlari goremiyoruz artik.
Dün omzunda yatarken izliyordum yıldızları. Önce bir taneydi sonra iki sonra üç. Siz sigaralardan bahsediyordunuz. Sonra sokak lambası yandı. Silindi yıldızlar. Üzüldüm. Gülersiniz diye söylemedim. Komik.
(bkz: bu da mı ünlü olmuş ya)
Ne zaman?
sevişmek ah ne hoştur yıldızların altında..... ımmhhh gel burayaaa. *
Hayallerim film şeridi gibi akıp gidiyor gözümün önünden.
Yıldızlara bakarken sanki başka bir dünyayı seyrediyormuş gibi hissediyorum. Uçsuz bucaksız bir gökyüzünde küçük parıldayan noktalar başka ne hissettirebilir ki ? Belkide orada değillerdir , ölmüşlerdir ama biraz olsun parlayabildiklerinde kendi dünyamdan sıyrılıp başka bir yere yolculuğa çıkıyorum sanki. O anda bir çok şeyi unutabiliyorum. Keşke hiç gündüz olmasa diyorum. Geceyi sevmemin sebeplerinden biride bu belkide. Keşke dokunabilseydik onlara ama olsun,hissediyorum.
Aşık olduğum serserimi düşünürüm.
Beni kıskanışını,
onu kıskanışımı,
utanip konusmamamızı,
onu kizdirmayi,
birbirimizi merak edişimizi, telaslarimizi,
dediği pislik lafları,
onu şakadan tersleyişimi,
sırf onunla yürümek için saatleri denk getirmeye calişmami,
sırf onun için kuafördeki havalı kadınların pis geyiğini dinleyişimi.

Seviyorum çocuğu ya.
Umarım orda da Burdaki kadar sıkıntı yoktur...
Kimin aklına gelmiş bunca yıldız yaratmak, gibi şeylerdir.
hayda başlık nasıl da gel beni doldur diyor yahu. bir başlık açayım derken hazırı düştü önüme. efenim öncelikle yıldız uzmanlık alanım olmuş olup bu konuda tecrübelerimi siz değerleri yazar kardeşlerime aktarmayı bir borç bilirim.

tabi düşünce diyorsunuz, neyin tecrübesi diye sorular aklınızı geliyor olabilir. Gelmiyor da olabilir. Gelmiyorsa zaten okumayın amk.

yıldız derken hangi yıldız? büyük ayınız mı yani ? satürn mü yoksa ??

ben tercihimi Siriustan yana kullandım. Zira benim çizik gözlü çilli yarim yıldızların en güzeli olan siriusa layık. bu yüzden ben siriusu izlerim. o bir yıldız ama öyle böyle bir yıldız değil. en görkemlisi, en güzeli, en muhteşemi ve tabi en dengesizi.

düşünceleriniz hep ondan yana olurken hedefleriniz onu hep mutlu etmekte ve şaşırtmak dolu olmalı. Sağdan beklerken soldan öpücük kondurmalı. çok alaksız yerde bir bakmış sizi görüyor. bunları yapmalı. Standart sevmez, çevresinde ki standartlardan olmayın. gece yattığında size çılgın diyebilsin.

dudak ısırmasından sivilcesinin beyazlığına, iftara kalan dakika/saniyesinden, banyosunda ki halıya, makyaj kutusunda ki sadelikten, kol saati ve boynunda ki kolyenin deseninden haberdar olmalısınız.

bunları düşüne düşüne vizyonunuz haline gelecek. hayatınızın her alanında olacak, zira ona taktığınız lakap veya hatırlatıcı cümleler hayatınızın her yanında olacak, "sunum yaparken nasayı gördüğünüzde gene etkisi yaşayacaksınız". bu ne lan derseniz, hiç biriniz bir bok anlamadınız, zaten şifreli yazdım. sirius çoktan anladı bile.

ben pes ettim, kendime direnmekten ama, hayır diye bastırmaktan çok yoruldum. çoktan verdiğim bir karardı evet. şimdi sadece arkasını dolduruyorum.

binlerce kelime, yüzlerce mesaj, onlarca dakika. sayısız iletişime geçme çabası. hayatında belki de göremeyeceği kadar daha iletişim kurma beceleri.. yaptım diye demiyorum. yapabildiğime seviniyorum.

tek yaptığım şey dünyanın en masum eylemi.

sevmek.

sevenleri hor görmeyin, üzmeyin. seven insan hassastır. sevemeseniz de saygı duyun.

sevmek zor. sevebilmek ??

sirius...
Kaç sene önceki ışığı görüyor olmak. Ne gelecek fizik kuralları, evren ve zaman.

Şaka olm ya yanınızda kız varsa
Kızın yüzünü gördüm diyin.
ben şiir yazarım, bazen nasıllar acaba diye gerçekten merak ederim.

çok yakından hep bir süpernova izlemek istemişimdir, parçalanırken arkadan gad fada melodi, v parlamento sahnesi.

Kamp yaptığım sahilde izlemek mükemmel oluyor, koylara giderim genelde, akşam olunca katlanabilir sandalyemi açar, tam denizin dibine kurarım tepede yıldızlar muazzam gözükür aşırı karanlık olduğu için, dalga hafif hafif vurur sahile sesi içimi hoş ederken yıldızları izlerim.

Ben hayatımda o anlar kadar müthişini yaşamıyorum.

Hiç sevdiğim insanla bunu yapamadım ama, çok istiyorum.
şimdi bir yıldız kaysa dileyecek dileğim yok. mucizenin seyrinin tadını çıkar jcma siktiret.

hep bunu düşünürüm. hala bir dilek bulamadım.
güncel Önemli Başlıklar