bugün

hangi sebeple olursa olsun maldır.kitabın konusu geniştir, araştırma, tarih, roman veya siyaset herşey okunur efendim.

elin avrupalısı türkler ortalama yılda şu kadar kitap okuyor diye dalga geçiyor bizle.

(bkz: ayıptır)
uğur mumcu gibi yılda 3-5 kaliteli eser yazabilen yazarla aynı ülkede olduğuna inanmak istemediğim kişidir.

(bkz: gerçekler acıdır)
facebookta hobi kısmına "kitap okumamak" yazan kişileri gördükten sonra pek de anormal karşılamıyorum.
hayatında kitap okumamasına rağmen yaprak dökümü'nde, aşk-ı memnu'da ne anlattığını bilen kişidir.

- aaa aşk-ı memnu'nun kitabını yazmışlar.
en sefil duyguların insanıdır. kitaplar yazılmalı, okunmalı ve paylaşılmalıdır. durmadan, dinlenmeden bu sirkülasyon oluşturulmalıdır.
facebook profiline tonlarca kitap ekleyen, fakat kapağını bile kaldırmamış bende okuyorum kara cahiller havası yaratmaya çalışan kişilik.
ot gibi yaşayandır.
tamamen tercih meselesidir. zaten kitap okumaktan zevk alsa kitap okur di mi? kitap okumanın kişiyi kültürlü yapacağı yanılgısını bilen kişidir.

dipnot: bende çok okurum ama mutlaka herkes kitap okumalı dersem zaten okuduğum kitaplar boşaymış derim.
(bkz: dünya da boşluk dolduran insanlar)
ne çok şey kaçırdığının farkında olmayan insandır.
yazıktır günahtır. bizim toplumumuz bu olmamalıdır. o kadar da değildir ya dedirten başlık.
iletişim kurmanın hakikaten çok zor olduğu kişidir. Öyle müsaittir ki söylediklerinizi istediği gibi anlamaya, çıldırtır.
alabildiğince sığ ve dar kişiliktir. yeni bir şeyi kafasına döverek sokmaktan başka çareniz yoktur.

(bkz: günde 1 kitap okuyan kişi)
acınacak kişidir, kitap okumak güzeldir ufkunuzu genişletir, okuyun.
kültürel değerlere çok fazla sahip olamayan insandır.
kitap okuyanı alaya alan kişilerdir. Şahsen ben kitap okumam yüzünden hep arkadaşlarım tarfından dalgaya maruz kalıyorum. Ne yazık ki türkiye gerçeği...
türktür..

ayrıca şundan da eminim ki sözlükteki yazarların birçoğunda olan durumdur.
şhakespeare serisinin yarısını minibüste istanbul trafiğinde bitirmiş birisi olarak sadece tek bir yazar diyorum, istanbul trafiği harikadır bu konuda. bir gün yine suç ve ceza yı okuyorum otobüste yanımda iki üç "hıyarağası" sesli bir şekilde düşünüyorlar...

hıyarlar: hava atmak için, okuyor gibi yapıyor.
ben: okumaya devam.
hıyarlar: o kadar kalın kitap okunurmu zaten.
ben: kitabı kapattım sonra da tren ile öküz arasındaki yedi farkı bulduk beraber...

ayrıca eklemek isterim toplumsal olarak bir eziklik söz konusu. neymiş efendim kitabı okuyacaksam bir çantaya koymalıymışım elde taşınmazmış. gösteriş için yanımda kitap taşıdığımı düşünenler var ve ne kadar acıdır ki bunu söyleyenlerin bir tanesi laborant, birtanesi 2 üniversite bitirmiş insanlardır. evet şu an sinirden o aklıma geldikçe kitap okuyamıyorum..

ayrıca "yıl da 1 kitap bile okumayan kişi" özün birisi olabilir. dergi okuyordur sadece araştırma dergisi... *swh~ ~
not: bunu söyleyen kişiler bir ara da sırt çantama takmışlardı 1 kitap için çantamı taşıyorsun sırtına yapışacak o çanta diye.
kendine hayırı olmayan kişi.
genelde benimdir. kirk yilin basi okudugum da oluyor tabi. kitap okumak ne kadar yararlidir bilmem ama ulkenin ortalamasi cok vahim. soyle de bir anim var: ortaokulda turkce hocasi heyecanla sinifa girdi. meb kampanya yapiyormus. 30 dunya klasigi 50 liraya. 24 kisilik sinifta 3 4 kisi aldi. var mi dahasi?
gereksiz yere kalabalık eden kişidir.
boş insandır.
muhtemelen çok tınlar bu insan evladı
olmamıştır haybeye gelmiştir bu dünyaya, ya gen artığı yada döl israfıdır...
güncel Önemli Başlıklar