bugün

Yılbaşında geçirilmek istenilen yer,konsept vs gibi kararların alındığı planlardır.

Yıl başında plan yapmak başlı başına bir sorun hep. Dışarı çıksanız kalabalık,sınırsız içkiler tükenir, içenler aşırı dozdan eğlencenizi silkerler.
Ev partisi verelim dedik geçen sene. istediğimiz verimi alamadık. Dj'inden dansözüne kadar orjinal bir ev partisi versekte sonuç olarak aşırı dozda alkol alımı,kendini kaybeden insanlar ve sabahında evin her bir tarafının silkindiğinin farkına vardık.

Yaratıcı yazarlardan veya yıl başlarında güzel vakit geçirenlerden güzel örnekler görmek umuduyla.
genelde hüsranla sonuçlanan planlardır.malum gün içinde spontane karar verilerek yapılması gerekir.
hiç bir zaman planlandığı gibi gitmeyen günlerdir.

ne zaman bir yılbaşı planına dahil olsam, gecenin sabahında kendimi hiç ummadığım bir yerde ummadığım kişilerle buluyorum. kolay kolay kimsenin dediğini yapmayan ben '' bu gün yılbaşı lan hadi senin istediğin gibi olsun'' diyorum. işte bu noktada hata yaptığımı yaklaşık olarak bu hatayı yedi defa falan yapınca anladım.

not düşülsün bu yıl plan belli. şişlide arkadaşlarımla, sevdiceğimle evde oturup içmece. şayet bir insan evladı hadi şunu yapalım hadi şuraya gidelim falan derse bahanem hazır. ''çok sarhoşum'' gerçekten evden çıkmamak için saat 10'da içmeye başlayacağım. tam bir buçuk aydır 5 kişiyi ikna ediyorum evde oturmak için. içlerinden biri ''hadi şuradan pilav yiyelim'' dese bile siktiri basacağım. eve söyleyin amk. eğer bir kez daha plan bozulursa ve sabahında mutsuz hissedersem bir daha yılbaşında normal bir günden farklı bir şey yapan namert şerefsizdir.
Özel seri rakı aldım onu içeceğim kendi yapacağım adana kebap ve mezeler eşliğinde. Netflix e de cem yılmaz gold platinum plus geliyormuş o gün onu izleriz bide gerçi canlı da izlemiştik ama 2 sene geçti bi refresh çekeriz. Dışarı falan zinhar çıkılmaz o gün.