bugün

ana temasında fırtınalar şarkısı olan film.
Benim de hayatımdan bir kaç saat çaldı lanet şey.
Tam da soğuk füzyonu keşfetmek üzereydim halbusi.
eğlenceli ya da komik değil. 2 saatlik kalabalık bir gürültü.

hayatımdan 2 saat çaldı.
gülse birselin eğlenceli filmi. yılbaşı gecesi iyi gider.
pek çok dindar insanın söylediğine göre ; bu gece kuruyemiş yiyen , kestane yiyen , televizyon izleyen cehenneme gidecekmiş.

şahsen ben de şaşkınım. kuran-ı kerim'de bunlar yazıyor mu acaba?

ha yazmıyorsa allah'a şirk koşmuş oluyorsunuz da. söyleyim dedim.
Benim için diger gecelerden bir farkı yoktur.sadece son dort senede kankamla yılbaşı cikar gece on ikiden önce beni yurda birakip içmeye giderdi.yilbasinin tek güzelliği benim icin, kafası iyi olan kankamin gece tam o iki de bana attığı sevimli mesajlar ve ondan sonra yurdun penceresinin onune gelip ettiğimiz sohbetlerdi.
gavur özentisi kişilerin kutladığı gecedir. ulan yeni yıla geçince ne değişiyorsa mallar kutlayacak gün arıyor. evet.
evdeyiz arkadaşlar, kardeşlerim, sevgilim, sevgilimin kardeşleri. bayaa kalabalık olunca ne yapıcam nasıl ağırlayacağım, açık büfe mi yapsam sadece atıştırmalık mı diye dertlendim. pazar sabahı erkenden kalkıp mutfağa girişicem. annem görse ağlar yeminle.
evde yapayalnız takılacağım gecedir. en keyif aldığım nadir gecelerden.
görsel
en güzel mekanlar günler öncesinden zaten tutulduğu.
mekanların dışında abazan kalabalıkları mevcut olan gecedir.
s*kişlerin döndüğü gecedir.
özellikle hayal gücü yüksekler için her seferinde bir şey olacağı sanılan ama her seferinde hiç bir şey olmayan, bir yıl daha yaşlandık diye üzülünmesi gerekirken sevinilen gecedir.
arkadaşların,akrabaların oraya buraya çağırmasına rağmen evde girmek istediğim gecedir.
nedendir bilinmez evde tv karşısında girmek bana daha samimi geliyo.
https://twitter.com/cbabd...status/345799286551891969
Diğer günlerden tek farkı insanların bu güne anlam yüklemiş olmasıdır. Yoksa sıradan bir gün işte. Ömürden bir gece daha eksiliyor. işin garip yanı buna deliler gibi sevinenler var.

Bilinmeyeniniz çok olsun.
Türk ailesinin, türk ailesi olduğunu bir kez daha kanıtlayacağı gecedir.

Gözlem yapın, yılbaşı gecesi 3 çesit gazlı içecek, çay ve gözleri gofrete, bisküviye, krakere doyuracak şekilde porselen kayık ve yuvarlak tabaklara abur cubur dolduran aileye türk ailesi denir.

Ve buna hala bazı sivrizeka yobazlar, "bonlar özünü gaybedmüş, gavurun adetlerini yabayollaa" der. Ne batısı amk, çokoprensle, çayla, çekirdekle batı mı olur? Neyse siz yine de benim yerime de çay için, halley malley yeyin. iyi eğlenceler.
Kızların %80 inin mervelere gideceği gecedir. Swh.
Yılbaşı öncesi ; Alemlere akıcaz olum ya sabaha kadar.

Yılbaşı gecesi ; Anne bak havai fişek.
bir gezegenin güneşin etrafında 360° dönmesi sonucu kutlanan ve şekilden şekile girilen gecedir.
içimi garip bir hüzün kaplar bu gecelerde. üniversite öğrencileri dev marketlerin içki reyonlarında babalarının muhtemelen bir ay çalışarak kendilerine gönderdikleri paraları olağanca gayretleriyle harcarlar. müzikler sonuna kadar açılır. herkesi bir heyecan sarar. noel ağacı alıp süsleyenler, noel partilerinde görülen başlık ve gözlükleri takanlar ağızlarıyla garip sesler çıkartanlar klasik eğlence anlayışını yansıtır. erkekler sabaha kadar kızları içirip daha sonra yatağa atmakla meşgul olurlar. sevgilisinin altındayken çalan telefona bakan kız anne ve babasına arkadaşlarıyla kardeş kardeş oturduğunu söyler. evlerden bağrış sesleri, ahmakça kahkahalar , içki kadehlerinin iç gıcırdatan sesleri yükselir. üniversite gençliği hangimiz daha çok içeriz yarışına girmiştir. kafası ayıkken matiz rolü oynayıp statüsünü yükselttiğini düşünenler dahi vardır. saatlar 23:59 u gösterdiğinde sapıklık doruğa ulaşır. ondan geriye doğru sayılır. 2...1..0...2010....... sevgililer öpüşür kucaklaşır. havai fişek gösterileri başlar. artık saatler ilerlediğinden kafalar da iyi olmuştur. tüm dertler unutulur. dünyada açlık sefalet adaletsizlikler yoktur ve sabah uyandığımızda da bunların hiçbirisi olmayacaktır.

bunları bilmekle beraber elimden hiçbirşey gelmiyor. mücadelemde ancak kendi nevsime söz geçirebiliyorum bu geceyle ilgili. bir de sürekli şunu düşünüyorum;"eğer tanrı olsaydım kesinlikle dünyanın sonu bu gecelerden biri oluru".
perşembe gecesine denk gelen yıl sonu, kimisi için ibadetle geçirecegi gün oldugu kadar kimisi içinde, eglencenin ve alkolün ayyuka çıkacagı gecedir. bir kısım perşembe gecesinin önemini inancı geregi kuran okuyup dua ederek geçirirken bir kısım da kendi geregince eglencesine devam edecegi gecedir. herkes özgür irade ve düşüncesi ile güzelce yaşayıp kavgasız, daha insancıl, daha anlayışlı, savaşsız, birlik beraberlik içerisinde yaşam sürdürme niyetleri ile günü bitirmek isterken her nedense hiçbir zaman olmayan gecedir ayrıca.

edit: 2009-2010
geçmiş yıllarda kurban bayramına denk gelmesinden sonra bu yıl da mübarek geceye denk geliyor müslümanlara selam gönderircesine. *
geçen sene bi vakit yazarı " pkk'lılarda yılbaşı kutluyor " deyip sonra laiklerde kutluyor diyerek epey iğrençleşmişti.
acaba bu sene vakit ne gibi yaran vaziyatlere imza atacak merak ediyorum.
bi de geçen sene sanırsam atv iplememişti yılbaşını.
bu sene atv ile trt'yi merak ediyorum.
artık tüm gün film verirler herhalde.
aman sakın dansöz oynatmasınlar çarpılırlar sonra.
hiçbir özelliği bulunmayan gecedir. hadi çocukları anlarım. onların bir hayali vardır, noel babayı beklerler yılbaşı gecesi, güzel hediyelerin hayalleri onları mutlu eder, eğlenirler. ama biz yetişkinler? eğleniriz ama niye? kazasız belasız bir yılı daha atlattık diye mi? kendimizi kandırmayalım. yeni yılda peydahlanacak olan vergiler, sınavlar, zamlar, sonra ölüme rakamsal olarak bir yıl daha yaklaşmış olmak.. tüm bunları düşünerekten yeni yıla girdiğimiz için iyi bir yas gecesi düzenlemek gerekir aslında.
güncel Önemli Başlıklar