bugün

Tarihin en masraflı dizisi olacağı için bir umut var ama oyuncuların ikisinin zenci olması ve kitapta böyle bir durumun olmaması biraz düşündürücü.
Zencilerin ve gaylerin bol olacağı tolkienin ve okurlarının orta dünya karakter zihnindeki imgelemlerinin bok edileceği dizi.
izlenmez.
böyle bir efsaneyi bok etmek için uğraşacaklarına ejderha mızrağı serisinin filmlerini veya sezon sezon dizilerini çekseler keşke.
Tolkien mezarında Beyblade olacak.
biz fakirlerin olağan üstü efektleri felan duraklamalı olarak 360 p ile izleyeceği dizi olacaktır.
(bkz: Böyle şeylere gerek yok frodo)
sjw muhabbetleri olmaz ise, şahane olacak olan dizidir.

zenci elf, nonoş elf, lezzo numenor kadınlar filan eklenmez ise sevindirecek olandır. ikinci çağda geçecek, muhtemelen numenor'un yoldan çıkması mevzularında baya nonoşluk filan alıp başını yürütecek pezevenkler. inşallah tolkien vakfı, senaryoya sağlam müdahil olur, para için her boka evet demezler. yoksa game of thrones tadında bir şey olacaksa hiç olmasın daha iyi amk.
heyecanla beklediğim dizi.
zik kadar bir yüzük için ne yiğitler telef oldu aq. dünya birbirine girdi.

düşünsene allahın bele bir yüzüğü varmış dünyaya düşüyormuş falan.
yapacağınız işin amına koyim yapmayın dedik siyahi elf nedir lan.
tolkein’i mezarında ters döndürecek dizi.
Yok sauron geri döndü yok ırklar falan haybeye mi savaştı ve öldü bunca insanlar. Başka bir proje düşünülmeliydi. Theoden in kemikleri sızlıyor.
Dizinin 3 bölümünü izledim ve çok beğendim. Mekanlar, kostümler gerçekten çok iyi. Diziye zenci elf ekleyerek işin bokunu çıkarsalarda gayet başarılı bir yapım olmuş.

Çoğu kişi gibi diziyi izlerken ben de zaman zaman sinir krizi geçiriyorum. Galadriel'in ergen gibi davranması beni deli ediyor. Zenci elf'in dizinin başında beyaz bir kadına aşık olması aşırı derece sinir bozucu!
Arondir'in oyunculuğu gayet iyi. ilerleyen bölümlerde bu zenci elfi de seveceğiz gibi ama Yine de diziye hiç yakışmamış!

Her şeye rağmen dizi güzel başladı. Umarım bu şekilde hatta daha iyi bir biçimde devam eder..
Kitaplarından filmine kadar hastası olduğum hatta repliklerini dahi ezbere bilen birisi olarak bok gibi bulduğum dizidir. Yazıklar olsun. Saygısız götlekler.
An itibariyle son bölümü de izlemiş bulunuyorum. Sonuç mu bissuru soru işareti. Ne izledim ben diyorum sadece. Canım Aragorn' um, sarı leblebim legolas'ım sizi özledim.
Sauron'a da aşık ettiler ya bizi pes. Galadriel'in bile bir kafa karışmadı değil. ilk üç yüzük yapıldı. Ama kaç bölüm mıy mıy giden diziye bütün ekşını sezon finalinde yapınca da olmuyor bence.
Kuşkusuz beğenmedim diyemem. Yine de en yüksek bütçeli dizi için yeterli değil. Fakat bazı diziler isminin ününe güvenerek ilk sezonu veya birkaç bölümü sadece dizinin temelini oturtmak için yavaş ve sakin yapma inisiyatifini alırlar. Bence ilk sezon da öyle idi. Sezon finali gayet güzeldi ama rabbimin inayetiyle.
insanı dinden imandan da çıkarabilir şükür de ettirebilir...

beni niye elf gibi yaratmadın
veya
org olmadığıma şükür aq... diye.

bilemedim şimdi.
Amazon Prime üzerinden izleyebilirsiniz. ilk sezonda bölüm sayısı 8. ikinci sezon için ise McKay, The Hollywood Reporter ile 2. sezon için tahmini bir zaman çizelgesi paylaştı ve prodüksiyonun "birkaç yıl daha" sürebileceğini açıkladı. Dizinin en erken 2024 başında yayınlanması tahmin ediliyor.
içine edilem hikayeyi son 2 bölümde bir nebze toparlamışlar.