bugün

ceza'nın yerli plaka şarkısında geçen etkileyici bir söz.
(bkz: kim nasıl baktıysa öyle gördü)
(bkz: ben buyum)
(bkz: nokta koyduk bitti)
bu ceza, bu işi biliyor galiba. adam ısrarla güzel işler yapıyor. uyuz ve tiz bir sesi olmasına rağmen söyleyecek sözü olan bir hiphop çı. ve insan onun söylediklerini dinledikçe, sesini falan umursamamaya başlıyor, hatta bir yerden sonra sevmeye bile varıyor bu iş.

(bkz: stockholm sendromu)
çok mütavazi ce.ama samimi değil içten içe egoizm taşıyor.
işte laf işte hazır cevap işte ayar dediren ceza'nın tek dinlediğim parçasının sözüdür. onu da bu tümce için dinlemiştim.
tarzına göre sevilen bir uşaktan çıkmış sağlam söz.
ayrılalım diyen ve sonra geri dönen sevgiliye söylenilesi söz. * *
yerli plaka - ceza ... bazı şarkılarında pür dikkat kesilip ne dediğini anlamaya çalıştığım ama bi türlü anlayamadığım vatandaş
çok anlamlı bir söz ancak kullananı tarafından tahribata uğramıştır. bu kişinin duvarları hayat duvarlarından çok farklı. kendi duvarlarını kırarak alçaltmış haberi yok. anlayacağınız duvarda tahribatta.
daha iyisi için ;

(bkz: sagopa kajmer den aforizmalar)
(bkz: alçalan ben değilim bak yükselen duvarlar)
*
inanılmaz alçakgönüllüdür bu cezanın sözü. sanki her şey en iyisi de ceza bunları haketmiyormuş gibi. duvardan zıplayarak çıkmaya çalışan kurbağaya da yakışır bu söz.
(bkz: zaten biz birer hiçiz)
(bkz: şayet bu böyle olmasa unutulurmuydu o eski sesler)
'Olduğumdan daha aşağılık biri olamam' cümlesinin afilli versiyonu.
Ceza' nın yerli plaka şarkısında geçen efsane söz. Adam işi biliyor gerçekten.
küçükken hastası olduğum sözdü.
Ego kokması normal olan efsane söz.

Hangimiz egoist değiliz ki? Sadece kimine ego yakışıyor kimine yakışmıyor. Kaldı ki ceza egoist bir insan değil. Bunu da göz önünde bulundurursak bu söz hakikaten dünya tarihine yazılması gereken bir söz.

Eğer bunu 1600'lü yıllarda sakallı bir amca söylemiş olsaydı şimdi twitter'ınızda habire bunu tweet'leyip dururdunuz eminim.
kişi sabit dururken duvarlar alçaldıkça kendisinin yükseldiğini sanabilir. kendini bilen insanların farkına varabileceği bir gerçek.

(bkz: ceza)
(bkz: yerli plaka)
Bir dönem internet cafelerden yükselmiş sestir.

Rap çalmayana ağır yaptırımlar vardı galiba.
Doların türkiye konserinde seslendirdiği favori şarkısı.