bugün

yüksek zekalarından kaynalıdır. Ateist olmayan kısmı ise agnostiktir. Üzülmeyin mümincikler allah sizi böyle yaratmış.

Edit: deizmi ekleyebiliriz, fakat panteizm aşırı zeki insanlara göredir. Mümincikler hiç bulaşmasın.

Edit2: bilimsel kanıt isteyenler iq seviyelerini ölçtürebilirler.
Yanlış bir düşüncedir.

Ben ateist değilim.
doğru bir düşüncedir.

ben ateist değilim.
Apatesitleri de unutma. Bir gün lazım olurlar, demedi deme.
Kısmen doğru tespit.

Şöyle ki; günümüze ve geçmişe baktığımız zaman çoğu ,hepsi demiyorum, bilim insani, yüksek iq'ya sahip bireylerin ateist olduğunu görebiliriz.
başlık sahibinin bizzat çürütmüş olduğu iddia.
sooon derece yanlıştır. iqsunu bile ölçtürmemiş olabilir. hala ölçtürmeyen insanlar var. ben bir müslümanım iq 146 oldukça yüksek bir seviye. bunun için müslümanım zaten.
Her kuranı kerim hakkında herşeyi okuyan bilen yüksek zekalı olsaydı başta hafızlar olurdu ateistler değil .
tespitin babasıdır.
Yoktur öyle bişey. Mesela benim eniştem inanmıyor. Yani tam ağzından duymadım ateistim dediğini ama inananlarla dalga geçiyor. ibadetlerle alay ediyor.

Kendisi devlet memuru. Öyle bilim adamı felan değil atomu parçalamıyor. Kendisinde pek zeka parıltısı da göremiyorum. Ama sanırım çoğu ateist gibi kendisini über zeki gördüğünden sürekli en iyi ben bilirim havasında. Çevresindekileri küçümsüyor, onları cahil görüyor.

Yani tanrıya inanıp inanmamak tercih şu noktada zeka göstergesi değil. Çünkü sözlükteki ateistim diyenler sanki uzun felsefi sorgulamalar sonunda tanrının var olmadığına kanaat getirmiş gibi geziyo ortada. Ha gerçekten bunu yapan varsa da saygı duyarım.
bir teori.

teori deyince bi bok sanmayın. teori işte.

valla yanlış anlaşılmasın, kendimi göstermek değil de amacım -gerçi anlarsanız anlayın mına koyim bana ne.- ortalama üstünde bir iq'ya sahibim. defalarca test neyin de yapıldı. eğitim seviyem de lisansüstü... teistim mına koyim.

burada asıl dikkat edilmesi gereken gelir seviyesidir ki gelir seviyesi arttıkça inancın azaldığı mutlaktır, müspettir.

e zeka ile yüksek gelir arasında da korelasyon var mına koyim.

a=b, b=c ise a=c

hadi hepsini siktir edin, bu tip istatistiklerin tümü atlas okyanusu çevresindeki ülkelerde yapılıyor. hristiyan kültürü içerisinde yetişmiş bir ateist ile islam kültürü içinde yetişmiş bir ateist çok farklıdır. islam kültüründeki ateistler genellikle kültürlenmeye maruz kalmış, batı taklitçileridir.

o yüzden bu iddiayı islam kültürü -kabaca doğu kültürü- nün etkili olduğu coğrafyalarda bilimsel temellere dayandırmaya çalışmak zalımlıktır, faşoluktur, mario daki prensesi esir almış ejderhacılıktır.
tanrıya ihtiyaç duymamalarından yada tanrıyı iyi tanımalarından kaynaklıdır. Yada ateistlerin klasik sorusu olan başka toplumda doğsan farklı dinin olurdu sorusu üzerinden iyi bir yol seçmiş olmalarıdır. adamlar zeki sorgulamadan inanmıyor. konunun derinine iniyor. Kendi yolunu çiziyor. başkalarının çizdiği çizgiden körü körüne bu doğrudur deyip gitmiyor. ki tarihte başlıkta bahsedilen kişilerin yoğun örnekleri vardır. örneğin (bkz: edison) aklıma bu geldi şimdilik ama başka da var.
istatistiki kanıtları olan, kanıksanmış gerçek.

Arabın tecavüze uğramış veya tecavüzü ötürü doğmuş cahil, pis kokan, sapkın ve gayrimeşru kişiler bilmez.
saçma genelleme.
adam dinini bırakınca iqsu mu yükseliyor. ya da inanmaya başlasa iqsu düşecek mi?
iq öyle olmaz amk salağı. bu toplumun dejenere olmasıyla alakalı.
toplumda ateist furyası fırlamış giderken haliyle her zekinin ateist olduğu kanısı oluşmuş oluyor.
gel sana iq nasıl olurmuş oturtup anlatayım.
http://iqtesti.info/#test
şu adresten ispatlanabilir. iddialar doğru mu bakalım ateist arkadaşlar ne kadar ateistsiniz caps olarak yayınlayın.
ispatsa ispat.
eğer doğruysa yüksek ıq sahibi insanların egolu olmasından kaynaklandığını düşündüğüm teoridir.sebebi ise zeki oldukları için egoludurlar ve egolu oldukları için de kendilerinden yüksekte birisinin olduğuna inanmazlar veya inanmak istemezler.Ayrıca;
ibni sina
Mimar sinan
Hazerfan ahmet çelebi
Akşemseddin
Ali kuşçu
imami gazabi
ibrahim Müteferrika
Kâtip Çelebi
Biruni
Molla Gürani gibi insanlık tarihine ışık tutmuş birçok zeki insan müslümandır.bu da benim teorim hadi bakalım.