bugün

tarık mengüç yörük mü yani? biraz şüpheli geldi bana.
bunu savunan arkadaşlara bir ödülümüz var.
görsel
(bkz: siktir amcık)
çekik-badem göz karışımıdır. roman değildir.
Ben 3 tane adana yörüğü tanıdım üçü de sarışın, renkli gözlüydü.
kürtleşmiş bir ermeninin iddiası.
kuzenim var bir tane yörük kendisi çocukluğumuz beraber geçti. hayatimda kimseden yemediğim kazıkları ondan yedim.kendini beğenmişlik, bencillk gibi bir sürü kötü huyu var.sevgilisinin istekleri bile onun icin önemsizdir, yakinlarinin hayatini yönlendirmeye çalışır.sadece kendisi değil ailesinin geri kalaninin geneli öyle.askere geldim hiçbir suçum olmadığı halde elime bile geçmeyen bir evrak yüzünden bi yörük assubayla birbirimize giriyorduk kameralar olmasa.

bundan sonra yöruklerle hiçbir alakam olamaz. türk olduklarini falanda sanmiyorum.
çingeneler yörüklere karışmıştır.
hint yarımadası orijinli insanlarda görülen özellikler

den bir tanesi de B grubu kana yüzde otuzun üzerinde

rastlanılmasıdır . türkiye de bu oran yüzde ondört cıvarın

dadır . kaynak ;

https://www.babymed.com/p...h-rhesus-status-countries

kan gruplarını araştırmaya meraklı olan japonlar , B grubun

dan hoşlanmaz , Bu grubun kanın yüksek görüldüğü toplumların

korkak ,tembel , pasif olduklarını düşünürler .

çeşitli asyalı gruplarla yaptıkları savaşlarda , bazı bölgelerin çok

sert direniş göstermesini ( tayvan ) inceleyen japonlar , A ve O grubu

kanın yüksek görüldüğü toplumların daha zorlu düşmanlar olduğu kanaati

ne varmışlardır .
Neyi değiştirir iq?

Ne bu tantana öbüşün barışın hadi.
uyarı: (bu bir entry değil, forum girdisidir)

pek değerli bu konu altında tartışan birbirine hakaret eden ama kendisine hakaret edildiği zaman "aaa ne kadar ayıp, siz anca hakaret edin" diye ağlayan yazar arkadaşlarım, beni bir dinleyin.

burası bir forum sitesi değildir. burada başlığa göre entry girilir. burası tartışma platformu da değildir. internet forum siteleriyle dolu. gidin orada işinizi görün. günlük hayatın sinirini stressini atın. burası görüş bildirme yeridir.

bakın size bir ders vereyim. ihtiyacınız var gibi.

başlık: muz

entry1: Mor renkli, yıldız şeklinde bir hayvan türü. (bu entry doğrudur. çünkü adam tanım yapmış)

entry2: acı tadı olan, popoma sokmaktan zevk aldığın bir sebze. (bu entry de doğrudur. çünkü kendi öznel düşüncesini yazmış.

entry3: yukarıdaki salaklar ne saçmalıyor yav, yok sebzeymiş, yok hayvanmış. muz sarı renkli bir meyvedir kardeşim, meyve!!!! (bu entry yanlış bir entrydir. çünkü yukarıda hatalı gördüğü kişilere cevap vererek kendini forumda zannetmektedir)

ben kendi gördüğümü yazdım. kendi tecrübemi. lütfen sakin olun. adamların roman olup olmaması bu kadar önemli mi?

arkadaşlık kurduğum romanlar da oldu, görüştüğüm de. yörük sevgilim de oldu. hayatınız boyunca türkiye'de ve türkiye dışında kaç etnik grupla samimiyet kurdunuz? kaç tane afganla, suriyeliyle, romanla, yörükle, çinliyle, ermeniyle, süryaniyle, hintliyle, myanmarlıyla, filipinliyle oturup muhabbet ettiniz? ben bütün bu insanlarla, hatta fazlasıyla konuştum, tanıştım, arkadaşlık kurdum.

dert ettiğiniz şeyi sikeyim demeden geçemeyeceğim. meseleye bilimsel değil duygusal yaklaşıyorsunuz. bir sonuca varamamanız bu yüzden.

edit: adam entrysini editleyip "ataları da okuma özürlü idi" yazmış. acaba benim etnik kökenimi neye göre yorumladı? o yazdığımdan benim etnik kökenimi anlayabildiyse ona medyumluk rozeti veriyorum. (#swh) çok merak ediyorum. acaba hangi etnik kökenden olduğumu düşündü. yazarsa sevinirim.
"hubel denilen cahilin önde gideni,45 dakika da acil yazdığım ve yaklaşık 5-6 sayfa tutan bir yazı içinde düşüncelerime tam bir cevap veremeyip maalesef en sonun da umurunda olmadığını kusmuş ve ......"

bre zırcahil! biz seninle tartışmıyorduk ki ? biz seninle yörükler şu muymuş, oğuzlar bu muymuş diye tartışmıyorduk sen kendinde misin dayı ? * bu başlıktaki ilk entryimden itibaren oku bir zAHMET. ilk entryimde ne diyorum ? şu konuyu bir tartışın gerçek ortaya çıksın diyorum. yani senin buraya taşıdığın iddialara karşı bir argüman getirmek gibi bir amacım yoktu ki ? en başından beri konuyu şu kişiler tartışsın diyen benim. vallahi gece gece gece kanser saçıyorsun dayı.

senin belli ki geçen gün çin devrimine dediğim laflardan gocunmuşluğun var dayı. yoksa insan gibi tartışmayı bilirsin. eşek kadar adamsın sonuçta.

öyle "ki" eki diyerek geçme. artist artist ahkam kesip millete akıl veriyorsan "ki" ekini de düzgün yazacaksın. yazmazsan verirler eline. "ki" ekini elbette.

edit: sana entrymi de gösteriyorum. oku iyice anla. burada gündeme getirdiğin iddialara karşı bir karşı argümanımın olmadığını, meselenin tartışılmasını. istediğimi ilk entryimde belirtmişim. insan kimle neyi tartışıyor bilmez mi yahu ? senin iddiana cevap verememişim. bak hele lafa bak, diyene bak.

(#41695581)
hakaret ederek başlayan bu komüncü keko ama sinkafçı diye ben taşlanıyorum.

"bu arada o kuma özürlü bir cahil daha çıktı , abasına sopa girmiş sığır . birde küfür edermiş"

bak komüncü zırcahil; okuma özürlü diye okuduğunu anlamayanlara denir. ben diyorum ki entryleri okumadım. niye okumadın diye eleştirebilirsin. bu konuda hakkın var. madem ki okumuyorsun niye entry giriyorsun diye saydır. lakin okuduğunu anlamıyor diyerek saçmalarsan lafı yersin. üstelik okuduğunu anlamayan da sensin komüncü baba. ben iddia senin iddian demedim.yukarıda da söyledim. senin taşıdığın bir iddia diye belirtmişim.

"işte bunların türkçülüğü bu,yahudi siyonistin dayadığı (leon cahun) türkçülük, emperyalizmin kapı kulluğu."

bu cümlede (işte bunların türkçülüğü bu, yahudi siyonistin dayadığı) "bu" sözcüğünden sonra virgül gelmez. noktalı virgül gelmeli.

bir başka örnek ; "bu arada o kuma özürlü bir cahil daha çıktı" ... komüncü baba bak okuma özürlü falan diyorsun ama baya baya hem okuma hem yazma özürlü çıkıyorsun. "o kuma" diye mi yazılır o ?

vallahi sen olacaksın da bizler göreceğiz. sen önce yazı yazmayı ve okuduğunu anlamayı bir öğren hele. sonra boyundan büyük tartışmalara girersin.
burada abimiz "türkleşmiş çingene" dediğine göre kast ettiği türk kültürünü yaşayan ama aslen ve biyolojik olarak çingene olan bir "yörük" imgelemiş anladığım kadarıyla. başlıktan bu çıkıyor (ayrıntıları okumadım çünkü burası forum değil, sözlük sitesi)

çingeneler ve yörükler esmer olmaları dışında birbirlerine dış görünüş olarak hiç benzemeyen iki farklı grup. ne yüz kemik yapısı, ne göz yapısı benziyor. yörük gördüğümüz zaman "aha bu yörük" diyebiliyorsun. kendilerine has bir dış görünüşleri var. yörük iyi giyimli de olsa, kötü giyimli de olsa yörüktür. bunu çoğu insan anlayabilir.

türkiye romanları dış görünüş olarak esmer, standart bir türk/kürt/suriyeli'den farklı görünmüyorlar ama. romanlar türklere göre daha esmerdir. o kadar. burun yapılarında ufak farklılıklar vardır ama o türkiye'de yaşayan bir tatar, kırgız veya afgan için de geçerli. (yörüklerin gözleri daha asyalıları andırırken burunları daha avrupai, romanların ise tam tersi)

tartışma benim için bitmiştir.
öncelikle hakaret ettiğine göre sinirlendirmişiz komüncü babayı. eşek meşek diyerek subliminal veriyor. eşekle münasebeti fazla olunca diline vurmuş kekonun. bütün bu huysuzluğun geçen gün çinin kültür devrimine laf söyledim diye mi eşekçi baba ? olur öyle şeyler sinir yapma bu yaşta bu kadar.

ben başlıktaki entryleri okumadım şimdi allah var. başlıktan hareketle entry girdim. bu iddia oğuzlar içindi, yörükler için değildi diyorsan bu doğru. dediğim gibi entryleri tek tek okumadım. sadece bu konuyu daha önce tartıştığınızı hatırladım. ve entry girdim.

"oğuzların çingenelere yakın olduğunu **** ben iddia etmiyorum , h.nihal atsız türk tarihinde meseleler adlı deneme kitabında ki bir makalesinde yazıyor"

bre keko! ben de zaten sen iddia ediyorsun demedim ki. iddiayı sözlüğe taşımış dedim.

"Baris heman simdi nickli yazarin tasidigi iddiadir"

hadi ben okumadım entryleri. sen okuduğunu da anlamıyorsun komüncü baba.

"çok mu iddia ediyorsunuz türkiye ,türk'tür diye.

hadi bakalım hodri meydan ,türkiye'yi yöneten siyasi kadronun ilk 20 kişisinden 18'i maalesef etnik kökeni türk olmayanlar ..(protokol)"

türkiye'nin siyasi kadrosundaki 20 kişiden 18 inin etnik olarak türk olmamasından, türkiye türk değildir sonucu mu çıkar aptal komüncüm benim ? hiç mi mantık dersi almadın bre ?

( türkiye türkmüş, değilmiş pek de umrumda değil. yörükler, oğuzlar şuymuş muymuş da umrumda değil )

akıl yürütmekten yoksun vallaha da billaha da. girdiğin entrylerde ad hominemler, straw man ler gırla gidiyor. senin bu kepazeliğini görmek için başlığı hortladım. geçen günkü aptalca sosyalist devrimler masalların kesmedi.

hadi bakalım komüncü baba. ha gayret sen olacaksın da ben göreceğim.

edit:
"oğuzların çingenelere yakın olduğunu **** ben iddia etmiyorum , h.nihal atsız türk tarihinde meseleler adlı deneme kitabında ki bir makalesinde yazıyor."

"kitabında ki" değil. "kitabındaki" olacak.
bunu soylerken o pis agzını yıkayacaksın sonrada yörük derken salavat getireceksin deyyus. serefsizligin luzumu yok sovdurtme yedi ceddine gece gece.
Genellikle türkmenistan ve azerbeycan taraflarından olan göçlerdir. Soyağacı çıkarttıran bir çok akrabamız var.çingene dediginiz insanlar italya' da , fransa' da , ispanya' da bulgaristan' da da vardı. her ülkenin çingeneleri olmuştur. Hepsinin tipi değişiktir. Yani hepsi esmer kara kaş kara göz değildir fakat yörük dediğimiz insanlar çekik gözlülerdir. Onları bu şekilde ayirt edebilirsiniz. Çingene değiller. Göçerken çadırlarda yaşamışlardır , bazi küçük baş hayvanları yanlarındaydı falan. Sonra hepsi uygun yer bulunca yerleşmişler .
Dünyanın en saçma tespiti.
Daha saçma olanı ise bu konuda uzun uzun tartışılması.
Arkadaşlar, Gidip, Toros Dağları'na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez / atatürk.

sözün bittiği yer !
Çingene denen güzel insanlara da yörük denen güzel insanlara da hakarettir bu!!! Çünkü amaç çingeneler üzerinden yörüklere hakaret etmek ki çingene olmakta utanılacak bir şey yoktur, insan insandır.
adam "oğuz türkmenleri çingenedir" diyor.
üstelik kendisinin de türk olduğunu iddia ediyor.

kafayı yemiş.
çernobil faciasında bile türkiye'yi suçlayan bir adam. sovyet politbüro üyesi sanki.

yörüklerin çingeneliği meselesine gelince.

yörüklere çingene denildiği doğrudur.
bunu diyenler siyasal islamcılardır.

yörüklerin göçebe olmaları sebebiyle onlara "çingene" demişler zamanında.

misal balıkesir'in dursunbey ilçesi ile bursa'nın orhaneli ilçesi arasındaki bir mevki "çingene yurdu" olarak adlandırılır.
oysa ki bu bölge bir türkmen yurdudur. hiçbir zaman çingeneler bu bölgede yaşamamıştır.
bu tanımlama tamamen yörüklerin göçebe olmasından kaynaklıdır.

barış hemen şimdi nickli yazarın nasıl bir türk düşmanı olduğunu bilmeyen yok.
o yüzden yörüklere "çingene" diyerek aklı sıra hakaret ediyor.

ha, ben çingene tanımını asla ve kata hakaret kabul etmem.
bilakis çingeneleri severim. çingeneler iyi insanlardır. ama yörüklere çingene demek ve bunu sinsi bir şekilde hakaret amaçlı söylemek tam bir yavşaklıktır ve yanlıştır.

edit: şu fotoğraf 1880 yılında alman antropolog felix von luschan tarafından çekilmiş, fethiyeli bir yörük türkmen'e ait fotoğraf.
görsel

baris hemen simdi'ye göre bu fotoğraftaki adam çingene...!!!
şaka mısın ihtiyar sen?
çingene , rom ,poşa ,zigeuner gypsy denilen

batı hindistan ( rajastan ) orjinli grupların ortak

özellikleri ;
uyuşturucu , alkol düşkünlüğü ,

müzisyenliğe merak , kaabiliyet .

umutsuz ,kasvetli ruh hali .

şizofreni başta olmak üzere akıl

hastalıklarının yaygınlığı .

Bu özellikler göçebe türklerde görülmez .ancak alevi tahtacı türklerin

bazısı çok fakirdir. bunlar çingene zannedilebilir .

türklere karşı psikolojik saldırıları ve yapanları biliyoruz .

gece yarısı ekspresi vs . amberin zamanın 1995 yılında brezilyadan sonra

en çok travesti türkiye de yaşıyor demesi . türk diye bir şey yok vs...

başlığı açan da bu ekibin üyesi . örtülü bir " türkler aslında çingenedir "

demeye getirmiş . aklınca türklerin kafasını karıştıracak .
allah'tan dna testleri var. neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz.

Anadolu Türkleri, orta çağ türkleri ve doğu roma Halklarının (balkan türkleri de Balkan yerlilerinin) karışımıdır.
baskın haplogruplar oğuz kökenlidir (%52'si.) bunun dışında ben böyle bir şey duymadım. Anadolu'daki türklerde de hindistan fenotipleri rastlanmaz.
Gerçekliği su götürür. Bilemem herkes kendine istediğini der. Aslında ispatı da zor değil. Bir roman (çingene)'den dna alırsın, bir yörükten dna alırsın. ikisini karşılaştırırsın. Gene de tüm roman ve yörükleri denkleme katmadıkça eksik olur. Bir örneklem üzerinden gitmek gerek. Ancak bunlara ne gerek var. Adam yörüğüm diyorsa yörüktür. Romanım diyorsa romandır. Laf olsun torba dolsun işte...
Osmanlı devletinde yerleşik halkla Türkleri kaynaştırmak ve sorun çıkarılmaması için Türk çoğunluğun olduğu bölgeden Türkler azınlık olduğu bölgelere taşınmıştır. Zamanla Balkanlarda Türkler çoğunluk olmaya başlamış Osmanlı geri çekilirken de bölgedeki Türklerin çoğuda Anadoluya çekilmiştir bu yüzden yörükler balkan Türkleri gerçekten Türktür bunun haricini diyeninde tarihten gram anladığını düşünmüyorum.