bugün

kabul edilmesi gereken gerçek. yörüklerin dağ rumu ve batı ermenisi olma ihtimali kuvvetlidir.
özellikle kadir mısıroğlu ve baytar nuri gibi 2 değerli tarihçi bu araştırmaları yapmıştır.
Yanında her 'gerçeği' yazan başlığın uydurma olduğu önyargısına varmama neden olan gerçek.
http://inciswf.com/1292449772.swf
yörükler söylediklerinin aksine hasmı has türktür anadoluda nüfusun çoğunluğuda yörüktür. ben de yörüğüm bu arada.
zaten değillerdir. gerçek türkler karamanoğullarıdır ve kozanin çevresi. derin araştirma yaptim bu konu hakkında detayli incelerseniz sizde aynı kaniya varirsiniz.
siktir git denilesi başlık. Burada türklük iddia edenlerin alayından daha sağlam türklerdir yörükler. Ben hiç türk düşmanlığı yapan yörük türkü görmedim. Aksine türk sevdalısı gördüm. işte o kadar...
yörük geçinenlerin çoğunun türk-rum veya türk-ermeni karışımı olduğu gerçeği kadar açıktır.

edit: tamam yörükler türktür.
zaten atatürk'te toroslarda bir yörük ateşi görürseniz umut her daim var derken rumlari ermenileri kastediyodu aq
ben yörüğüm dedem de öyle onun babası da dedesi de .. kalkipta ulan ermeni dölü müyüz diyen yok
Gulduren beyan. Herkesi kendi soyunuz gibi karisik ve bozuk sanma aliskanliginiz niye, sorarim?
ne kadar meraklı bir toplumuz insanları yaftalamakta. Türk olunca ne olacak olmasa ne olacak? Öğrenemedik bir türlü insanı sadece insan olduğu için sevmeyi. insanları etnik köken veya mezheplerine göre değil de karakterlerine göre yargılamayı. Din hadi bir nebze de insan kimliğini dilini kendi seçemiyor. Ne ile yollanmışsan ona tamah etmek zorundasın. Biri bu durumu bu kalın kafalılara anlatsın.
kendini türk hisseden herkes türktür ırkçılığa gerek yok.
delikanlı işidir. Gitmesindir Amerikan özentisi mekanlara.
Hakiki Yörük çocuğuyum, sıçarım senin kepcuk ağzına.
Ulen yörükler ermeni dedi ya boğazım düğümlendi böyle kendimi boğmaya başladım sonra yazan kişiye bir baktım

(bkz: tantuni ve limon)
görsel
yakında Türklerde Türk değil derlerse şaşırmayın arkadaşlar.
Kaynak olarak kendi kıçını kullanan suser hezeyanı.

Domaniç bölgesine yakın bir bölgede yaşamış köy ağasının torunu olarak diyorum ki;

Hassiktir lan ordan!.
kesinlikle katılmadığım tezdir.

anayasaya göre türk vatandaşı olan herkes türk'tür. yörüklerin moğol kökenli olmaları, anadolu'ya geldiklerinde rumlarla ve ermenilerle karışmış olmalarıyla hiçbir alakası yoktur.
Bu ülkede en saf kalabilmiş türk toplulukları yörüklerdir iddianın aksine. Özellikle alevi yörük aşiretlerine baktığınızda hala orta asyadan kalma bazı adetlerin tüm orjinalligiyle yasatilageldigini görürsünüz.
göktürkler türk değildi.
(bkz: türkmen)
biri en saf türk grubu olan yörüklere türk değildir diyerek ironi barındıran bir vandalizm yapıyor.
öteki diğer yerden hümanizm kasmak için ötekileştirmek neden diyor.

yani ötekileştirmese adam haklı?
rica ediyorum bilginiz olmayan konuda fikir de beyan etmeyin.

bakın bana ben sözlükte astrolojiyle ilgili bir yazı yazıyor muyum? hayır.
coğrafya, tarih, siyaset yazarım. onları da bildiğimi iddia etmiyorum ancak en azından boş bir levha olmadığımı düşünüyorum burada ''yörüklerin türk olmadığı gerçeğini'' kabul edecek kadar.
Evet. Hepimizin malûmu olduğu üzere yörükler aslında iskandinavdırlar.
yörükler aslında gizlice anadoluya göÇ etmiş eskimolardır. *
güncel Önemli Başlıklar