bugün

Şu an anadolu da yaşayan gakgoş,dadaş,manav,tahtacı hepsi yörük soyundan gelir yörük demek türkmen demektir.
yörükler belki türk'tür belki değildir, o beni ilgilendirmez ama yörüklerin kendileriyle aynı şehirde yaşayan herkesi yörük sanması gibi bir hastalıkları da vardır. sülaleye bakıyorsun, tarım yapar, hayvancılıktan pek anlamaz, göçebe değildir, çadır nedir bilmez ama cahil yörük komşusu ona da yörük diyor. enteresan.
Bunu diyen andavala Bedirhan gökçe ile selam yolluyorum.

Sana son bir sözüm, nasihatım var
Aldığım ahlakla bir terbiyem var
Seni doğuran ana deyip geçmek var
Saygım adabımı tuttu bu gece.

Dua et saygım adabımı tuttu bu gece.
ben bunlardan şüpheleniyorum

geçen hokkabazın teki

ben yörük azerisiyim demişti.

şüpheler nirvana.
halil inalcık sendromu nedir? cahiller üzerindeki etkileri nasıldır? sorularının cevabı gibi bir söylem.

(bkz: ülkedeki herkesin kendini tarihçi sanması)
kaç senelik ırkçıyım böyle ayrım görmedim. yörükler türkün özüdür boş yapmayın.
gaddar rick sözlüğe geldiğinden beri ilk defa doğru bir şey söyledi.
Hiç gerekli değildir.
Zira Burda da belirtildiği gibi öz ve öz Oğuzhan Türklerin evlatları olduğumuz için,

bundan şüphe eden piçlere ecdadlarımız gibi ya seve seve ya da s*ke s*ke öğretiriz. sıkıntı yok.
Ben selanik göçmeni bir yörüğüm kimse bana gevur diyemez ben türküm haddinizi bilin!
Yörük dediğin öz be öz oğuz'dur. Orta asya'dan buraya kona-göçe geldik. Peyniri, yoğurdu, çökeleği biz yaptık ilk biz ogrettik dünyaya. Doğayı hor kullanmadik, suyu ağacı toprağı kutsal bildik. Her şey olduk ama asla hain olmadık, yemek yediğimiz kaba sicmadik. Özgürlüğümüz en büyük sermayemizdi, dadaloglu olduk zulme rıza göstermedik. Nice kahramanlar çıktı bagrimizdan ve en büyük kabusunuz olduk toroslardaki yörük çadırlarının dumanini hic sondurmedik. Soyunu bilmeyen soysuzlar az ötede egleşin bulasmayin yörüklere.
Yörüklerin de dadaş,gakgoş,ahıska türkleri,balkan türkleri gibi anadolu beylikleri soyundan gelen hatta bunları kuran türkler olduğunu bilmeyen değişink beyanı.
ırkçılıkta tavan yapmanın sonuçları
güncel Önemli Başlıklar