bugün

varlık fonunu barcelona maçına basardım.
ilk 10 yıl içerisin'de 100 tane fabrika kurardım. Tüm dış komşular ile politik sorunları çözerdim ve birlikte ortak projeler'de çalışırdım. Yapay zeka, süper bilgisayar ve akıllı elektronik aletler üzerin'de devrimsel çalışmalar ve icatlar gerçekleştirmek için özel bilim insanı grubu kurardım.
çalardım. net. bana ne ekonomiden.

bu ülkedeki milyonlarca damızlık sığır kendini düşünmüyorsa onları ben düşünemem. sikilmekten zevk alıyor ve mutlu oluyorsa da sikerim afedersin.
sahte euro,dolar basar piyasayı karıştırırdım.
ötv mtv düşürüp naylon faturaya izin verirdim
veeeeeeeee en önemli seçenek olan askeriyenin boş arazilerine haşhaş marijuana ekerdim.
Başkasının yaptığı şeyin abdestini niye ben alayım, kim bozduysa o düzeltsin.
Bir arkadaş demişti tv de galiba. Hemen merkez bankasına para bastırırdım böylece çok paramız olurdu.
Temel çelişki bence şu. Ekonomik önlemler alınmalı ama bunlar alınırsa vatandaş bu önlemleri alana düşman olur.

Yani bir ikilem var. Ya ekonomik refah ya popülist uygulamalar.

Sorunu dışarda aradığımız sürece ya da hata yapmak bize has bir durum değil diye düşündüğümüz sürece ekonomik refaha ulaşmak mümkün değil.

4.murat dönemin bilim adamlarına sormuş bu devlet nasıl düzelir. Onlar da demiş ki kanun-i kadime yani eski düzene dönülürse her şey düzelir.

Ben de aynı tavsiyede bulunayım. Çünkü kurumları olmayan bir ülke er ya da geç çöker. Kimse bu coğrafyada buna izin vermez sömürge Valisini başınıza atar.

Bir kısım buna razi olabilir.Yunan galip gelseydi de hilafet gitmeseydi diyebilir. Bunu diyenler müslüman coğrafyaya giren Haçlı askerlerine bir baksın. Sonra da gelsin desin ki dinimiz elden gidecek. Ülkesi olmayanın inancı kalır mı.
Kemal derviş ile stanley fischer’ı tekrar çağırırdım. Hatta olmadı fischer’a vatandaşlık verip maliye bakanı yapardım. Gönlünü de hoş ederdim. Her gece rakı balık. Zaten gündüz vakti yeteri kadar işe yarardı.
Diyanetin bütçesini keserdim.
hazineyi iplikçi nedim'e devrederdim.

(bkz: kurtlar vadisi)
tüm yatırımları tarım, hayvancılık ve sanayi üzerine yapardım.
yandaşa dağıttıklarımı geri toplardım.

bu kadar basit.
çalışmak özgürleştirir.

hey, östlich schwein. arbeiten.
istifa ederdim.
Devletin makam araçlarını 7 8 sene degistirmezdim
En baştaki dahil tüm bakan mv maaşlarını memurlar lâ aynı düzeye getiririm
Seçim için yapılan pankartbayrak miting için gezmek vs hepsini kaldırırdim
Futbolu tamamen kaldırır im çünkü futbol sadece sayıca az kişileri zengin ediyor deli gibi paralar dönüyor ve hiç bir amaca hizmet etmiyor . Aklıma gelenler şu an bunlar ama tqbi yapılacak çok şey vardir