bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  ben dahil tüm herkesin düştüğü hatadır. %1 olan ihtimal pek önemsenmez. çünkü 99 ihtimal varken 1 ihtimalin gerçekleşme olasılığı pek zordur. herkes aynı hataya düşer. hatta, maç spikerleri bile, "%100 gollük pozisyonu kaçırdı" derler. halbuki futbolcu, kaleciyle karşı karşıyadır ve kalecinin sadece orada durması ve hiç hareket etmemesi dahi, topun ona çarpma olasılığını gündeme getirir.
  bu durumda pozisyon yüzde yüz gollük pozisyon değildir. hatta kaleci olmasa bile, üç adet kale direği, topun dışarı atılma ihtimali, hiç biri yoksa bile, futbolcunun kalp krizi geçirip topa vuramama gibi bir ihtimali vardır.
  ihtimaller küçümsenmemelidir. küçümsediğimiz için ne hallere düştüğümüzü görüyoruz işte bazen.
  unutmamalıdır ki, milyonda bir ihtimalin gerçekleşmesiyle dünyaya geldik. ve milyonda bir ihtimal sonucu hayattayız.
  2 ... gibi geliyor bana
 2. ?.
  tıpta yüzde bir hasta olma oranı daha doğrusu bi hastalığın yüzde 1 oranda kişilerde bulunması o hastalığın ciddi ciddi salgın olduğuna dalalettir..
  1 ... hefeweizen
 3. ?.
  bu eylemi gerçekleştirenlerin birçoğunun büyük hayallerle piyangoya, sayısal loto'ya para yatırması yaman bir çelişkidir aynı zamanda.
  ... indoor rain
 4. 1.
  her güne yüzde 1 ölme ihtimali ile başlayan bir kişinin 3 yıl içinde kesin en az 1 kere ölmüş olacağı düşünüldüğünde küçümsenmemesi gereken ihtimaldir.

  benzer biçimde bir insanın araba kazası geçirme olasılığı ortalama olarak 350 binde 1 civarı bir sayıdır, ama insanlar o kadar çok kere arabayla yolculuk etmektedir ki dünya üzerindeki her 3 kişiden 1i hayatının bir noktasında ciddi bir trafik kazası geçirecektir.
  1 ... euthanasia